Autor Tema: MOTORCYCLE SHOW 2007 CALGARY  (Posjeta: 1663 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline V_max

• Slavonski Brod
  • R.I.P.
  • Spol: Muški
  • Suzuki Bandit 600N
MOTORCYCLE SHOW 2007 CALGARY
« : Siječanj 06, 2007, 13:42:22 pm »
Evo jos jedan airbrusher i zaljubljenik u motore iz kanade je bio na doticnom show-u!
toga ima kod njih malo-malo...a kod nas nikako :( nije takva "kultura"...sta ja znam...

evo malo melema za oci!

iiiii zadnja.... :D:

Ima stvarno odlicnih uradaka...

Vanja
« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2007, 22:06:47 pm James1100 »

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
Odg: MOTORCYCLE SHOW 2007 CALGARY
« Odgovori #1 : Siječanj 06, 2007, 16:12:05 pm »
Ma prva liga! :icon_super:
Ma među našim "Bikerima" nema baš te kulture,jer to su u dobrom djelu šminkeri kojima je važno pokazati što veći i što skuplji motor,a da bi klubovi organizirali takve izložbe trebalo bi malo više sloge i ne mislit samo na komercijalu i zaradu,jer ako se ovakva lomercijalizacija moto susreta nastavi, onda ćemo na susretima slušati narodnjake iliti "turbo folk" :icon_pidu:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline V_max

• Slavonski Brod
  • R.I.P.
  • Suzuki Bandit 600N
« Odgovori #2 : Siječanj 07, 2007, 08:26:22 am »
moram priznati da neidem previse po moto susretima iako to jako zelim...
osjecam se kao papak kada dodjem sa autom ili pjeske...radje bi dosao na
"puhu trobrzincu" :(

Ali ovo nije organizirao moto klub...ovo je organizirano kao sajam moto opreme, moto shopova (custom),
eno one cure reklamiraju ulje...tako nesta...ali kod nas ni nema "bike builder-a" koji bi izlagali svoje uratke...

po casopisima vidimo tuning i samogradnju i kada citamo koliko je trajalo padnemo na dupe..."par godina je trajalo".
Ma z4j3b1 stvar...ovi motori 1-3 mjeseca se grade i amen-spreman za show!ali kako god bilo da bilo ja sam postao
pa ljudi uzivajte!

Vanja

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #3 : Siječanj 07, 2007, 09:20:06 am »
htio sam reći da bi takav sajam,barem u začetku mogli zajednički organizirati neki naši klubovi,a što se tiče moto buildera ima ih kod nas,vjeruj mi,ja osobno poznajem jednog genijalca(Vlado Terlevć iz Pule),a za neke sam samo ćuo.Mislim da bi i naši moto builderi imali šta pokazati,a kad bi vidio u kakvim uvjetima i s kakvim materijalima rade treba im skinuti kapu.U Americi je to sve daleko lakše,jer za svaki detalj na motoru imaš gotov proizvod,naručiš i montiraš,a možeš i cijeli čoper naručiti u kitu pa u garaži šarafiti par mjeseci.Pravi moto builderi su u americi bili u ;70 i;80-ima,a danas je to samo biznis,osim rijetkih izuzetaka koji i dalje furaju svoj film.
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #4 : Siječanj 07, 2007, 12:05:17 pm »
Problem je i dalje novac. kod nas ima ljudi koji znaju složiti motor,ali nitko (ili rijetki) imaju novaca sastaviti svake godine opet nešto novo. lakše bi bilo u sklopu ZG auto showa složiti izložbu s par komada nego neki sajam. Ali za to Padova nije daleko,pa ako neki majstor bude želio izlagati, ili natjecati se, ima gdje početi.

Kaj se tiče ovih slika koje su postane, jedino me malo muči kaj se svi furaju na lubanje, plamenove, pištolje itd. Stvarno već jako pottrošena tematika. Zato mi se najviše dopao onaj s dolarima.
jednom sam vidio vrhunsku preradu Intrudera1400 oslikanog kao da su an njemu stolnjaci i "tapetići". To mi je bilo malo ženskasto :icon_mrgreen:, a čudno najviše zato što sam tipa upoznao i razgovarao s njim. I nije mi izgledao ni malo metro ili gay, čak je bio obučen u maskirno. kad danas malo razmislim,ta mi slika ima sve više smisla. I njemu je valjda bilo dosta više tih horor i Rambo motiva.
google master

Offline Promil

• Gorski Kotar
  • V.I.P. Member
  • 1602 wildića
« Odgovori #5 : Siječanj 07, 2007, 21:47:43 pm »
ej ej motorceki su sasvim ok,ali ako sam dobro upoznat sa tim kako se to radi,barem mi je tako rekao frend koji zivi i vozi motor gore,to radi jedna privatna firma.Oni naime kupe serijski motor;vecinom je to H-D;i totalno ga prerade i onda ga prodaju po cijeni od 25000-35000 dolara ovisi o zeljama kupca,kao boja?snaga motora,oprema itd;ili covac dofura motor i kaze zelju pa ga oni naprave,a takvih motorceka u toj firmi godisnje naprave 7-8 komada navodno!!!!
ja sam uvjeren da primjerice Mufiyu sakupimo 15000 EUR-A da bi za par mjeseci napravio cudo!!!!!Dakle imas li pare imas i motor po zelji za malo vremena!
Ovo je iz druge ruke tak da ako sam u krivu  :dontknow:!!!!!

Ali za Mufiya sam siguran  :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
DAJ NEEEE SEEEEEERIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!!!

My wife yes
My dog maybe
My motorcycles NEVER!!!!

bandit12

• Gost
« Odgovori #6 : Siječanj 14, 2007, 21:57:44 pm »
Jamerikanci delaju i to je fakat! Kod nas postoji jedan malecni problemcic,a to je da mi imamo pojedince koji mogu ili sklepavaju nekakve motorine za vise ili manje hiljada ojra ali upravo nemamo ono sto postoji vani...... :icon_sad:
Pojedinci rade pojedine dijelove ili sklopove dijelova,a kod nas pojedinac radi skoro sve,znaci prepusten je sam sebi.
Super to zvuci kada mozes birati snagu motora (Stave ti masinu kakvu zelis)
Super je kada biras izgled (imaju ljude koji samo rade tankove,blatobrane...)
Super je kad biras boju ili brush (Jedna tvrtka samo to radi)
Super, kada biras prednji kraj ili vrste kroma,a da ne spominjem razno razne dezene ovakvih ili onakvih ukrasa,tipa; Nogare,izgled prijenosa,izgled diskova,felge,gume(sara),guvernali,farovi,komande...................................i.t.d.

Sve je to super,kaj ne?!
Samo kod nas toga nema,ili je izbor mali,o tome da dodjete u ducan i nacrtate okvirni dezen necega ili ga birate u katalogu,a sam ducan vam javi bez pogovora kada je hardver stigao,nema ni govora.
Tako da mislim,da dok mi necemo imati nekoga tko ce odlucit kupit strojeve i unajmit ljude,i dok nece samo individue raditi sami sve te dijelove i kompletnu obradu motora (od felge,masine do paintbrush-a) nikada necemo imati nesto takvo i normalno nikada necemo imati mogucnost odvesti motor na preradu,reci sto zelimo i podici ga za dva-tri tjedna.

M.C. Kompa

• Gost
« Odgovori #7 : Siječanj 14, 2007, 23:53:35 pm »
vani jedna firma radi sve (kombinacija ljuc u ruke)

1: kod nas nema interesa.
2: nema se kod nas tolko para
3: da imas tolko para dao bi radit vani, njemacka nije daleko, pogotovo ak imas 30 000 eura za utuc u preradu motora.
4. da mi je 15 000 slozio bi kravu i obiso svijet...

ako neko zeli preradu a muci ga sto nema kod nas, ljen je otic u njemacku, neka meni da lovu za motor i 10 provizije i dobit ce od mene motor kakav zeli za 2-3 tjedna sa sistemom kljuc u ruke.

ali mislim da ste sisli malo s teme

M.C. Kompa

• Gost
« Odgovori #8 : Siječanj 14, 2007, 23:54:00 pm »
uostalom imate klemencica u "kvartu"

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #9 : Siječanj 15, 2007, 00:52:14 am »
ali mislim da ste sisli malo s teme

"Takva kultura" je spomenuta već u prvom postu. Što otvara mogućnost za ovakve rasprave. U protivnom, već je u naslovu trebao biti spomenut airbrush. Ili je post trebao biti neki prikaz sajma.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #10 : Siječanj 22, 2007, 00:47:35 am »
evo još malo slika za razgledavanje

http://www.cccustomgraphics.com
google master

bandit12

• Gost
« Odgovori #11 : Siječanj 22, 2007, 09:41:10 am »
Ma super je to vidjeti.......samo mnogi od nas bi sa 30000 i vise utukli u sasma nesto drugo.....
Ima jedna americka; Za milion dolara mozes kupit auto,a mozes i zivot.
Mislim da je tak i kod nas,nekak :icon_mrgreen: