Autor Tema: Transapl 650 ili VStrom 650..pitanje je sad.  (Posjeta: 1533 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
Transapl 650 ili VStrom 650..pitanje je sad.
« : Siječanj 09, 2013, 21:00:12 pm »
Dragi moji forumaši, kako i sam naslov teme kaže....što je bolje??? Naravno Strom je bolji za cestu...honda više za offroad ali molim iskustva ako tko ima sa navedenim motorima, održavanje i sl. Kompa i ja želimo kupiti dve Honde za put pa se nećkamo između ova dva modela.  Plan je uzeti krajem godine dva ista za put i kada put završi....prodat ( a možda i ostavit) jer i obojica vozimo Bevce i to nam je za ono što nama treba svaki dan ....predobro da bi mijenjali i trošili bolje motore za to.
Što vi imate za reći o tim motorima....navalite.  svako mišljenje je dobrodošlo..prednosti i mane i sl.
Thnx
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • BMW R80 RT
Odg: Transapl 650 ili VStrom 650..pitanje je sad.
« Odgovori #1 : Veljača 18, 2013, 13:34:00 pm »
Dragi moji forumaši, kako i sam naslov teme kaže....što je bolje??? Naravno Strom je bolji za cestu...honda više za offroad ali molim iskustva ako tko ima sa navedenim motorima, održavanje i sl. Kompa i ja želimo kupiti dve Honde za put pa se nećkamo između ova dva modela.  Plan je uzeti krajem godine dva ista za put i kada put završi....prodat ( a možda i ostavit) jer i obojica vozimo Bevce i to nam je za ono što nama treba svaki dan ....predobro da bi mijenjali i trošili bolje motore za to.
Što vi imate za reći o tim motorima....navalite.  svako mišljenje je dobrodošlo..prednosti i mane i sl.
Thnx

Želite kupit dvi Honde????? Transalp je Honda, a V Strom je Suzuki.
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #2 : Veljača 18, 2013, 23:30:45 pm »
A drug kam bi putoval, mislim kakve bi ceste bile, bi bilo kaj makadama, solo vožnja ili u dvoje i bla, bla.  :@: Strom je po svemu kaj se tiče ceste bolji jer bolje, koči, ubrzava, udobniji je, bolja vjetrobranska zaštita. Transalpa zemi ako je znatno jeftiniji i ako budete išli prašinariti, a poznajuči tebe to prašine nebu videlo  :icon_mrgreen: Bruma (nekad je bil član foruma) dosta ljudi hvali kao dosta dobrog servisera za Stroma, a nije ti ni daleko, v Buševcu  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Beverly 250ie
« Odgovori #3 : Veljača 20, 2013, 14:50:30 pm »
2 Lolo.....vjerujem da bi htjeli malo prašinariti po Europi ali i po putevima planinskim, nešto što ti voliš (štoviše, kada smo se na to odlučivali, spominjao sam tebe kao primjer jednog koji je sa GS-om svašta prošao).
Ukratko...krajnji domet bi bio Gibraltar jednog čijepog dana ali mene zanimaju iskustva ljudi koji voze takve ili slične motore ( u što se ti Lolo definitivno ubrajaš)
Kupili bi dva ista motora...dvije honde ili dva Storma ....nekako navijamo za Honde...Storm je prevelik za mene 173cm :icon_mrgreen:
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #4 : Veljača 22, 2013, 13:08:26 pm »
Onda Honda, ako bude prašinarenja, istina nekakav laganiji makadam može odraditi i Strom ali to je ipak cestovni motor, ne samo po pitanju ergonomije, ovjesa ... nego i zbog eventualnog prevrtanja jer je puno je manje ''osjetljiva'' na takve događaje. Ako ideš na makadam moraš računati na padove koji se manje više svode na izvrtanje, znači bez neke štete osim kaj ponos strada. Jeste li razmišljali o nekim drugim motorima tipa KLE-a koji je po mnogim stvarima čist u redu (pouzdanost i cijena) pogotovo ako putujete solo ili možda na Yamahu Tenere. O malom GS neću zboriti  :llllol:  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek