Autor Tema: Problem sa ozračivanjem bev. 500  (Posjeta: 1583 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline wrong rider

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • motocikli.com
Problem sa ozračivanjem bev. 500
« : Travanj 21, 2013, 14:45:33 pm »
Ako se neko na forumu razumije molio bih za savjet rastavio sam da očistim (jer su mi pločice držale ponekad disk) prednja kliješta (brembo koji se rastavlja na pola) i od tada ne mogu da ozračim sistem dobio sam jedva malo kočenja u samo dno ručke poslije dvije boce kastrola dot 4. i sto pokušaja sveg od punjenja ulja dok je rastavljen do izvlačenja ulja na dugačko crijevo. Ostao sam bez ideja  :icon_scratch:

Offline grgoni

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
Odg: Problem sa ozračivanjem bev. 500
« Odgovori #1 : Travanj 23, 2013, 08:59:50 am »
Ako se neko na forumu razumije molio bih za savjet rastavio sam da očistim (jer su mi pločice držale ponekad disk) prednja kliješta (brembo koji se rastavlja na pola) i od tada ne mogu da ozračim sistem dobio sam jedva malo kočenja u samo dno ručke poslije dvije boce kastrola dot 4. i sto pokušaja sveg od punjenja ulja dok je rastavljen do izvlačenja ulja na dugačko crijevo. Ostao sam bez ideja  :icon_scratch:

provjeri jesi li kliješta dobro složio, da ti ne vuče zrak,,, isto i sa priključkom lajtunga na kliješta (ne znam ima li bakrenu pločicu ispod prikljuška crijeva na kljiešta--treba ju mjenjat uvjek kad otpuštaš lajtung tj preporuča se),,otpusti - popusti lajtung da krene ulje (prije kliješta), onda pritegni ali prije otpusti anlihter na kliještima i sačekaj da i tamo krene ulje,, dobro bi bilo da bržiš anlihter kao najvišu točku da izađe sav zrak. Pritegni i anlihtaj još koji put(naravno poklopac ulja isto mora bit zdihtan i pritegnut,,isto provjerit).. Ako ništa ne pomaže,, pogledaj da ti lajtung nije možda stisnut pa ne pušta dost ulja ulja u kočnicu. Ostalo prikljušak sa posude na lajtung i to je to osim gumica na pumpi kod ručke. Ne vidim ostalo gdje bi se moglo išta više pregledat.Nije neki kompliciran sustav da nebi detektirao problem u jednom danu.

Naravno da paziš da kod anlihtanja uvjek imaš ulja u posudici. Eto nisam otkrio ameriku ali sitnice vožnju znače

Offline wrong rider

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • motocikli.com
Odg: Problem sa ozračivanjem bev. 500
« Odgovori #2 : Travanj 23, 2013, 15:18:02 pm »
Hvala na savjetu, kao što kažeš nije filozofija ali je vjerovatno neki vazdušni džep.To sam upravo sve radio čak sam i cilindar na ručci rastavio i prečistio  i drugi probao i sve isto jedino nijesam dizao koč. kliješta iznad sistema. Zamjenio sam i dvije male gumice u kliješta i poslije jedno dva sata ozračivanja na dobro staro drukanje i ko zna koliko litara proteklih kočione tečnosti dobio sam kočnicu na jedno 50% sa čim sam za sad zadovoljan  :icon_super: