Autor Tema: Titan motorcycles  (Posjeta: 2635 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Titan motorcycles
« : Listopad 02, 2005, 17:24:49 pm »
BMW = bauer motor werke

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Titan motorcycles
« Odgovori #1 : Listopad 02, 2005, 21:49:33 pm »
Lijepi old school strojevi. Zadnje vrijeme me baš znaš pogoditi. Morat ću si ovak nekaj složiti. Za tu sam firmu samo čuo, a sad mi je žao što nisam i pogledao malo. Nisu ni skupi naspram ovih kaj smo dosad stavljali na forum. Samo kaj bi cijena u Evropi još otišla na gore.
google master

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Titan motorcycles
« Odgovori #2 : Listopad 02, 2005, 22:05:50 pm »
ne pretjerano jer ode porez dole
cca 1000 $
BMW = bauer motor werke

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Titan motorcycles
« Odgovori #3 : Listopad 02, 2005, 23:40:47 pm »
Prije Guzzia sam htel uzet Sportstera 800. Računal sam ugrubo i ispalo mi je da me košta podjednako da ga kupim u USA i dam dopremit ili da ga uzmem iz Italije i dopremim sam doma. Nije mi bilo povoljno u odnosu na Guzzia jer sam dobio više ccm i snage na Guzziu za skoro iste novce. E sad, sve te kombinacije su bile puno povoljnije od cijene novog Sportstera u Dubravi. Pa ti misli! Inače, u USA je Sportster koštao 6500$. Za tu sam lovu kupio u ZG Suzukia 650 ccm i 27ks. I uvijek su me svi morali čekati. Zato nek se Sledge ne ljuti kad onak odjurim. Tak mi dođe. Sve ovo pišem radi male usporedbe cijena. Normalno da onda Ameri imaju standard. I voze kaj hoće i voze se puno. I kakve su im cijene benzina. Ali mi njihovu robu plaćamo gadno. A ni sad ne stignem vozit svoj motor jer moram radit da ga otplatim. Kaj bi bilo da sam uzeo Softail Standarda? Ljepši motor, puno više kg, manje snage, manje mjesta za dvoje, jebenije održavanje i duplo veća cijena.
google master

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Titan motorcycles
« Odgovori #4 : Listopad 03, 2005, 08:58:10 am »
Dobro, ali 130 000 kn nije puno za custom.
BMW = bauer motor werke

Sledgehammer

• Gost
Titan motorcycles
« Odgovori #5 : Listopad 03, 2005, 13:07:55 pm »
Zakaj bi se ljutio ako onak odjuriš? Pa nisi me ostavio negdje na otvorenoj cesti, nego u gradskoj gužvi Zaprešića, i to niti 100 metri. Jednostavno sam bio sa krive strane kolone i to je to. Inače, obzirom da Ti je full otvoren Guzzi, da idemo negdje dalje i na vožnju koja bi trajala satima, onda ne znam koliko bi me, i da li bi me uopće ostavio... Obzirom se ja ipak dosta manje zamaram na nekoj turi na svojem, nego klasičari na svojim makinama.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Titan motorcycles
« Odgovori #6 : Listopad 03, 2005, 13:34:39 pm »
ne znam kaj bi ti rekao na tak nesto
 :roll:
BMW = bauer motor werke

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
Titan motorcycles
« Odgovori #7 : Listopad 04, 2005, 21:39:39 pm »
ako si netko misli sam sloziti neki ludi stroj...

http://www.cycleimage.com

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Titan motorcycles
« Odgovori #8 : Listopad 04, 2005, 22:21:39 pm »
Citat: "Beeblebrox"
Dobro, ali 130 000 kn nije puno za custom.

Pazi di je problem. Harley u USA košta 10-12 soma dolara (nisam dugo gledao stranice njihovih dealera tamo). Znači,ova prerada je skoro dupla lova. Sad gledaj da jedan obični Softail Standard kod nas košta oko 160 soma pa ga ti onda prerađuj. Još me malo boli jedna svar kod tih raznih customizera,osim nekoliko firmi u kojima rade stvarno umjetnici,ostalo su mehaničari koji koriste to što njihovi kupci rade po cijeli dan za život i da si uz to još priušte motor pa nemaju vremena šarafiti sami i na to uzimaju strašne novce. Exile motor košta oko 25000$ ako ga kupiš u kutiji. Znači,kao computer,kupiš komponente i sastavljaš doma sam. Ako kod njih kupiš gotov stroj,ključ u ruke,skuplji je za 10 soma. Moj Guzzi je još u originalnom stanju iz istog razloga. Nemam se kad baviti njime,ali nemam ni love da ga dam nekom urediti. A imam i ponosa. Imam dosta mašte i dvije zdrave ruke i sram bi me bilo da mi drugi šarafi kad volim te stvari. Kaj se samog znanja tiče,ako ne ide,uvijek ima dobrih ljudi koji žele pomoć napravit ono što neznaš sam.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Re: Titan motorcycles
« Odgovori #9 : Listopad 04, 2005, 22:44:20 pm »

Evo usporedbe da smanjiš lovu i imaš lijepi motor.
Rama od Softaila ima lijepi izgled i ima ogibljenje. Mi iz Evrope nismo zadrti chopperaši baš toliko i volimo udobnost. Znači rama (najskuplje sranje) ostaje. Blatobrane i tank od Sportstera kupiš rabljeno na sajmu u Padovi. Dečki prodaju na dekici pred paviljonom. Kad platiš limara da malo prekroji i lakirera da pofarba,puno manje love nego kupit gotove iz neke fine radione u USA. Moraš si dat truda da nađeš dobre majstore,ali dizajn je tvoj. Sjedalo je oko 300 ojra. Fusići su dosta naprijed na serijskom modelu. Ostaje upravljač,lampa zadnja,ručice itd. Tu ima mnogo proizvođača koji su manje poznati,ali dovoljno kvalitetni. Samo ne kupovati Highway Hawk i sranja od lampi iz Louisa zato kaj su jeftini. Prednja springer vilica se da naći za 1000 eura na dalje ako želiš jaču preradu. Ostalo su sve detalji i završni glanc. Kako tko voli.  Ovo je bila jako skraćena verzija,ali se i iz toga vidi da nisam došao cijenom do još jednog motora. Softaila sam uzeo za primjer. Malo više rada traže druge marke motora,jer Ameri svoje rade tako da ih je čim lakše personalizirat. Naravno,nije tak jednostavno složit motor koliko je ovaj post kratak,ali nije ni tolika mudrost kolko se čini kad gledaš slike s neta.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Titan motorcycles
« Odgovori #10 : Listopad 04, 2005, 22:47:47 pm »
Ah,eto,malo sam se zapjenio. Brijem na motore od kad sam bio klinac,samo kaj nikad nisam dovoljno brijao na zarađivanje. Volim biti lik iz kvarta,a takvi kod nas nemaju love za Harleya i još prerađenog. Zato da se ohladim,idem sada malo u Italiju pa se javim u subotu. :x
google master