Autor Tema: Bojanje unutarnjih plastika Beverly  (Posjeta: 7261 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PiaggioBev200

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • motocikli.com
Bojanje unutarnjih plastika Beverly
« : Ožujak 17, 2013, 18:29:12 pm »
ako ima netko sa iskustvom da malo pojasni ovu stvar zbog toga sto su plastike posivile od sunca i ostalih vremenskih utjecaja...da li je potrebno nanositi prajmer i da li ih je potrebno brusit? ako netko ima volje moze i kompletan postupak... unaprijed zahvaljivam  :icon_rolleyes:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
Odg: Bojanje unutarnjih plastika Beverly
« Odgovori #1 : Ožujak 18, 2013, 13:27:29 pm »
te plastike bolej ne bojati jer kada se ostzružu izgledati će katastrofa. A to je i masna plastika i mislimd anema boje koja će se prihvatiti dobro bez primera za plastiku.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline PiaggioBev200

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #2 : Ožujak 18, 2013, 23:33:34 pm »
Ma nemozes ih gledat onakve...pod brusenje sam mislo samo ih malo nazubiti da bolje prihvacaju boju i bacit malo prajmera nije nikakav problem

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #3 : Ožujak 19, 2013, 09:21:37 am »
dobro očistiti. ništa ne brusiti nego prvo plastik primer ili špric kit i onda boja. Iako ne vjerujem da će biti poslije uporabe isto kao i nova.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #4 : Ožujak 19, 2013, 12:29:51 pm »
evo moj primjer. ja hvala Bogu nemam problema sa tim plastikama jer nakon svakog pranja bih ih namazao sa onim plakom za plastiku, i nakon 6g i 72000km izgledaju kao nove. ali imao sam problem sa onom sivom plastikom gdje ide kufer.  nisam baš novi u bojanju tako da kad sam ovu bojao jedno 4puta ispalio sam na živce. dobro lukas kaže te plastike kao da su nekako masne. jer ja sam je prvo pobrusio jačim vodobrusnim pa očistio pa finim pa očistio alkoholom ili benzinom. nemoj nitrom jer on masti plastiku. i šta se znalo dogoditi. kad sam to sve spremio za bojanje stavio sam prajmer za plastiku i on se počeo povlačiti sa plastike pa na djelovima bi uhvatio noramlano a na nekim djelovim bi ostale rupice. isto je bilo i sa bojom. 1ruku sam dao lagano pa 2drugu ruku pa 3...i boja se na tim mjestim povlačila kao da je voda. pa kad sam uspio dovesti u red da izgleda dobro nakon par dana je počela boja pucati. i onda sam sve to skinuo ponovo pa pobrusio jačim brusnim papirom. ono što sam primjetio jeste ako na plastici prođeš noktom i ostane trag onda moraš brusiti sve dok to nemožeš napraviti. dakle moraš skinuti sav taj sloj plastike koji je oštećen od sunca itd... i kad sam to sve pobrusio opet prajmer i opet se prajmer počeo povlačiti i onda sam dok je još bio svjež lagano spuzžvicom provukao po cijelo plastici pa onda sam dao tanki sloj 1ruke i kad se to osušilo onda 2sloj pa 3sloj..ali vrlo tanki...i za sada to funkcionira koliko toliko. e sad kod tebe je dosta velika površina plastika ako mislimo na podnice, onu oko volana. gjde je poklopac od goriva, možda i pretinac..imat ćeš tu posla..možda prvo da pogledaš koliko dođu nove jer znam da ponekad dođe jeftinije kupiti novu nego bojati. jer ako ćeš sam raditi potrošit ćeš ti tu i vremena i materijala, jer ako ti bude ako meni teško tebi onda. možda jedino što lukas spominje da plastike prođeš ne prajmerom već špric kitom.. uglavnom najbolje ti je sve staviti na papir. koje plastike moraš bojati pa onda vidiš cijenu novih i koliko će te materiijal koštati pa usporedi...
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #5 : Ožujak 19, 2013, 13:31:42 pm »
Nije visoka cijena za nove plastike a motor daleko bolje izgleda kada staviš nove jer ipak ta boja u plastikama izbljidei s vremenom. možda namazati glicerinom ili nekim uljem tj WD40 zna obnoviti površinu te plastike i to je to. Probaj s WD40 a ako ne uspije s time, nemoj bojati nego kupi nove, bit će kao nov a manje posla a vjerujem i novaca  kada sve zbrojiš (vrijeme=novac)

Offline PiaggioBev200

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #6 : Ožujak 19, 2013, 21:00:00 pm »
Lukas imas potpuno pravo sto se tice cijene plastike podnice oko 250 kuna po komadu onda se u svakom slucaju neisplati pituravati...hvala u svakom slucaj na ovim korisnim informacijama

Offline PiaggioBev200

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #7 : Ožujak 19, 2013, 21:13:46 pm »
I da imam jos jedno pitanje u vezi blatobrana naravno prednjeg prilikom nestasnoga pada ogulila se boja na vrhu a posto ima od prije vec ogrebotina zelio bih i njega obojati al naravno to je vec posao za nekoga majstora..dali mozda znate koliko bi me to otprilike izaslo?i dali ce se primjetiti da je to bojano ?

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #8 : Ožujak 19, 2013, 22:41:28 pm »
Ja sam svog boja. naime meni se s prednje strane digla boja, valjda od pranja miniwashem i tome sl. i ja sam ga bojao. inače sam beverly je malo loše obojan da se izrazim riječju nestručno. naime sve plastike a i blatobran jer sam se to uvjerio kad mi je meštar boja jeste da je boja nanesena odmah na plastiku bez ikakvog prajmera..eto gdje štede talijani. jer kad mi ga je meštar obojao to je bila ogromna razlika. e sad prednost je što je on kao iz 2dijela. tj. on je iz jednog komada ali ovaj drugi dio blatobrana je iza vilica i nije baš vidljiv. pa ako je on ok nek ti oboja samo prvu polovicu. i meni je to obojao zato sam i vidio koja je razlika između onoga što je on obojao i onog dijela koji je piaggio bojao. ja sam uzeo nekih 1dcl moža 1,5dcl boje. i ne sječam se više možda je tu nekih 50tak kn možda i manje, a meštar mi je uzeo nekih 100 ili 140kn.. mislim realno gledajući više se isplati dati obojati veći komad nego manji. jer ti oni ništa ne rade ispod 100kn... inače ne možeš primjetiti da je uopće bojan prednji dio blatobrana.. osim po opipu, jer je nekako jači, čvršči..valjda zbog prajmera ili šprickita..što god da je stavljao.. to se najbolje vidi ako staviš lampu ispod blatobrana. tamo gdje je meštar bojao teško svjetlost prodire kroz plastiku a gdje nije tj.gdje je original boja tu svjetlost prodire i te kako...

Offline PiaggioBev200

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #9 : Ožujak 19, 2013, 23:25:25 pm »
Znaci izaslo bi me oko 200kn...hvala na informaciji to sto se tice kvalitete boje je isti na mome peugeotu 307 kojeg sam kupio unazad godinu dan jedna vrata su bojana i to se primjeti najvise po noc tj pod lampama..a gdje si ti uspjeo nabrati 72000 kilometara? Dali ti se osjeti da je masina sta oslabila ?

Offline stipe_zd

• Vizir
  • **
« Odgovori #10 : Ožujak 20, 2013, 06:55:51 am »
uzmi onaj plak za plastiku, cuda cini!

meni je nakon nekog vrimena cili sivi, uzasno izgleda, i cca pola sata kasnije, kad se stavi taj plak izgleda ovako

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #11 : Ožujak 20, 2013, 11:03:58 am »
ne mogu ga gledati koliko blješti :glasses9: :glasses9:
Bravo, izvrsno izgleda!

Offline PiaggioBev200

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #12 : Ožujak 20, 2013, 11:25:23 am »
Vrh...svaka cast mogao bi i ja upotrijebiti na svome...izgleda koda je sad iz ducana izasa  :Rleb:

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #13 : Ožujak 20, 2013, 11:54:19 am »
nakupi se kilometara...godišnje nekih 14-15t... a teško da se osjeti da je neka promjena u mašini. jedino što recimo osjetim jeste da mi ne hvata odmah na početku gasa, da trebam dati malo više gasa u početku, a i vidi se malo curenje ulja na brtvi poklopca glave i tome sl. mislim da je vrijeme da se to malo sredi. to me čeka u narednim danima, tjedinima, e malo veća je potrošnja goriva u odnosu na prije. to isto mogu prepisati istrošenosti karika.. a sad ako bude puno trošio ulja onda ćemo na radnu akciju...

eto probaj sa tim plakom pa ćeš vidjeti ako ti uspije onda možeš za par kn riješiti svoje probleme

Offline PiaggioBev200

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #14 : Ožujak 20, 2013, 12:03:43 pm »
Potrebna ti jedna generalka lijepa...hehe a slusaj sad ovo bio sam u ovlastenom servise i pitam koliko bi me dosa remen kugle i klizaci kaze on meni cifru od 650 kn pa to mi se i nije cinilo toliko skupa tj ocekivao sam tako nesto i ide se on meni pohvalit svojom jeftinoscu 180 kuna radni sat i kaze mi da im trebaju dva hahaha i da ce mi dat popust od 10 kuna pa za tih 360 kuna ljudi bi mi napravili generalku a ne napravili mali servis...