Autor Tema: Zanimljive ili lijepe slike!  (Posjeta: 29793 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline noMad

• Komarac
  • *
Zanimljive ili lijepe slike!
« : Listopad 14, 2005, 14:10:27 pm »
Ajmo enduraši nabacite što lijepih slika da možemo napasat dušu dok sjedimo u foteljama i planiramo gdje ćemo za vikend ili kao ja gledate kroz prozor prekrasan dan i razmišljate iskoristit slobodno popodne na način,  ima li koja stazica dovoljno blizu a da njome još nisam prošao.
« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2006, 20:42:55 pm Beeblebrox »
leven saintly shrouded men
Silhouettes stand against the sky
One in front with a cross held high
Come to wash my sins away

Offline noMad

• Komarac
  • *
Odg: Zanimljive ili lijepe slike!
« Odgovori #1 : Listopad 14, 2005, 14:13:20 pm »

Offline noMad

• Komarac
  • *
« Odgovori #2 : Listopad 14, 2005, 14:26:16 pm »

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
« Odgovori #3 : Listopad 15, 2005, 10:40:17 am »
Citat: "Sledgehammer"
Ovdje Ti je za to najbliži Lolo, jer i on ima KLE-a.

Mi svi ostali imamo makine više-manje za po ravnom.

Ko veli da je Guzzi za po ravnom?
google master

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #4 : Listopad 15, 2005, 21:34:46 pm »
Osobno nisam još sa svojim isprobao takovu vrstu putovanja mada sam oduševljen takvim mjestima gdje možeš još uvijek vidjeti malo istinske prirode. Malo Velebita za početak nebi škodilo (ne nešto preekstremno). Mada bi lijepo bilo otič i do Slovenije, Italije ili Austrije pa eto da pitam tko je zainteresiran za početak za neke laganije ture proljeće, ljeto 2006.
Eto da nebih samo pisao evo i koja fotka nekih njemaca koji su bili na Mangartu, a što je zanimljivo krenuli su sa Raba.
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline noMad

• Komarac
  • *
« Odgovori #5 : Listopad 16, 2005, 00:25:22 am »
Ha čuješ Lolo, nije neostvarivo, nije ne! Ima na Velebitu puuuno lajts makadamskih staza za obići, a kako mi rekoše da si i ti sa paKLEnim, mogli bi štogod dogovoriti kakav djir za ožujak, možda radije travanj. Moje iskustvo što se planinarenja po Velebitu tiče ne može nam pomoći, jer sam se klonio staza širih od 30cm ko' vrag od tamjana  :-D ali ima sa hr.motocikli.rec dosta ekipe što piči po velebitskim stazama, neke rute čak imam i isprintane, ali najljepše je lutat  :-D

Offline noMad

• Komarac
  • *
« Odgovori #6 : Listopad 16, 2005, 10:38:06 am »

Sledgehammer

• Gost
« Odgovori #7 : Listopad 16, 2005, 18:33:34 pm »
Evo nešto iz moje skromne off-road zbirke...

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #8 : Listopad 16, 2005, 21:05:36 pm »
Citat: "noMad"
Ha čuješ Lolo, nije neostvarivo, nije ne! Ima na Velebitu puuuno lajts makadamskih staza za obići, a kako mi rekoše da si i ti sa paKLEnim, mogli bi štogod dogovoriti kakav djir za ožujak, možda radije travanj. Moje iskustvo što se planinarenja po Velebitu tiče ne može nam pomoći, jer sam se klonio staza širih od 30cm ko' vrag od tamjana  :-D ali ima sa hr.motocikli.rec dosta ekipe što piči po velebitskim stazama, neke rute čak imam i isprintane, ali najljepše je lutat  :-D

Nije li malo rano za ožujak ili travanj. Računaj da ja u to vrijeme samo da dođem do Velebita tj. da se nađemo moram priječi lijepi komad puta vjerojatno po snijegu ako baš ne po njemu onda po debelom minusu. Računaj da čim se više penješ to je hladnije, a time i veća mogučnost za snijeg. Nemam baš puno iskustva u takovoj vrsti vožnje pa bih ipak to napravio u nekom toplijem mjesecu. U svakom slučaju sam za mada opet napominjem ništa preekstremno. Nevolim podcijenjivati opasnosti, a ovakova vožnja ih u svakom slučaju ima. Ima ih i svaka druga ali ovo ipak nije moje svakodnevno okruženje.
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline noMad

• Komarac
  • *
« Odgovori #9 : Listopad 17, 2005, 11:21:31 am »
Vidiš nisam računao sa klimatskom razlikom, kod mene je u travnju več odavno super vrijeme, ha za velebit da bi bilo hladno bi, gore je i ljeti po noći i izjutra hladno dobro se obučemo i gas  :-D  E vidiš ni meni KLE ne leži baš za hard enduro, njegovih 181kilo plus koja litra ulja, plus 15lit. benzine,plus crashbar, nešto prtljage skupi se tu kila. Makar idu ljudi i sa onim BMW GS-ovima po kudikamo gorim putima. :shock:
U svakom slučaju htio bih se provozat lajts a ne slomit motor zato ne brini.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #10 : Listopad 17, 2005, 19:07:19 pm »

BMW = bauer motor werke

Offline noMad

• Komarac
  • *
« Odgovori #11 : Listopad 17, 2005, 19:53:40 pm »
Beat this   :lol:

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
« Odgovori #12 : Listopad 17, 2005, 21:10:37 pm »
Citat: "noMad"
Vidiš nisam računao sa klimatskom razlikom, kod mene je u travnju več odavno super vrijeme, ha za velebit da bi bilo hladno bi, gore je i ljeti po noći i izjutra hladno dobro se obučemo i gas  :-D  E vidiš ni meni KLE ne leži baš za hard enduro, njegovih 181kilo plus koja litra ulja, plus 15lit. benzine,plus crashbar, nešto prtljage skupi se tu kila. Makar idu ljudi i sa onim BMW GS-ovima po kudikamo gorim putima. :shock:
U svakom slučaju htio bih se provozat lajts a ne slomit motor zato ne brini.

Ma nije toliki problem u kilaži. U to vrijeme iznad 1000 metara možeš očekivati svašta. Osobno imam dosta dobru opremu ali meni su problem npr. gume za neke zahtjevnije dionice s obzirom da je moja uobičajena vožnja po asfaltu. O fizičkoj pripremljenosti neću ni govoriti. U takvoj sam fit kondiciji da se namačem u Stubičkim Toplicama zajedno sa komadima koji bi mogli biti sestre i braća Njegovoj Visosti Broju1. Zato bi ja za početak nešto da je ipak prohodno da dođem u jednom komadu gore i dolje. A kasnije tko zna.

Offline noMad

• Komarac
  • *
« Odgovori #13 : Listopad 18, 2005, 11:21:17 am »
Vjeruj mi problem je u kilaži ako nemaš iskusktva, začudio bi se u kakvim sve naizgled bezezlenim situacijama zaplivaš sa motorom Zato sam i mislio na makadamske cestice koje koriste šumari i raznorazne službe za održavanje ovoga i onoga sa svojim autima.
Ha čuješ možemo se stavit i isplanirat kakvu rutu. Možda i asfaltnu. Prošle godine najesen sam sa dragom išao obalom do baških oštarija, gore noćio kod "Prpe" apartmančići odmah blizu ceste, prije onog hotela, pa dalje preko velebita-gospić-knin spustio se iza makarske i doma.

Offline noMad

• Komarac
  • *
« Odgovori #14 : Listopad 24, 2005, 20:13:03 pm »
koji enduras  :hooook:  :hoooook2:  cekaj, cekaj  gdje mu dodje getling, bice se okaci s druge strane  :LOL: