Autor Tema: Harley-Davidson  (Posjeta: 2694 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Karabaja

• Komarac
  • *
Harley-Davidson
« : Rujan 15, 2005, 21:45:32 pm »
Imam jednu knjigu o HD-u, pa evo par slika. Većina su prerade.

Prvi Harley iz 1903. 400 ccm, 3ks.

Cop bike iz 1952. Na slici je sirena. Pogoni se preko kotača, kao dinamo kod bicikla.

75 Sporty

Robocop Harley Roadracer. Izrađen od magnezija, titana i aluminija. 145 kg, 120ks

Hayden Hamiltons 95 cubic inch Softail. Ovaj mi je super!!!! Navinut na 160 ks.

"Wicked, mean, green and nasty" FXSTC

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Harley-Davidson
« Odgovori #1 : Rujan 16, 2005, 15:18:37 pm »
Galeriju Harley mozete pronaći na http://www.motocikli.com/index.php?option=com_galleria&task=show_thumbs&rID=8&ItemID=78

Amount of Pictures: 46
Harley Davidson
BMW = bauer motor werke

Sledgehammer

• Gost
Harley-Davidson
« Odgovori #2 : Rujan 17, 2005, 10:04:20 am »
Harley ima karizmu, ali ne i tehnološki napredak kao ostali... Možda je i jedini proizvođač koji se u proizvodnom programu većinski oslanjaju na prošlost i staru slavu.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Harley-Davidson
« Odgovori #3 : Rujan 18, 2005, 00:31:24 am »
ali daje sigurnost i kvalitetu
BMW = bauer motor werke

Offline Karabaja

• Komarac
  • *
Harley-Davidson
« Odgovori #4 : Rujan 18, 2005, 18:33:52 pm »
Zanimljiv je podatak da je prvi rasplinjač u HD-u nastao od konzerve rajčica.
Neki vlasnici Harley-Davidsona prešli su 100 000 milja bez ikakvih kvarova (1913).

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Harley-Davidson
« Odgovori #5 : Rujan 18, 2005, 18:42:30 pm »
Citat: "Sledgehammer"
Harley ima karizmu, ali ne i tehnološki napredak kao ostali... Možda je i jedini proizvođač koji se u proizvodnom programu većinski oslanjaju na prošlost i staru slavu.

Zato je jedini proizvođač motora kojem prodaja neprekidno raste već 20-ak godina bez nekih značajnih oscilacija. Barem koliko ja znam. Ipak ima veze osnivanje HOG-a i brijanje na takve teme koja pokreće tvornica. Jedino je problem kaj to stvara malo čudne motoriste koji znaju biti nekolegijalni na cesti.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Harley-Davidson
« Odgovori #6 : Rujan 18, 2005, 22:40:16 pm »
Btw, izašli su modeli Harleya za iduću godinu. U principu i nema nekih novosti nego su to već uobičajene varijacije na temu. Tamo mijenjaju svakih 10-ak godina generacije agregata (sorry, ali nisam si dao truda potražit i bit precizan koliko je to godina u prosjeku), predzadnji je bio Evolution sa 1360ccm, novi su 1450. Pojava V-roda je bila prava senzacija, a sad i od njega rade razne varijante. Iako,mislim da će se neke senzacije pojavljivati malo češće i kod njih jer tehnologija ide strašno naprijed i čak ju i jedan Harley mora pratiti.
Dakle: kod modela Dyna sad ima jedan Night model, znači boja je mat crna i motora i agregata. Također je izašao i Night Rod, opet sve crno. Model Heritage se ponovo radi što je značajno za ljubitelje te marke jer je to izravni nasljednik pravih cruisera kao što su Duo i Electra Glide. Najvažnija novost je da modeli Softail dobivaju zadnju gumu 200, što mi se već manje dopada. To je već povođenje za trendovima. Harleyi su motori koji su lijepi i sa uskim gumama, a vrlo su zahvalni za prerade. Pa neka svako stavi kaj hoće. Svaki pravi Harleyaš želi personalizirati svoj bike, a ovako su mu već uzeli malo užitka. Nije što je bolji ili ljepši nego je dodatni gušt i to vrlo važan što si to sam zamislio i napravio. Bar je to moje mišljenje.
google master

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Harley-Davidson
« Odgovori #7 : Rujan 19, 2005, 22:07:59 pm »
svaki put kad ti napises post meni padne vilica na pod
BMW = bauer motor werke

Sledgehammer

• Gost
Harley-Davidson
« Odgovori #8 : Rujan 19, 2005, 22:36:58 pm »
A taj događaj ispadanja vilice iskoristiš da ju natovariš sa čvarkima...

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Harley-Davidson
« Odgovori #10 : Rujan 26, 2005, 23:25:07 pm »
I ode Heritage u šoderaše! Jebote, mislil sam da takav skupi motor nemre opast :wink:
Tak sam se osjećal jednom kad sam vidio spucanog Diabla na šlep službi. Bio sam u šoku. Vidiš ga par puta u životu u živo, a ja doživim to. Mislio sam da se takvi strojevi ne lome nego su uvijek lijepi i sjaje se. Da se sami i peru kolko koštaju.
google master

Sledgehammer

• Gost
Harley-Davidson
« Odgovori #11 : Rujan 26, 2005, 23:54:52 pm »
Mogu Ti reći da i mene obuzima isti osjećaj... Mješavina nevjerice, tuge, jada, brige, žaljenja, čuđenja, pa i oduševljenja... sve je to u jednom čušpajzu osjećaja!

Slične stvari postoje i na http://www.wreckedexotics.com/ , gdje iste feelinge možete podijeliti sa najskupljim i najegzotičnijim makinama u onim izdanjima za koje jednostavno nikada ne pomišljate da bi se uopće i mogle dogoditi!

Tu je dobro jedino što me to malo spusti na zemlju u nekakvim postavkama u glavi, i navede na zaključak da i taj Ferrari, i taj McLaren, i taj Rolls, i taj Lamborghini, kao i svi ostali, nisu ništa drugo nego hrpa lima, parsto kila pleha koji je u sekundi od mračnog predmeta želja postao sekundarna sirovina za proizvodnju konzervi naknadnim prešanjem... A slična je stvar i sa motorima...