Autor Tema: Četveroboj made by Japan  (Posjeta: 3574 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Spol: Muški
  • Yamamaha XV 535
Četveroboj made by Japan
« : Studeni 27, 2006, 21:24:58 pm »
Kakvi su vaši utisci po pitanju međusobne usporedbe sljedećih modela?

Kawasaki VN 900 Custom - http://www.kawasaki.com/Products/Detail.aspx?id=214&content=photos

Honda SPIRIT 750 - http://powersports.honda.com/motorcycles/cruiser_standard/model.asp?ModelName=Shadow+Spirit+750+%28VT750C2%29&ModelYear=2007&ModelId=VT750C27

Suzuki INTRUDER M800 - http://www.suzuki-gb.co.uk/bikes/detail.php?ref=intruderm800&y=k6

Yamaha XVS650A DragStar Classic - http://www.yamaha-motor-europe.com/products/motorcycles/custom/xvs650a.jsp

Kome biste dali svoj glas i zašto?

Možebitni nedostatci,bilo oni vizualni ili tehničke prirode? :icon_scratch:

Dodao sam ti anketu
Beeble

« Zadnja izmjena: Studeni 28, 2006, 00:10:06 am Beeblebrox »

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Odg: Četveroboj made by Japan
« Odgovori #1 : Studeni 27, 2006, 22:54:41 pm »
Prva dva koje si naveo idu u istu klasu,druga dva ne mogu s njima. Honda mi je na slikama chopper bliži američkom uzoru. O tome koji je bolji/ljepši ne želim jer je to stvar ukusa. Što se tiče kvalitete i koliko je model uspio,dalo bi se  raspravljat nakon staža na tržištu i probe. Suzuki je premoderno građen i sad se ne mogu sjetiti koji još japanski model ima u toj klasi,ali mislim da ni jedan. Onaj veći od 1600ccm ima konkurenta kod Kawasakija (Mean Streak ili kako se već piše). Drag Star Clasic je cruiser,a ne chopper. Usporediva je s VN modelom Kawasakija i Volusiom Suzukija. Također i Shadow model Honde. Obični Drag Star spada u choppere i u toj klasi Yamaha nema kaj tražiti u tom društvu jer je po kubikaži manja od svih modela. Kvaliteta je OK,ali je mirna,kulturna i nema ni zvuka. Osjećaj vožnje mi je bio premiran i prefin zatu vrstu motora. Ali to je također stvar ukusa. Uglavnom,Drag Stara bi prije uspoređivao s EN modelom Kawasakija.
Veseli me da se chopper modeli vraćaju natrag u popnudu. Drag star je jedno vrijeme bio jedini kod nas jer se Black Widow nijeuvozila u HR, Intruder se davno prestao radit,a Kawasaki prvi put izbacuje chopper veće zapremine.
google master

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #2 : Studeni 27, 2006, 23:57:18 pm »
Riječ je o ponudi recimo  :icon_scratch: cijenovno sličnih modela u idućoj godini.
Nisam mogao staviti recimo 1300cc(DS) ili 1600 (MS) u kategoriju ponuđenih modela tako da sam po vlastitom nahođenju i već spomenutoj ponudi predstavio ova četiri modela.
Iskreno Yamaha je po meni izgubila na inovativnosti,Suzuki prerobusan (iako kvalitetom kako vele bez premca?),Kawasaki - (jučer mi reče jedan da je to FIAT među motorima)-2 mjesto.
Najzad Honda - odnosi kod mene simpatije na "prvi pogled".

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #3 : Studeni 29, 2006, 22:26:34 pm »
Kawasaki - (jučer mi reče jedan da je to FIAT među motorima
možeš to malo objasniti, ne kužim te na kaj točno misliš s tim

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #4 : Studeni 29, 2006, 22:31:39 pm »
možeš to malo objasniti, ne kužim te na kaj točno misliš s tim
Ne mislim tako Black,uostalom nije to moja ni izjava (to je trebala biti šala) :Rkap:

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #5 : Studeni 29, 2006, 23:14:05 pm »
ma ne, ne mislim ja kak ti misliš..uglavnom krivo mislimo :icon_mrgreen:Čist da pitam..meni je svejedno dal je kawaski, suzuki, honda..svaki ima nekaj svoje i ja se brzo naviknem na bilo kojeg od njih, normalno da imam neke svoje favorite neovisno o marki,glavno da se na tom motoru dobro izguštaš, ostalo je sve manje bitno, tak da :Rkap:
ž.. :icon_jook:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #6 : Studeni 29, 2006, 23:15:10 pm »
meni je intruder uvijek imao štiha

PS
knez reci frendu da ................................
BMW = bauer motor werke

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #7 : Studeni 29, 2006, 23:45:19 pm »
Kad već spominjem favorite, idem malo u off jer nije niti jedan od navedenih...ali to je definitvno intruder vs 1400, imal ga nažalost svega dva mjeseca zbog financijskih razloga, jer bome je i skup za održavanje i nisam niti namjeraval kupovati motor tak velke kubikaže jer nije bilo potebe za tim, ali dva kruga na tom motoru i odmah znaš to je to...uvuće ti se pod kožu samo tak i onda hebiga :icon_cry:
Iskreno se nadam da bude ušel ponovno u proizvodnju, jer osobno mislim da se taj motor jedini može u svrstati pod prave choppere u serijskoj proizvodnji koji su japanci do sad napravili

Offline knez

• Nomad
  • MMP
  • Yamamaha XV 535
« Odgovori #8 : Studeni 30, 2006, 00:20:13 am »
ma ne, ne mislim ja kak ti misliš..uglavnom krivo mislimo :icon_mrgreen:Čist da pitam..meni je svejedno dal je kawaski, suzuki, honda..svaki ima nekaj svoje i ja se brzo naviknem na bilo kojeg od njih, normalno da imam neke svoje favorite neovisno o marki,glavno da se na tom motoru dobro izguštaš, ostalo je sve manje bitno, tak da :Rkap:
ž.. :icon_jook:
Slažem se black,ime proizvođača doista ne znači ništa.
Uostalom kao i kod žena ljepota je u očima onoga koji gleda (pa makar imao dioptriju) :glasses9:.

Da zaključim - Honda ide korak naprijed,kod Kawasakija se uvijek ima nešto pronaći,Suzuki nema noviteta koji bi mu dali prednost nad ostalima dok Yamaha je kod mene što se tiče navedenog modela podbacila u vizualnom smilsu odnosu na isti model prije.

Moje mišljenje & mea Culpa! :motocikli008:

BeebleChief,šta da mu kažem?Da kupi Fiata? :R158:
(Sorry za off)

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • BMW R80 RT
« Odgovori #9 : Studeni 30, 2006, 14:48:14 pm »
Dilema bi mi bila između Kawasakia i Honde. Ako bi bira srcem onda Kawasaki( 900 ccm, okretni moment, robustan izgled, ...). Ako bi bira razumom onda Honda(jeftinija rega, manja potrošnja, ...). Kvaliteta nije upitna kod nijednog od četri navedena modela. Odabir se vrši srcem i financijskim mogučnostima.
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #10 : Prosinac 02, 2006, 22:43:45 pm »
Riječ je o ponudi recimo  :icon_scratch: cijenovno sličnih modela u idućoj godini.
Nisam mogao staviti recimo 1300cc(DS) ili 1600 (MS) u kategoriju ponuđenih modela tako da sam po vlastitom nahođenju i već spomenutoj ponudi predstavio ova četiri modela.
Iskreno Yamaha je po meni izgubila na inovativnosti,Suzuki prerobusan (iako kvalitetom kako vele bez premca?),Kawasaki - (jučer mi reče jedan da je to FIAT među motorima)-2 mjesto.

Sve sam napisao zato što su to dosta različiti modeli. Ako i spadaju u istu klasu,imaju razlike u zapremini ili snazi. Honda je recimo dosta slabija od Kawasakija. Ali je zato najbitnije ono što sam označio u citatu. Bar za ovu vrstu motora,ali mislim da i za ostale.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #11 : Prosinac 02, 2006, 23:17:51 pm »

Onda ću direktno odgovoriti na pitanje iako nisam mislio iz razloga "o ukusima se ne raspravlja" jer mi ovdje možemo raspravljati samo o designu. Kvalitativno su svi oni dostigli dovoljno visoku razinu da ih ne moramo na taj način uspoređivati. Neću ih uspoređivat ni po voznim osobinama jer su to 3 vrste motora,a mislim da je tu Suzuki "naj".
Pošto sam ljubitelj "old school" motora i puno više volim choppere od cruisera,raspored mi je ovakav:
1. Honda - pravi,izvorni,jednostavni chopper. Jako lijepo izgleda. Black Widow je bio kandidat za kupnju kod mene,ali se nije uvozio u HR. Motor je malo slab,ali to je nebitno. Dimenzijama je malo sitna,ali to je problem ako je česta vožnja u dvoje.
2. Kawasaki - motor je lijep na slikama,nisam ga vidio u živo. Nije prvi jer me nervira kopiranje tog Arlen Ness stila i Wictorija. Japanci ipak još uvijek kopiraju kao pravi istočnjaci  :icon_mrgreen:
3. Suzuki - iako mi je ovaj odvratan nakon prvog modela Maraudera koji je bio prekrasan spoj starog i novog,ipak je to motor koji ostavlja dojam svojom pojavom,izgleda oštro i snažno. I može puno pokazati na cesti. Nervira me puno plastike,izgled zadnjeg blatobrana,a design i boja kotača sigurno nikako ne idu u tu klasu motora.
4. Yamaha - ne napreduje već dugo. Inače imam mišljenje da na cruiserima ljudi koji ih kupuju više gledaju masu i udobnost nego sami izgled. Dobro izgleda u usporedbi sličnih motora i nije preogromna kao Suzuki,ali i nema nešto čime se odvaja. barem nije ružna kao Honda Shadow 750,a najviše mi se dopada kad se skine zadnje sjedalo. Malo mi je "preravna" i razvučena. neznam kako bi to bolje objasnio. Na motorima "američkog" izgleda,rezervoar mora od sjedala prema prednjem kraju ići prema gore,motor mora imati "bizonski" izgled. Još na slikama ne izgleda tako ravna,ali to se jako primijeti uživo. Ipak,puno je ljepša od običnog Drag Stara koji mi nikad nije sjeo.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #12 : Prosinac 02, 2006, 23:26:04 pm »
Kad već spominjem favorite, idem malo u off jer nije niti jedan od navedenih...ali to je definitvno intruder vs 1400, imal ga nažalost svega dva mjeseca zbog financijskih razloga, jer bome je i skup za održavanje i nisam niti namjeraval kupovati motor tak velke kubikaže jer nije bilo potebe za tim, ali dva kruga na tom motoru i odmah znaš to je to...uvuće ti se pod kožu samo tak i onda hebiga :icon_cry:
Iskreno se nadam da bude ušel ponovno u proizvodnju, jer osobno mislim da se taj motor jedini može u svrstati pod prave choppere u serijskoj proizvodnji koji su japanci do sad napravili

Ovo je istina! motor je n.1. Ja bi ga bio kupio,ali se više nisu radili kad sam krenuo u kupnju. Savagea sam imao prije samo zato jer mu je smanjena kopija. Od Japanaca,jedino još ova Honda Spirit (bivši Black Widow) spada u prave choppere. I možda Kawasaki EN500.
google master

Offline Deny

• Vizir
  • **
« Odgovori #13 : Prosinac 05, 2006, 06:45:51 am »
Po meni favorit je vn900,custom ili clasic,mala zamjerka mu je da nema 55ks kao vn800...ali od svih ponuđenih,kawa i dalje nudi najviše snage 50ks i skoro 80nm.

Honda izgleda jako lijepo,sigurno je dobra u vožnji i kvalitetan motor,malo premalo snage....a to što je jeftinija klasa u regi pojede njena daleko veća cijena koštanja i to doslovno (jer možeš 15g plačati veću regu).

suzuki-lijep motor malo baca više na sport,od svih ovih modela,skor pa i street fight....ali oni koji su ga vozili,su imali primjedbe na kočnice (prednju koja je prejaka i prebrzo blokira,a i mislim da honda i kawa imaju bolju ciklistiku....naravno to je jedno jako subjektivno razmišljanje,a možda i potpuno pogrešno)...cijena,i dalje skuplji od kawe i to dosta.

dragstar clasic 650.....motor koji mi se od svih ovih najmanje sviđa...vidio sam ga u preticanjima i to je dejelovalo u njamanju ruku trapavo....i to malo snage pojede još i karadan (jest da je prednost kod održavanja)....test na 50 000km je pokazao da mu je mašina dosta poderana,iako je to odradio bez ikakvih kvarova,a i bez gubljenja snage...a to se pripisuje maloj snazi i maloj kubikaži....prilično težak motor...djeluje mi nekako preravno (gledano odozgo).... i trapavo,jest da je u prednosti kod rege,ali i cijena mu je visoka

moj izbor bi bio kawa

Offline StarRider

• Komarac
  • *
  • DragStar 650
    • http://www.startouring.org
« Odgovori #14 : Prosinac 09, 2006, 23:52:13 pm »
Kad već spominjem favorite... to je definitvno intruder vs 1400, ...
Iskreno se nadam da bude ušel ponovno u proizvodnju, ...

Intruder VS 1400 se i dalje proizvodi ... ali samo za americko trziste - Suzuki Boulevard S83

http://www.suzukicycles.com/Products/S83K7/Default.aspx

8500$ = 6400eura ...  :icon_eek:
« Zadnja izmjena: Prosinac 09, 2006, 23:56:37 pm StarRider »

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #15 : Prosinac 10, 2006, 00:14:19 am »
Intruder VS 1400 se i dalje proizvodi ... ali samo za americko trziste - Suzuki Boulevard S83

Da,rade se i Ameri ih kupuju vrlo jeftino. A mi papci u Evropi nemamo tu mogućnost,a neisplativo ga je uvoziti iz USA. I već se dugo pitam dali su po tim firmama kreteni kad se više takvi modeli na našem kontinentu ne nude,ili smo mi kreteni što nam daju diktirati trendove. Neznam kakva se to ispitivanja tržišta vode jer motori  kao što  su Intruder ili Vmax još  uvijek izvlače uzdahe kad ih se spomene u razgovoru. I za usporedbu,Harley Davidson sasvim lijepu prodaju ima u Evropi.
google master

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #16 : Prosinac 10, 2006, 15:09:04 pm »

a ja mislil da prestala proizvodnja 03...super...sad bar znam za kaj trebam lovu skupljati :icon_smile:
Nije tak strašno izmjenjen, makar mi stariji model ljepši...znači ravni volan, zadnje svjetlo ispod(makar je tak oduvijek bilo za amer, tržište). Sad je i filter zraka sa strane , a ne više ispod tanka...mogli su staviti malo veći tank budući da više nema filtera...vizualno izgleda veći , ali je i dalje 13l...znači i dalje svako malo na benzinsku :icon_jook:.
Cijena je za američko tržište ok, ali kod nas se kretala oko 94.oookn :Rkap:.
Mislim da sve govori činjenica da ja i dalje tražen u americi, zemlji harleya, dobro ajd izuzevši činjenicu da mu cijena ide prilog..mislim prvenstveno na kvalitietu i ono kak sam već reko "pravi japanski chopper". Eh, znaju ameri kaj je dobro, za razliku od eurposkih uvaženih zastupnika
 :icon_super:

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #17 : Prosinac 10, 2006, 15:13:27 pm »
Da,rade se i Ameri ih kupuju vrlo jeftino. A mi papci u Evropi nemamo tu mogućnost,a neisplativo ga je uvoziti iz USA. I već se dugo pitam dali su po tim firmama tarzani kad se više takvi modeli na našem kontinentu ne nude,ili smo mi tarzani što nam daju diktirati trendove. Neznam kakva se to ispitivanja tržišta vode jer motori  kao što  su Intruder ili Vmax još  uvijek izvlače uzdahe kad ih se spomene u razgovoru. I za usporedbu,Harley Davidson sasvim lijepu prodaju ima u Evropi.
gle ga, kud se guraš :icon_mrgreen:..nisam ja kriv kaj meni treba da duže napišem kraći tekst :motocikli012:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #18 : Prosinac 10, 2006, 15:34:48 pm »

Cijena je za američko tržište ok, ali kod nas se kretala oko 94.oookn :Rkap:.
Mislim da sve govori činjenica da ja i dalje tražen u americi, zemlji harleya, dobro ajd izuzevši činjenicu da mu cijena ide prilog..mislim prvenstveno na kvalitietu i ono kak sam već reko "pravi japanski chopper". Eh, znaju ameri kaj je dobro, za razliku od eurposkih uvaženih zastupnika
 :icon_super:

Nemoj štedjeti,ne isplati se :icon_evil: Stvar male cijene je kod Amera ta što su im drukčija davanja (manja),a veći standard i konkurencija nego u Evropi. Kod na za 120000kn kupiš Ford Focus  06.g,a u USA Ford Mustang V6 model 07.

Kad sam birao motor,igrala su mi 3 modela jer se Intrudera nije moglo kupiti novog. Honda Black Widow,pravi chopper,ali premala i nije se uvozila u HR,Guzzi Stone zbog zapremine,porijekla,karizme tvornice i Sportster 883,meni najdraži Harley.
Sportster je u ZG koštao 86000kn pa sam radio izračune: da ga uvozim iz Italije,platio bih ga 72000 + sitnice. A da ga kupujem u Americi,cijena bi opet bila tu negdje. Presudio je Guzzi jer sam za 3000kn više dobio više mjesta za suputnicu (suprugu),25ks više i malo zapremine više. Dobio sam više motora. Danas taj Harley i kod nas košta kao što su bili moji računi i to mu je realna cijena,shvatili su da nije dovoljna šminka da bi oni lako uzeli novce ljudima i da se tako ne radi.
Zato mislim da se ne isplati mislit na tog Suzukija,cijena do naših cesta bi mu se opet popela u te visine koliko je i koštao i kod naših trgovaca.
google master