Autor Tema: Beverly trešnja volana  (Posjeta: 1420 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline skiper

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
Beverly trešnja volana
« : Siječanj 08, 2014, 18:39:01 pm »
Pozdrav,

radi se o izrazitoj trešnji volana lijevo-desno kad pustim volan na 60 km/h i do nekih 45-50km/h.
ovo mi je treći Beverly i nisam imao nikad ovaj problem iako kažu da je dosta čest.
provao:

- promijenio obje gume
- sve kombinacije tlakova u gumama
- bez vizira i kufera
- teži utezi
- stavio prednju felnu od frenda i s njom isto trese, a njemu ne

Beverly je 2 god. star.
Još mi jedino pada na pamet da je neki ležaj volana pa me interesira ima li neki ležaj ili nesto drugo da se ukruti volan u smjeru lijevo-desno ali ne previše i bi li pomoglo gušće ulje u vilicama ?
Hvala svima ... nadam se rješenju jer sam na rubu da ga prodam :(

Offline stipe_zd

• Vizir
  • **
Odg: Beverly trešnja volana
« Odgovori #1 : Siječanj 09, 2014, 08:41:32 am »
lezaj je 100 posto...

u zadru je popravak cca 600kn... ne znam odakle si ti...

stavi ga na nogare, pa ga nagni unatrag. probaj da li se volan tesko vrti i provjeri da li u prilikom vrtnje, tocno kad bude u polozaju za pravo, da li ima nekakav"zubic"... osjetiti ces na volanu...

Offline skiper

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #2 : Siječanj 09, 2014, 08:48:47 am »
Hvala, pokušat ću pa javim.
Pozdrav.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
« Odgovori #3 : Siječanj 09, 2014, 11:40:22 am »
evo kako možeš utvditi da li ti je ležaj volana problem.

stavi ga na centralne, neka ti volan bude u centru dakle ispravljen, e sad lakše ti je ako imaš koga da ti pomogne. jer trebaš zadnje kolo spustii na dno tako da ti prednji kraj bude u zraku i onda lagano rukom guraj volan lijevo i desno i on bi trebao slododno padati na jednu ili drugu stranu. isto tako možeš probati i ovaj trik. tako sam ja utvrdio kod sebe. naravno sve je ovo dok ti je prednji kraj u zraku. okreni volan u desno skroz do kraja. uhvati ga jednom rukom desnu stranu gdje je gas i to ja sam ga uhvatio lagano prstima za uteg desni i onda lagano guraj prema lijevo strani. ako je negdje oštećen onda ćeš osjetiti kad pređeš preko tog dijela kao da ti malo volan zapne ili poskoći. obično ti to bude negdje oko centra kad je volan ispravan, jer i kad voziš i kad se npr. penješ negdje većinom ti je volan uvijek ravan pa i to nastane to udubljenje na njemu.

inače cijena original ležaja u piaggio ti je negdje oko 350-400kn. plust bar 200kn za ruke, osim ako nekoga ne znaš koji to zna raditi a nije ovlašteni serviser onda bi mogao proći i jeftinije. isto tako mislim da se taj ležaj može nabaviti i drugdje nego u ovlaštenom servisu, samo bi ga trebalo skinuti i onda tražiti.. tako da bi on mogao biti i jeftiniji za 100tinjak kn od originala.

znam da je meni za ležaj prednjeg kola original bio nekih 100 kn, a idu 3 komada, a ja sam to dao jednom neovlašetnom serviseru i on je sva 3 nabavio za 100kn plus 50kn za ruke i eto vidiš koliko jeftinije prođeš.
Bikes don't leak oil, they mark their territory