Autor Tema: Supermoto, Allroud, Enduro  (Posjeta: 43831 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
Odg: Supermoto, Allroud, Enduro
« Odgovori #60 : Rujan 16, 2011, 00:52:02 am »
Ulje, zračni i uljni filter (ako znaš ''šarafiti'' možeš i sam u protivnom u servis npr. KMS u Karlovcu)
Ulje za kočnice (promjeniti jer prijašni vlasnik možda nije)
Kontrola lajtunga da li negdje cure, ustvari prekontrolirati da li negdje uopće kaj curi. Ako je rezultat pozitivan onda nije dobro mada nužno ne mora biti skupo.
Provjeriti diskove i pločice (za motor su izuzetno tanke u odnosu na auto i ne traju od djeda na unuka)
Provjeriti lanac (da li je gibak na ringovima ili je krut, ako je mjenjati)i lančanike i po potrebi dotegnuti (koliko piše na zadnjoj vilici).Pri tome ne ubacivati motor u brzinu i ako je moguće neka netko sjedi na motoru mada nije nužno jer možeš i sam provjeriti (vježbaj)
Gume, ako su stare ili istrošene mjenjaj (provjeri DOT)
''luft''  volana, ako lagano preskače otišao je lager što znači mjenjaj (s obzirom na kilometražu malo vjerojatno)
Kontrola amortizera (da li sline) osobito prednji (s obzirom na kilometražu malo vjerojatno) ako ne mjenjaj (300kn + ulje)
Prekontroliraj sve vijke i njihovu zategnutost
Za sve ovo vidjeti upustvo za uporabu i skinuti manual jer tamo sve lijepo piše koliko i čega ide i na koliko se mijenja.
Kupi kilo ključ, jeftije je od krpanja auzdrajzanih navoja  :icon_mrgreen:

ps

J...te kaj sam se napisal. Nisam već dugo
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Boris veliki

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • k1200r
Odg: Supermoto, Allroud, Enduro
« Odgovori #61 : Listopad 14, 2011, 18:44:44 pm »
ja bih rado prodao svoj bmw f650gs Dakar 2003. ako nekog zanima za 3500eurića što je super cijena
riders on the storm