Autor Tema: Harley vs Japanac  (Posjeta: 4328 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Deathmaster

• Vizir
  • **
  • Spol: Muški
    • Kliknite za Hrvatsku
Harley vs Japanac
« Odgovori #15 : Rujan 07, 2006, 20:26:01 pm »
onda si kupi neki cruiser za 10 tisuć eura, stavi mu kompresor i vozi se kak ti se sviđa
If you can't beat them, join them!

Da sam normalan poludio bi :) ! ! !

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Harley vs Japanac
« Odgovori #16 : Rujan 07, 2006, 22:34:07 pm »
otisli ste u off
kakve veze ima tema sa skuterima pod chopperima  :evil:
BMW = bauer motor werke

Offline Deny

• Vizir
  • **
Harley vs Japanac
« Odgovori #17 : Rujan 08, 2006, 00:42:23 am »
Citat: "Deathmaster"
onda si kupi neki cruiser za 10 tisuć eura, stavi mu kompresor i vozi se kak ti se sviđa

ovo je malo ekstremno razmišljanje...mislim,kompresor nije baš nužan,postoje jednostavno pogođeni modeli kao kawin vn800 55ks 7000okr ne baš tako težak i dobre ciklistike....taj motor jednostavno čupa,a čini mi se da i vn 900 nije daleko.
Hoču reći da 55ks na njemu i 50tak ks na sportsteru...to su velike razlike (iako se po snazi,na papiru to ne bi reklo).

Rista

• Gost
Harley vs Japanac
« Odgovori #18 : Rujan 08, 2006, 10:02:19 am »
Citat: "Deny"

ovo je malo ekstremno razmišljanje...mislim,kompresor nije baš nužan,postoje jednostavno pogođeni modeli kao kawin vn800 55ks 7000okr ne baš tako težak i dobre ciklistike....taj motor jednostavno čupa,a čini mi se da i vn 900 nije daleko.
Hoču reći da 55ks na njemu i 50tak ks na sportsteru...to su velike razlike (iako se po snazi,na papiru to ne bi reklo).

vozio sam VN800, lijepo to ide, al nije baš da tako jako čupa kako ti to tvrdiš. Da si rekao Wildstar 1600 još bi razumio.....težak je, čupa, a ima dobre kočnice (mislim da si rekao da to tražiš)

Offline Deny

• Vizir
  • **
Harley vs Japanac
« Odgovori #19 : Rujan 08, 2006, 15:55:35 pm »
Citat: "Rista"
Citat: "Deny"

vozio sam VN800, lijepo to ide, al nije baš da tako jako čupa kako ti to tvrdiš. Da si rekao Wildstar 1600 još bi razumio.....težak je, čupa, a ima dobre kočnice (mislim da si rekao da to tražiš)

Vjerujem da je wildstar 1600 prava stvar....ali puno je to love.Onon što si eventulano mogu priuštiti je vn800 ili vn900 kroz godinu,dvije.....a usporedba je bila vn800 vs harley sportster.

Vidim da voziš dragstara650...a i vn800 si vozio,pa bi me zanimalo da usporediš ta dva motora...njihove prednosti i mane,ako nije problem......hvala.

Rista

• Gost
Harley vs Japanac
« Odgovori #20 : Rujan 08, 2006, 16:58:40 pm »
u principu, dobra su mi obojica, naravno malo sam subjektivniji jer vozim Dragstara. Jedina mala zamjerka mi je na VN-u (vozio sam Driftera do Pule i nazad, i imao je dupli zic, serijski ima monosjedalo) šta ima neobično (napominjem za moj pojam) visoko postavljeno sjedalo, u odnosu na rezervar i meni   bilo malo nezgodno sjediti, a pogotovo nakon sat vremena vožnje(imam krakove). Ono kaj sam vidio kod njega je da ima precizniji mjenjač od Dragstara. Doduše bilo je to prije 2 godine, pa se baš više i ne sjećam predobro.

Al pitaj Chokea ili Vikija, oni su imali VN-a, sad voze Dragstar i Wildstar... tako da bolje znaju..

Al ko što kaže Zrix, lijepi su to motori...

Offline Rude

• Vizir
  • **
  • Kymco Venox 250
Harley vs Japanac
« Odgovori #21 : Rujan 08, 2006, 19:36:53 pm »
Topper Harley(kakvi frajeri :)), harley Davidson i marlboro man, goli u sedlu, kid rock (prebrzi i prezestoki :)) treba li dalje pisati hehehe :))))) ja da imadem arlija ja~b  bijo glavni jebac u ulici.  po mom je harley; harley. za mene on ne spada u motore nego vrsta za sebe. na stranu svi nedostatci ima nesto u samom imenu te marke. e a kaj je sa INDIAN vs. HARLEY??
kako se zovu muhe u sloveniji?? ne zovu se, one same dojdu :)))

imacu i ja pravi motor

• Gost
Harley vs Japanac
« Odgovori #22 : Rujan 08, 2006, 19:53:57 pm »
Prosto - Indian se vise ne proizvodi

Offline Deny

• Vizir
  • **
Harley vs Japanac
« Odgovori #23 : Rujan 08, 2006, 22:50:45 pm »
Citat: "Rista"
u principu, dobra su mi obojica, naravno malo sam subjektivniji jer vozim Dragstara. Jedina mala zamjerka mi je na VN-u (vozio sam Driftera do Pule i nazad, i imao je dupli zic, serijski ima monosjedalo) šta ima neobično (napominjem za moj pojam) visoko postavljeno sjedalo, u odnosu na rezervar i meni   bilo malo nezgodno sjediti, a pogotovo nakon sat vremena vožnje(imam krakove). Ono kaj sam vidio kod njega je da ima precizniji mjenjač od Dragstara. Doduše bilo je to prije 2 godine, pa se baš više i ne sjećam predobro.

Al pitaj Chokea ili Vikija, oni su imali VN-a, sad voze Dragstar i Wildstar... tako da bolje znaju..

Al ko što kaže Zrix, lijepi su to motori...

drifter i vn800 su dva modela koja dijele isti motor...i tu uglavnom sva njihova sličnost prestaje.
drifter je mekan pa vožnja uglavnom izaziva lelujanje,fuziči su nisko postavljeni i onemogučavaju veče naginjanje u zavojima,a sic je visok jer je i na indianu bio visok....a čini mi se da je i zadnji lančanik s manje zubaca,pa su ubrzanja još sporija....sve s namjerom da se što više približi indianu koji mu je bio uzor.

vn 800 je konkretniji,tvrđeg ovjesa,boljeg ubrzanja i ciklistike....i za razliku od driftera piči zavoje bez problema večom brzinom.

ali slažem se sve su to lijepi motori.

Nedavno sam vidio jednog driftera na cesti...crni s krem žutom prugom na prednjem blatobranu...bilo ga je milina gledati,kako leluja....a i svidjelo mi se gibanje onog zadnjeg blatobrana....onaj dvostruki sic mu stoji puno bolje u stvarnosti nogo što sam mislio.Žao mi je što se taj model više ne uvozi kod nas....a i čini mi se da ih je vrlo malo prodano.
ali našao sam mu i jednu zamjerku.....mora da je totalna ebada podmazati lanac na njemu  :?

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Harley vs Japanac
« Odgovori #24 : Rujan 09, 2006, 19:14:11 pm »
Slažem se sa opiusom R&W-a. Kad sam birao motor za kupnju,jedna od opcija je bio Sportster. Minus mu je bio premalo mjesta sa suvozača i prevelika cijena (sad je realnija). Varijanta sa uvozom izvana je dala cifru koju košta i sad kod nas tako da to nije bilo presudno. Presudna stvar za otpis tog motora je bila fama koja se oko vlasnika tih motora razvila kod nas (i vani),a za koju su većina sami krivi. Znam da nisu svi takvi (i družim se s nekima koji su čisti ljubitelji),ali mi se jednostavno neda razmišljati o takvim stvarima. Kupio sam motor koji ima renome kakav je imao Harley do prije 20.tak godina dok tvornica nije počela stvarati posebnu sliku o tom motoru,a u paketu s tim počela rušiti neke stvari u izradi i kvaliteti za što sam ja mislio da je nemoguće. Da sad ne nabrajam primjere,neke su me stvari razočarale kod Harleya,a za to je kriva uprava tvornice i nitko drugi. Recimo,sve veča upotreba plastike. Bilo bi mi žao da sami sruše ime nekim glupim postupkom koji će im trenutno olakšati ili pojeftiniti proizvodnju.

Kaj se tiče usporedbe s Japancima,to je motor za ljubitelje kojima on pruža toliku satisfakciju da im nisu važne neke bolesti ili nedostaci koje Harley ima. Slikovito to mogu opisat opet preko Guzzija. Nedavno mi je krepao. Novo pola mašine. I da mi nije bilo žao kaj sam ga kupio. I opet bi. I nikad se nebi vratio na Suzukija koji me dobro služio. Tako razmišljaju ljubitelji Harleya (ne šminkeri),Ducatia, Triumpha itd... To znači da stroj ima dušu. Vozio sam većinu japanskih choppera ili customa i svima priznajem kvalitetu i ugodnu vožnju i nebi ih kupio. Možda je ovo dovoljan opis?
google master

Offline zvonko situm

• Komarac
  • *
Harley vs Japanac
« Odgovori #25 : Rujan 09, 2006, 20:03:09 pm »
Citat: "choke"
Ni meni nije nešto posebno-ko voli i može nek kupi :mrgreen:
ko može da bira-harleya netreba izabrati ni u največem ludilu...

Rista

• Gost
Harley vs Japanac
« Odgovori #26 : Rujan 10, 2006, 11:30:54 am »
Nedavno sam vidio jednog driftera na cesti...crni s krem žutom prugom na prednjem blatobranu...bilo ga je milina gledati,kako leluja....a i svidjelo mi se gibanje onog zadnjeg blatobrana....onaj dvostruki sic mu stoji puno bolje u stvarnosti nogo što sam mislio.Žao mi je što se taj model više ne uvozi kod nas....a i čini mi se da ih je vrlo malo prodano.
ali našao sam mu i jednu zamjerku.....mora da je totalna ebada podmazati lanac na njemu  :?[/quote]

2 Deny

Prodaje ti se jedan u Karlovcu, ako te zanima mogu ti nabavit broj od tipa

Offline Deny

• Vizir
  • **
Harley vs Japanac
« Odgovori #27 : Rujan 10, 2006, 20:47:08 pm »
2 rista

pa nije baš da me zanima,jer nisam pri lovi......ali opet,reci ako znaš koliko čovjek traži za njega i koje je boje.

badja

• Gost
Harley vs Japanac
« Odgovori #28 : Listopad 03, 2006, 14:44:41 pm »
ne znam za druge japance, ali jedan Wild Star je bolji i kvalitetniji motor od svakog Harleya. Ja obožavam Harley i vjerojatno ću si ga jednog dana uspjeti kupiti. Do nedavno sam imao Wild Stara i to je nepoderiv motor. Ne velim to bezveze jer je ne testovima razvalio Harleya u svemu. Ipak motor ima keramički obrađene klipove i unutrašnjost cilindra.No ipak, Harley je Harley.Takav zvuk ne može dobit ni jedna mašina.

Offline Deny

• Vizir
  • **
Harley vs Japanac
« Odgovori #29 : Listopad 03, 2006, 23:58:00 pm »
Citat: "badja"
ne znam za druge japance, ali jedan Wild Star je bolji i kvalitetniji motor od svakog Harleya. Ja obožavam Harley i vjerojatno ću si ga jednog dana uspjeti kupiti. Do nedavno sam imao Wild Stara i to je nepoderiv motor. Ne velim to bezveze jer je ne testovima razvalio Harleya u svemu. Ipak motor ima keramički obrađene klipove i unutrašnjost cilindra.No ipak, Harley je Harley.Takav zvuk ne može dobit ni jedna mašina.

koliko si prešao sa wild starom?.....kažeš keramika na klipovima i cilindrima,to mora da je dobro....