Autor Tema: Zongshen 125-30 problem  (Posjeta: 1108 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline excrucio

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
Zongshen 125-30 problem
« : Svibanj 14, 2015, 16:04:35 pm »
Naime, imam zongshen 125ccm i problem je kada ga palim vrućeg.

Kada je hladan, pali bez problema. Kada je vruć, jedva upali, ali jedva, nekada moram i čok dat i opet ne ide.

Nekako sam to obišao tako da sam na karburatoru smanjio ler da radi tek toliko da se ne ugasi. Nije neko riješenje...
I sada kada je hlada pali malo teže, i ako vani nije vruće treba mu da se "zagrije" dok kada je vruć pali lakše, ne baš na zub, ali pali. U oba slučaja moram mali dodati gas kod paljenja.

Inače radi bez ikakvih problema i kada se upali nema da se gasi sam od sebe nekada ili slično (eventualno, ako je hladan).

Iskreno, nije to baš riješenje pa me zanima što bi mogao biti problem i kako da popravim?

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
Odg: Zongshen 125-30 problem
« Odgovori #1 : Lipanj 15, 2015, 15:57:26 pm »
Isparavanje goriva u karburatoru nije dobro podešeno, ili je problem sa chokeom. Pogledati da nije membranska pumpa u lošem stanju ili da nije uvodnik zraka nakon karburatora negdje puknut ili da ne vuče zrak negdje sastrane(sve cijevi i crijeva od vakuma pogledati)...ovako napamet, a sada što je za zbilja...jbga...teško je reći napamet. Kinezi su posebni po tim problemima, uvijek je nešto, od loših lulica do starih gumenih crijeva i slično.

:hello: :hello:
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!