Autor Tema: Koji Cross kupiti  (Posjeta: 3791 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nordmaner

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • motocikli.com
Koji Cross kupiti
« : Listopad 09, 2012, 20:22:46 pm »
Pozz..
Evo ovako planiram kupiti cros motor pa se razmisljam sta je bolje.Trenutno najvise sam za Yamahu yz.Pa me zanima vasa iskustva,kakve su cene delova.....Da li je bolje kupiti Yamahu ili Hondu CR ili pak Suzukia RM,Kawasakia KX.
Oko kubikaze se jos dvoumim da li da uzmem 125 ili 250 mada to zavisi i od toga sto nadjem,jer ako nadjem 250 u dobrom stanju za jeftinije pare pazarim to..
  Tako da me najvise zanima koja je razlika medju ovim markama.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Odg: Koji Cross kupiti
« Odgovori #1 : Listopad 13, 2012, 00:19:38 am »
prvo, mislim da je trenutno premalo iskusnih za te stvari na ovom forumu
drugo, ionako mislim da bi dobio odgovore prema onome kako netko voli koju marku. od ovih za koje si pitao, mene recimo, nekako najviše privlači Suzuki
zadnje, mislim da su svi kvalitativno OK, trebao bi gledati za koji ti je servisna podrška najbolja u tvojoj blizini

toliko, ako nemaš osobnih iskustava i afiniteta za određenu marku. za kubikažu moraš odlučiti sam, razlike u snazi su dosta velike, u dimenzijama i težini ne toliko. sam procijeni svoje znanje, iskustvo i kako misliš voziti
google master

Offline Nordmaner

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #2 : Veljača 03, 2013, 16:13:48 pm »
Pozdrav.Evo mene opet sa par pitanja.Jel treba da se registruje kros motor???I jel mi treba dozvola za njega???Zivim na selu,kad bi ga vozio po putu pazio bi da nema milicije,i za to znam da mogu da me cimaju.Al kad sam van puta jel imaju pravo da me cimaju???Ili mogu da vozim bez dozvole van puta???
  I jos jedno.Jel se placa carina na njih???Zivim u Srbiji

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #3 : Veljača 03, 2013, 20:18:34 pm »
Ne znam srpske zakone, ali pretpostavljam da carine sigurno ima. Što se tiče prometa, svaki put, pa i onaj zemljani među livadama, "lenija", ili u šumi je javna površina pa po tome spada u zakone o prometu. Dakle, potpadaš pod ingerenciju policije. Jedino ako voziš poljoprivrednim površinama ili samom šumom, ako ne smetaš vlasnicima pa te oni ne počnu ganjati.
Cross motor se ne može registrirati jer nema lampe. Osim ako si mislio na enduro...
google master

Offline Nordmaner

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #4 : Veljača 04, 2013, 01:16:17 am »
Znaci treba mi A kategorija??Nisam mislio na enduro nego bas na kros.Pa u cemu je fora onda,kako ostali voze???

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #5 : Veljača 07, 2013, 20:33:16 pm »
  Pa vozačka ti svakako treba, a drugi se voze ili po stazama koje su za to namijenjene, ili se voze "na crno"  :icon_mrgreen:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita