Autor Tema: koje ulje...  (Posjeta: 4756 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DonRot

• Interceptor
  • Spol: Muški
  • z1000
Odg: koje ulje...
« Odgovori #15 : Studeni 15, 2006, 09:18:49 am »
Ma što je najgore, u manualu ne piše decidirano koje ulje, samo je navedena gradacija, u ovisnosti od temperature, i piše da mora zadovoljavati neke norme, i da se ne smije koristiti ulje koje nije predviđeno za motore sa kvačilom u istom kučištu ( npr auto ulje).
Sve to mozes naci u trgovini na poledini kanistera ulja. Nije bitan proizvodac!
KOJI JE TO FRAJER NA SLICI?!?!?
ZENE NAVALITE!

janko

• Gost
« Odgovori #16 : Studeni 15, 2006, 09:46:21 am »
Evo ne budi ljen pa pogledao u Yamahain manual, i kako je bilo za očekivati za fazera,a koliko me sječanje služi I ZA BULLDOGA , a mogu pogledati ako je bitno, Yamaha preporučuje ulje "YAMALUBE 4 (20W-40) OR ENGINE OIL SAE 20W-40 (API SE) FOR TEMPERATURES OF 5C  (40 F) OR ABOWE
YAMALUBE 4 (10W-30) OR ENGINE OIL SAE 10W-30 (API SE) FOR TEMPERATURES OF 15C  (60 F) OR BELOW"
Ja sam nadobudno pitao u ovlaštenom servisu za to ulje pa sam dobio začuđen pogled i odgovor da bi se MOŽDA moglo naručiti, o cijeni nije bilo govora..
DAKLEM proizvođači preporučuju ulje za svoje proizvode i kao takvo se može kupiti u nekim normalnim državama, a tu kod nas dok su zarade po boci ulja takve kave jesu, normalno da će svaki serviser gurati ono na kojem  ima veću zaradu..
Pozdrav svima  :hello:

Offline DonRot

• Interceptor
  • z1000
« Odgovori #17 : Studeni 15, 2006, 09:49:16 am »
(10W-30) OR ENGINE OIL SAE 10W-30 (API SE) FOR TEMPERATURES OF 15C  (60 F) OR BELOW

To je najbitniji podatak. Proizvodac ulja je relativna stvar. Sve ovisi kakav ugovor je napravljen izmedu proizvodaca ulja i vozila!
KOJI JE TO FRAJER NA SLICI?!?!?
ZENE NAVALITE!

4rijeke

• Gost
« Odgovori #18 : Studeni 15, 2006, 09:54:46 am »
Proizvođač preporučuje ono ulje koje koristi za prvu "ugradnju" i za koje je on zbog reklame u manualu dobio "nice price". Međunarodnim zakonima je ZABRANJENO inzistirati na određenom proizvođaču te se zato koriste ulja koja zadovoljavaju date specifikacije bez obzira na prozvođača. Dakle, specifikacija je jedino bitna kod izbora. Unutar istih specifikacija postoje objektivne  i subjektivne razlike između ulja no one se mogu pokazati različito od motora do motora. Naslušao sam se ljudi koji se kunu u Motul, Repsol, Shell, Silkolane i svatko tvrdi da je najbolje baš ono što on vozi.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #19 : Studeni 15, 2006, 09:58:33 am »
Proizvođač preporučuje ono ulje koje koristi za prvu "ugradnju" i za koje je on zbog reklame u manualu dobio "nice price". Međunarodnim zakonima je ZABRANJENO inzistirati na određenom proizvođaču te se zato koriste ulja koja zadovoljavaju date specifikacije bez obzira na prozvođača. Dakle, specifikacija je jedino bitna kod izbora. Unutar istih specifikacija postoje objektivne  i subjektivne razlike između ulja no one se mogu pokazati različito od motora do motora. Naslušao sam se ljudi koji se kunu u Motul, Repsol, Shell, Silkolane i svatko tvrdi da je najbolje baš ono što on vozi.
niko ne govori o proizvodjacu nego o tippu ulja ovisno o temperaturi
jasno je da postoji shell i shell sa logom VW koji je skuplji i isto tako je jasno da svaka auto-moto kuca ima ugovor sa tvornicom olja u koliku ju ne posjeduje, ali to nije tema
BMW = bauer motor werke

janko

• Gost
« Odgovori #20 : Studeni 15, 2006, 10:01:16 am »
vas trojca niste dobro čitali: spominje se preporučeni proizvođač:
YAMALUBE
 :hello:
a ne total, shell i štojaznamdrugo..
« Zadnja izmjena: Studeni 15, 2006, 10:03:49 am janko »

4rijeke

• Gost
« Odgovori #21 : Studeni 15, 2006, 10:14:06 am »
Proizvođač preporučuje ono ulje koje koristi za prvu "ugradnju" i za koje je on zbog reklame u manualu dobio "nice price".

a jesi ti dobro pročitao  :icon_mrgreen:

janko

• Gost
« Odgovori #22 : Studeni 15, 2006, 10:21:15 am »
ajmeeee koja muka oko odabira ulja, čuvjek koji je ovo pitao zasigurno je već dva puta promjenio ulje  :icon_rolleyes: .. mislim da je ova apstinencija od vožnje motora grozna i rezultira hrpom bespotrebnih "razgovora"  :Rhmm:

Offline Zoltan

• Vizir
  • **
« Odgovori #23 : Studeni 15, 2006, 10:34:32 am »
ajmeeee koja muka oko odabira ulja, čuvjek koji je ovo pitao zasigurno je već dva puta promjenio ulje  :icon_rolleyes: .. mislim da je ova apstinencija od vožnje motora grozna i rezultira hrpom bespotrebnih "razgovora"  :Rhmm:

istina :icon_mrgreen:

ma dobro je svako ulje koje je propisano za taj motor,bitno da je novo i da se promjeni  :icon_super:
Hiroshima 45'  Černobil 86' Windows 95'

Offline oorascan

• Komarac
  • *
« Odgovori #24 : Studeni 15, 2006, 18:55:25 pm »
E hvala, na mnogim komentarima, ja sam mislio na proizvođače ulja recimo  mobil, motul, shell i slično recimo 10W50 gradacije. Koje se ulje  najviše koristi među nama bajkerima... Što se tiče gradacije sve mi je jasno...

Puno hvala...

p.s mislim sipat motul 5100 ester 10W50,  recimo dali sam dobro odabrao? (kolika mu je cijena po pojedimim trgovinama).

:icon_super: :icon_super: :icon_super: :glasses9:
neodoljivi....