Autor Tema: Bonus na policama osiguranja  (Posjeta: 21712 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Blanka

• V.I.P. Member
  • Spol: Ženski
Bonus na policama osiguranja
« : Siječanj 06, 2007, 23:31:53 pm »
http://www.motocikli.com/propisi_i_zakoni/Bonus_na_policama_osiguranja.html

Poštovani forumaši,
vidim da je došlo do rasprave o bonusu na policama osiguranja, pa da i ja dam svoj doprinos :icon_smile:
Uglavnom, nitko ništa ne gubi (osim ako ne radite rusvaj po cestama :icon_mrgreen:). Samo će situacija ubuduće biti ozbiljnije praćena, svi osiguratelji su sad povezani,nema više muljanja :icon_mrgreen: i kupovanja bonusa. To su najveće promjene koje su se dogodile u vezi osiguranja.
Ovo su osnovni uvjeti za sticanje bonusa:

1.   Kupoprodajni ugovor- PRIJENOS BONUSA
a)   Između fizičkih osoba – fotokopija ovjerena kod javnog bilježnika ili fotokopija knjižice vozila o promjeni vlasnika.
b)   Između pravnih osoba – fotokopija računa ili fotokopija knjižice vozila o promjeni vlasnika.
2.   Da li se bonus može prenijeti darovnim ugovorom između članova uže obitelji?
NE.
3.   Da li se prilikom prijenosa prava vlasništva vozila bonus može prenijeti na novog       
vlasnika? – samo iznimno u slučaju nasljeđivanja vozila (supružnici, djeca,roditelji )
4.   Ima li osiguranik pravo na bonus za novonabavljeno vozilo? – IMA, ako je fizička
osoba i to za automobile i motocikle.Isto se priznaje i supružniku.
         Ako je bonus na važećoj polici 50% ili 45% slijedeće vozilo dobije 25%
                                                           40% ili  35% slijedeće ima 20%
                                                           30% ili  25% slijedeće ima 15%
Dokaz da se radi o supružnicima – izvod iz matične knjige vjenčanih.
Ukoliko se radi o izvanbračnoj zajednici ( min. 3 godine ) – zajednička adresa stanovanja.
5.   Fizička osoba prenosi vozilo u imovinu svoje tvrtke – da li se priznaje bonus?
      NE – radi se o promjeni vlasnika
6.   Pravna ili fizička osoba ima više vozila sa različitim bonusima. Proda li ili odjavi
jedno vozilo na kojem ima veći bonus, taj bonus može prilikom slijedeće registracije
prenijeti na neko drugo vozilo koje ima manji bonus.
7.   Pravna ili fizička osoba proda ili odjavi osobno vozilo, kupi dostavno vozilo ( koje
se tretira kao teretno ), da li je moguće priznati bonus? NE – nisu iste premijske grupe.
8.   Kad istekne leasing ugovor mijenja se i vlasnik vozila. Što se događa sa bonusom?
      PRENOSI se na primatelja leasinga.
9.   Može li pravna osoba prilikom ustupanja vozila svom djelatniku koji je i bio jedini
ovlašteni korisnik tog vozila (npr. Menageri ) ustupiti i stečeni bonus? NE – radi
se o promjeni vlasnika.

Nastavak slijedi u idućem javljanju :icon_mrgreen:
Kako se gubi bonus,u kolikim postotcima,koliko kod koje nesreće itd,itd.

Pitanja postavljajte u ovoj temi ili na PP.

Lijepi pozdrav :occasion14:
« Zadnja izmjena: Siječanj 09, 2007, 11:39:37 am Beeblebrox »

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Odg: Bonus na policama osiguranja
« Odgovori #1 : Siječanj 08, 2007, 21:33:09 pm »
Hvala, još samo treba dodati:"ČUVAJTE POLICE OSIGURANJA I KUPOPRODAJNE UGOVORE", kad prodajete svoja vozila ma kakva ona bila. :icon_smile:
Za regu ne znam,a za osiguranje sumnjam da će biti svaku drugu godinu, mada će uskoro do određenih promjena doći, a Vi svi ćete biti na vrijeme obavješteni :icon_super:
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #2 : Siječanj 08, 2007, 21:34:16 pm »
na onome tko napravi osiguranje je da kaže svom osiguraniku da mu polica odnosno bonus vrijedi 3 godine za autoobvezno i 5 za auto kasko osiguranje. :icon_rolleyes:
google master

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #3 : Svibanj 28, 2007, 00:58:44 am »
najludje od svega je ak ste imali moped od  50 ccm kojem je cjela rega 500 kuna imate bonus za bilo koji motocikl sa mopeda,u mom slucaju 50 posto, tako da sam osiguranje umjesto 2000 platio 1000 kuna za 600ccm, isplati se samo bonus prenjet cak i odjavit moped,

Offline Blanka

• V.I.P. Member
« Odgovori #4 : Svibanj 28, 2007, 12:51:05 pm »
najludje od svega je ak ste imali moped od  50 ccm kojem je cjela rega 500 kuna imate bonus za bilo koji motocikl sa mopeda,u mom slucaju 50 posto, tako da sam osiguranje umjesto 2000 platio 1000 kuna za 600ccm, isplati se samo bonus prenjet cak i odjavit moped,

Ne znam di si platio 500 kn, ali platio si puno. Osiguranje za 50 ccm bez bonusa košta manje od 300 kn :icon_scratch:

Offline dex123

• zagreb
  • Tourer
  • vozi- u šumi
« Odgovori #5 : Lipanj 24, 2007, 19:13:53 pm »
2blanka: samo sam zaokruzio iznos; , proslo je vec dost vremena pa zaboravih, podsjetili me u eurohercu;
ja sam prvo ocekivao da cu neki bonus za motor ostvarit buduci da sam odjavio auto a na autu sam imao 50 posto ,no to se nemoze prenjet.,
zato me ugodno iznenadilo kad su mi rekli da ak imas 50ccm moped to je isto na dva kotaca ko i 1100 ccm pa bonus vrjedi(naravno ak si ga imao), s obzirom da je razlika u cjeni auto i moped osiguranja drasticna meni je to bilo nevjerojatno,u svakom slucaju vrijedi i ustedilo mi 1000 kuna :Rleb:

Offline virago11

• Vizir
  • **
  • BMW R1200C
« Odgovori #6 : Lipanj 24, 2007, 20:18:39 pm »
Da se i ja malo uključim,kako sam kupio novi motor i račun je na moje ime morao sam raditi i registraciju na sebe.
Naime do sada su svi moji motori bili registrirani ime moje žene i imala ja bonus 50%.Kod ove registracije dobio
sam i ja bonus 50% tako da sam priložio ženinu staru policu,kupoprodajni ugovor i potvrdu o odjavi motora i to je to
P.S.motor sam registrirao prije 10 dana :hello:

Offline Blanka

• V.I.P. Member
« Odgovori #7 : Srpanj 16, 2007, 13:14:15 pm »
To sa ženinom policom je čista muljaža.Ali neka, tko god može na taj način dobiti policu to je ok.Nije zakonski ispravno, ali da mi treba i ja bi isto napravila ( kao što već i jesam u drugom osiguranju ). U ovoj temi nisam rekla da se ne može, nego da se ne može na načine na koje se je moglo prije. Sad neki agenti traže lovu, neki samo nekakvu policu na kojoj piše 50%, a neki ništa. Međutim, potpisujući takvu policu osiguranja, HANFA - agencija za kontrolu tržišnog natjecanja - ima puno pravo tužiti potpisnike police, jer je na taj način prekršen zakon.

LAVICA

• Gost
KUPNJA TUDJE POLICE!
« Odgovori #8 : Listopad 27, 2007, 19:45:12 pm »
KUPNJA TUDJE POLICE!

Ne ide to tako.

Prvo ovako. Da razjasnimo što je to osiguranje od autoodgovornosti (polica koja vam treba da napravite produženje registracije). To je osiguranje vaše odgovornosti kao vlasnika vozila za sve štete koje počinite  nekome drugome u prometu. To nije osiguranje za vaše vozilo. Samim tim polica autoodgovornosti vezana je za vlasnika vozila, a ne vozilo.

Bonus se stječe na slijedeće naćine:

1. skupljanjem tijekom 9 godina ( prva godina 10%, a za svaku slijedeću 5%)
2. prijenosom sa vozila na vozilo, istog vlasnika ,uz predočenje kupoprodajnog ugovora  o prodaji starog vozila,ovjerenog od  javnog bilježnika i porezne uprave, fotokopija ostaje u osiguranju.prijenos je moguć samo u istoj tarifnoj grupi (s auta na auto, s motora na motor, s kamiona na kamion, bez obzira na   kilovate, kubike, odnosno ukupnu nosivost.)
3.odjavom starog vozila. Vlasnik odjavljenog vozila uz predočenje odjavljene prometne dozvole i njene fotokopije, prenosi bonus na novo vozilo.
4. ako vam nedaj Bože umre roditelj, rješenjem o ostavini naslijeđujete vozilo s važećom policom osiguranja. Ista vrijedi do isteka, jedino je potrebno, u osiguravajućoj kući u kojoj je izdana polica, zatražiti da se na poleđini police napiše da ste novi vlasnik temeljem rješenja o ostavini, i da vam se izda zelena karta na vaše ime.

I to je to. Nikakve druge varijante nisu legalne.

Ne nasjedajte, nikakve kupnje i prodaje bonusa nisu moguće!!!

« Zadnja izmjena: Listopad 28, 2007, 16:55:54 pm Beeblebrox »

Offline M.C. Kompa

• MMP
  • BMW R 1100 RT
    • MK Kompa
« Odgovori #9 : Listopad 29, 2007, 11:37:22 am »
pa ako je to polica za osiguranje MOJE odgovornosti, zasto moram imati jednu za auto a jednu za motor kad nemrem to dvoje istovremeno voziti nikako????????

mamu im lopovsku.

znam da mogu dobiti 25% ako imam vec jedno vozilo sa 50% a jel to isto vezano za istu kategoriju vozila (auto-auto)????
YOU NEVER RIDE ALONE
www.mk-kompa.com
mk-kompa@mk-kompa.com
BMW je korak prije starackog stapa

LAVICA

• Gost
« Odgovori #10 : Listopad 29, 2007, 18:54:17 pm »
pa ako je to polica za osiguranje MOJE odgovornosti, zasto moram imati jednu za auto a jednu za motor kad nemrem to dvoje istovremeno voziti nikako????????

mamu im lopovsku.

znam da mogu dobiti 25% ako imam vec jedno vozilo sa 50% a jel to isto vezano za istu kategoriju vozila (auto-auto)????

moramo imati policu za svako prometalo posebno zato jer smo mi država nemogućih mogućnosti. Austrijanci recimo imaju samo jedne tablice i jednu policu, jer je činjenica da možeš voziti samo jedan auto, a ne dva odjednom.
žao mi je što te moram razočarati, ali u pravu si. dodjela 25% bonusa je unutar kategorije.  i to vrijedi samo za auto-auto, i motor-motor. druge kategorije su isključene iz te mogučnosti.  :dontknow:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #11 : Listopad 29, 2007, 19:59:30 pm »
moramo imati policu za svako prometalo posebno zato jer smo mi država nemogućih mogućnosti. Austrijanci recimo imaju samo jedne tablice i jednu policu, jer je činjenica da možeš voziti samo jedan auto, a ne dva odjednom.
žao mi je što te moram razočarati, ali u pravu si. dodjela 25% bonusa je unutar kategorije.  i to vrijedi samo za auto-auto, i motor-motor. druge kategorije su isključene iz te mogučnosti.  :dontknow:

Da i 95% ih ima auto registriran na ženu jer onda imaju jeftinije osiguranje!
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

LAVICA

• Gost
« Odgovori #12 : Listopad 30, 2007, 09:37:27 am »
   Da i 95% ih ima auto registriran na ženu jer onda imaju jeftinije osiguranje!

Hm, nisam znala da žene u Austriji imaju jeftinije osiguranje.  Zašto? Dali je moguće da misle da se bolji vozači? Statistički gledano žene rade manje prekršaja, ali ih ima i bitno manje za volanom od muških. No niš. Iduče godine registriram mondea na svoje ime i ti u Austriji.   :icon_super:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #13 : Listopad 30, 2007, 09:39:53 am »
Cek ne kuzim to statisticki gledano?

ako 1000 zena vozi i napravi 200 nezgodan to znaci da 20%
a ako 10000 muskaraca napravi 3000 nezgoda to znaci 30%

ili se to racuna da se zbroje jedni i drugi pa da se vadi postotak ???
BMW = bauer motor werke

LAVICA

• Gost
« Odgovori #14 : Listopad 30, 2007, 11:46:31 am »
Cek ne kuzim to statisticki gledano?

ako 1000 zena vozi i napravi 200 nezgodan to znaci da 20%
a ako 10000 muskaraca napravi 3000 nezgoda to znaci 30%

ili se to racuna da se zbroje jedni i drugi pa da se vadi postotak ???

Ma žena je bitno manje za volanom. A statistika je iz "Svijeta osiguranja", ja sam je samo citirala. Iako sam žena, mislim da su one puuuuno gori vozači.Kaj  su one u stanju smislit za volanom to nemre nitko. Pozdrav i pusa