Autor Tema: thermoscud (dekica ) problemi oko S.G.A.S.-a i riješenje  (Posjeta: 1986 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline grgoni

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
thermoscud (dekica ) problemi oko S.G.A.S.-a i riješenje
« : Travanj 15, 2013, 13:58:49 pm »
 Ko ima thermoscud možda se susreo sa problemom ispuhivanja bočnih ojačanja (naravno talijani i ni kurca ne znaju napravit kak treba)..Meni se to nešavalo svako 2-3 dana pa stranice plešu na brzinama većim od 80 km/h..

Mozgao i došao do jednostavnog i jeftinog riješenja (zakaj to talijani nisu uradili ne-znam,,nego izmišljali toplu vodu sa tim svojim plastičnim "balonima"),, kupio 20" (colne) unutrašnje gume za MTB (najeftinije kineske najbolje jer nisu tošno pakirane pa ventil strši ukoso što mi dapače odgovara) složio ih po dožini i polpžalu rupe za ventil,,ugurao u prostor i malo napuhao (naravno pumpom) pa ih posložio jedan iznad drugog (koliko ide) i napumpao do željene tvrdoće (probat prema brzini) i sad se sa dekicom vozim 130 i ona ni da mrdne.. Eto malo pomoći a ne košta malo truda i 30-40 kn

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Imamo premalo tražimo previše
Odg: thermoscud (dekica ) problemi oko S.G.A.S.-a i riješenje
« Odgovori #1 : Travanj 16, 2013, 09:58:17 am »
Ne znam, baš imam Tucano Thermoscud i ništa mi se ne ispuhuje. Evo već 2 mjeseca bez greške radi.

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #2 : Travanj 16, 2013, 13:38:40 pm »
Ja imam Tucano koji se ne napuhuje i nikada mi nije laprdao ni pri najvecim brzinama. :dontknow:

Ste vi to sigurno dobro pricvrstili :icon_scratch:

Offline grgoni

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #3 : Travanj 18, 2013, 07:56:27 am »
Ne znam, baš imam Tucano Thermoscud i ništa mi se ne ispuhuje. Evo već 2 mjeseca bez greške radi.

Vjeruj mi počet će zajebavat s vremenom,, osim toga zavisi koliko si ga napuhao,,, volim da je tvrd,, spasio me nrki dan kad sam ko kreten ostavio na kosini i bočnoj nogici,,pao bev ali zahvaljujući tim napuhanim ojačanjima nije se ni ogrebao

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #4 : Travanj 18, 2013, 08:48:15 am »
Gledaj, obzirom na običan gumeni čep, naravno da se lagano ispuše i da ne drži idealno, za to mora biti puno bolja varijanta, najbolja je ona sa čepom kao na gumi, koliko vidim i tvoje rješenje je na tome tragu. Nakon posta pogledao sam malo bolje koliko su napumpane (nisam ih gledao od jeseni), jedna strana je dobro držala, druga je bila malo mekša, ali ne ispuhana, mada meni čak i ta malo ispuhana nije lupala, u stvari preko 80 mi zrak bočno "gura" dekicu na noge tako da mislim da lupkanja pri većim brzinama nebi bilo čak i sa vrlo malo napuhanim balonima.
Inače, radi se o starijoj varijanti Scarabea 250, očigledno je različita aerodinamika njega i Bevca, a dekica je izgurala prošlu jesen i evo sada ovo proljeće. Spašava ujutro  :llllol:

Offline grgoni

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #5 : Travanj 23, 2013, 08:09:19 am »
Gledaj, obzirom na običan gumeni čep, naravno da se lagano ispuše i da ne drži idealno, za to mora biti puno bolja varijanta, najbolja je ona sa čepom kao na gumi, koliko vidim i tvoje rješenje je na tome tragu. Nakon posta pogledao sam malo bolje koliko su napumpane (nisam ih gledao od jeseni), jedna strana je dobro držala, druga je bila malo mekša, ali ne ispuhana, mada meni čak i ta malo ispuhana nije lupala, u stvari preko 80 mi zrak bočno "gura" dekicu na noge tako da mislim da lupkanja pri većim brzinama nebi bilo čak i sa vrlo malo napuhanim balonima.
Inače, radi se o starijoj varijanti Scarabea 250, očigledno je različita aerodinamika njega i Bevca, a dekica je izgurala prošlu jesen i evo sada ovo proljeće. Spašava ujutro  :llllol:

Istina,,dekica dok je nova i kruta drži,,ali sa vremenom omekani što zbog korištenja,što zbog kiše i inih utjecaja, pa postaje nemirna na nižim brzinama , neke dekice se po novom stavljaju na protuoklop pa manje laprdaju jez zrak lakše struji prvo preko oklopa pa onda samo klizne preko dekice,,starije kao kod beverlya naravno oblače oklop pa su i vrtloženja veća na prednjem dijelu pa se nastavlja i po bokovima