Autor Tema: Triumph?  (Posjeta: 944 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

knez

• Gost
Triumph?
« : Listopad 31, 2006, 21:26:49 pm »
Eto zamolio bih svekoliko iskusno pučanstvo da mi nešto više vele o Triumphu (recimo speedmaster),gdje se može nabaviti odnosno uvesti i koliko bi to na kraju sve skupa izašlo.

Isplati li se uopće? :scratch:

Daklem gospodo,vaša mišljenja o kvaliteti kao i dojmovi o ovom motoru su više nego dobrodošla!:wave:

[/URL][/img] :wave:

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Triumph?
« Odgovori #1 : Listopad 31, 2006, 21:34:54 pm »
prije svega moram reci da taj motor vec poduze pratim i da mi je prekrasan

Triumph je stari Uk brand nesto kao IT guzzy ili De BMW

nemam nekih iskustava sa njim direktno
Pa ono sto cu napisat je moj individualni dojam

U samu kvalitetu ne sumnjam
problem je odrzavanjem jer kao sto je opce poznato premaleno smo trziste i nema bas prevelikog potencijala i profita za tiumph i njegove servisere.

Zato mislim da nije bas rentabilno kupit taj motor.
Mozda bi ze jamusu dalo ici u neku obliznju zemlju na servis , ali meni bas i ne.
Jos sam servis nije toliko upitan kao dijelovi.

Inace cijeli spektar modela mi se svidja i ima neku svoju dusu, a to je ono sto ja zapravo trazim kod motora.

ebiga ne znam koliko sam pomogao , ali jako sam plitak sa znajem o njemu. Jedino sto znam je neki dio povijesti triupha , ali to bi bila vec neka druga tema
BMW = bauer motor werke

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Triumph?
« Odgovori #2 : Listopad 31, 2006, 23:19:25 pm »
Nažalost,nisam imao prilike vidjeti ovaj motor uživo. U Italiji,od retro modela,vrlo su popularne naked verzije kao što je Boneville. Izgledaju prekrasno. Tako da sam mišljenja da ni ovaj ne može izgledati loše.
2004.-te sam u Padovi na sajmu malo pregledao Triumphe i bio sam dosta razočaran završnom obradom. Prošlu zimu na istom sajmu je već dojam bio puno bolji i vidio se napredak. Također sam to vidio i na novim motorima koje sam viđao po parkiralištima. Nažalost,nisam dovoljno jak sa stranim jezicima da bi u časopisima skužio kakve su bile primjedbe na kvalitetu i dali su imali kakve probleme,ali mislim da toga i nije baš bilo. Možda bi Oldbiker mogao znati više jer se aktivnije bavi motorima i bolje zna jezik.
Kaj se tiče servisa i prodaje,zastupnik je u Varaždinu. Pregledaj reklame po novinama jer se ovog trenutka nemogu sjetit o kojoj firmi se radi. Beeble je možda u pravu kaj se tiče odlaska u okolne zemlje na servis,ali to rade ljubitelji određene marke,a u situaciji u HR,i Triumpha kupuju ljubitelji pa bi to trebalo biti slično.
Ne vidim  u tvom profilu lokaciju,ali i Varaždin je daleko samo ako si u Dalmaciji. I vlasnici mnogo češćeg Kawasakija se voze dosta daleko na servis zbog kvalitete rada,a valjda jedino Yamaha ima sevisnu mrežu  dovoljno ujednačenu i organiziranu. Tako da ovo s Triumphom nebi bilo nešto posebno van prosjeka kaj se tiče servisa. Barem za nas jadnike u HR.
Zaključak: motori su lijepi (bitan faktor za retro i custome),dobro se ponašaju (čitajući testove u novinama),kvalitativno su (uvjeren sam) na razini ostalih Evropljana. Za cijene provjeri također u novinama da sad ne bubam iz glave. E sad: dal se isplati? Ako ga misliš jednog dana prodati,vjerojatno se ne isplati. Takav renome ima kod nas,kao i Guzzi. Svi kažu da je lijep,ili dobar,ili brz,i nitko ga ne kupuje. Ili rijetki. Tako da će ga vjerojatno biti teško i prodati rabljenog za neku solidnu cijenu. Ako ga ne misliš prodati,onda si ljubitelj pa ti isplativost nije bitna.
Kaj se tiče same nabave i koliko to košta živaca,cijena servisa i dijelova i koliko se na iste čeka,te dali imaš rezervnu varijantu ako servis u HR ne valja itd, to ćeš morati sam ispitati u Varaždinu i odlučiti koliko ćeš vjerovati onom što čuješ. Mi ostali možemo pomoći tako da sudjelujemo u raspitivanju. Na forumu nema Triumpha i direktnih iskustava.
google master

knez

• Gost
Odg: Triumph?
« Odgovori #3 : Studeni 04, 2006, 21:08:11 pm »
Hvala na poučnim odgovorima.
Motor je privlačan i kvalitetan no ipak po izdacima premašuje okvire uloženo/dobiveno + održavanje,na žalost. :crybaby2: