Autor Tema: Stavljanje 14 Ah akumulatora na Beverly 250 karb?  (Posjeta: 7849 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tuta125

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne!
Stavljanje 14 Ah akumulatora na Beverly 250 karb?
« : Rujan 08, 2012, 13:19:11 pm »
Je li itko pokusao i je li vrijedi stavit jaci akumulator na Beva 250 (originalni je 12 Ah)?

najvise bi to htio napraviti zbog xenona jer mi je on dosta ispraznio ovaj akumulator koji sad imam pa bi htio stavit jaci da mi duze izdrzi...

Offline stipe_zd

• Vizir
  • **
Odg: Stavljanje 14 Ah akumulatora na Beverly 250 karb?
« Odgovori #1 : Rujan 10, 2012, 07:22:35 am »
kako mislis dosta ispraznio? koliko ti je uopce star akumulator?

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #2 : Rujan 10, 2012, 11:28:40 am »
Xenon ne može isprazniti akumulator jer troši manje od standardne žarulje pri nornalnom radu, i to do nekih 30%. Vjerujem da je aku riknuo radi starosti ili?
Naravno, ako nemaš pališ motor sa upaljenim xenonom onda je aku jako opterećuje i to nije dobro ni za HID ni za aku.
bev ima prostora za malo duži akumulator radi one spužve koja je unutra kutije ali se mora točno izmjeriti. Vjerujem da bi 14Ah stalo unutra ali dobro održavanje akumulatora i malo paženj i svi akumulatori izdrže po tri godine, min.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline stipe_zd

• Vizir
  • **
« Odgovori #3 : Rujan 10, 2012, 11:59:50 am »
pa da, vjerovatnije je da je crkao zbog starosti a ne zbog xenona...

pitam, da ne bi i mene cekalo isto :D al ja prvo palilm motor, pa xenon...

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #4 : Rujan 11, 2012, 10:58:17 am »
dobro radiš, ne bi trebalo biti problema ako je procedura takva

Offline tuta125

• Komarac
  • *
« Odgovori #5 : Rujan 12, 2012, 23:29:26 pm »
xenon palim na prekidac tek kad upalim masinu, ali sam mislio uzet jaci akumulator zbog pocetne struje koju xenon povuce dok se upali.
izmjerio sam kutiju i vidio velicinu aku od 14Ah na internetu i trebalo bi mrvicu preradit kutiju tj. povecat i nakon sto se makne spuzva...

akumulator ne znam koliko je tocno star jer sam uzeo polovnog beva ali sigurno ima 3 godine  :icon_confused:

jos jedno pitanje, u voznji sam jednom upalio xenon na prekidac i skuter se ugasio. kasnije sam ga mogao upaliti ali bi se ugusio i ugasio cim bi dao malo gasa. serviser je rekao da je posao CDI... je li stvarno do toga i je li to zbog slabog akumulatora ili nesto drugo?
ne zelim opet platit novi CDI, volio bi znat zbog cega je crko da mi se opet ne dogodi.  :icon_sad:
jos jedna stvar, skoro svaki put mi se poremeti sat kad upalim xenon. je li to isto moze bit do slabog akumulatora? 

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #6 : Rujan 13, 2012, 12:57:35 pm »
moj savjet je da netrebaš previše mozgati da li staviti jači akumulator i tome sl. očigledno si kupio skuter sa istrošenim akumulatorom, jer sigurno neznaš koliko je prijašnji vlasnik vodio računa o njemu.  ja svoga svako par mjeseci provjerim, ako nedostaje tekućine nadolijem, a to posebno za vrijeme ljeta jer sam primjetio da ljeti uvijek u određenim čelijama malo se tekućine potroši. i ja nemam ksenone, nemam prekidač za svjetlo, što znači da čim dam kontakt sve gori kao da je božično drvce. i meni akumulator traje do 3godine, s time da ja svoga vozim cijelu godinu, nema odmora pa možda i to malo utječe na njegovu durabilnost. uglavnom problem je kad motor miruje, onda ga treba izvaditi iz beva, pohraniit na neko suho mjesto i kad ga ponovo stavljaš nazad, nadoliti tekučinu staviti ga na punjenje i onda u motor. možda prethodni vlasnik nije bio pažljiv prema njemu i sad ti imaš problema. rok trajanja ti je nekih do 3godine. i mislim ako kupiš novi akumulator i ako vodiš računa o njemu sigurno će ti trajati 3godine. i neće ti biti problema sa xenonom i tome sl. jer čim akumulator počme raditi probleme, tj. gubiš struju i tome sl. onda može i te kakve štete napraviti, stoga kupi novog i miran si 3godine.
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline tuta125

• Komarac
  • *
« Odgovori #7 : Rujan 13, 2012, 16:40:41 pm »
moj savjet je da netrebaš previše mozgati da li staviti jači akumulator i tome sl. očigledno si kupio skuter sa istrošenim akumulatorom, jer sigurno neznaš koliko je prijašnji vlasnik vodio računa o njemu.  ja svoga svako par mjeseci provjerim, ako nedostaje tekućine nadolijem, a to posebno za vrijeme ljeta jer sam primjetio da ljeti uvijek u određenim čelijama malo se tekućine potroši. i ja nemam ksenone, nemam prekidač za svjetlo, što znači da čim dam kontakt sve gori kao da je božično drvce. i meni akumulator traje do 3godine, s time da ja svoga vozim cijelu godinu, nema odmora pa možda i to malo utječe na njegovu durabilnost. uglavnom problem je kad motor miruje, onda ga treba izvaditi iz beva, pohraniit na neko suho mjesto i kad ga ponovo stavljaš nazad, nadoliti tekučinu staviti ga na punjenje i onda u motor. možda prethodni vlasnik nije bio pažljiv prema njemu i sad ti imaš problema. rok trajanja ti je nekih do 3godine. i mislim ako kupiš novi akumulator i ako vodiš računa o njemu sigurno će ti trajati 3godine. i neće ti biti problema sa xenonom i tome sl. jer čim akumulator počme raditi probleme, tj. gubiš struju i tome sl. onda može i te kakve štete napraviti, stoga kupi novog i miran si 3godine.

potpuno si u pravu, hvala ti na konstruktivnom savjetu  :icon_thumright:

kupujem 12Ah i kontroliram ga svako mjesec-dva, jos cu stavit i voltmetar tako da cu uvijek znati na cemu sam, ne bi trebalo bit problema  :icon_thumright: 

imate li kakve prijedloge za marku akumulatora? razmisljam o Yuasa, kosta oko 550kn ali sam uvjeren da vrijedi svake lipe.

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #8 : Rujan 13, 2012, 20:43:58 pm »
Yuasa je orginal i to je izvrstan akumulator. Ja sam stavio sebi neki xy i trajao je 3 mjeseca pa sam ga reklamirao i sada je ok ali vjeurjem da neće duže od 2 godine a po zimi kada uključujem grijače vjerujem da će biti problema jer stvarni kapacitet je nešto sasvim drugo. Za sada sam zadovoljan a platio sam ga  cca 215 kn. 550 kn je daleko previše za aku za Beva. Imaš daleko jeftinijih od toga.

Offline tuta125

• Komarac
  • *
« Odgovori #9 : Rujan 18, 2012, 19:08:23 pm »
Ipak sam se odlucio za originalni Yuasa, placen je 457,45 kn.

ali imam neki osjecaj da su me malo zafrkli, ja sam trazio originalni od 12Ah i prodali su mi Yuasa YB10L-BP. Ali vidim da na kutiji jasno pise 11Ah, i u uputama pise 11Ah. To sam rekao prodavacima i rekli su da se nemam sto brinut, da je to originalni od 12Ah ?!  :dontknow:

mislio sam se cak da uzmem jaci akumulator, a uvalili mi slabiji od serijskog??

moze li mi netko potvrditi jesam li zafrknut?  :icon_scratch:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #10 : Rujan 18, 2012, 22:30:19 pm »
Prema oznaci, to je orginal a i mislim da je 11Ah orginal, ja sada imam 12Ah ali nije Yuasa i slabiji je od prijašnjih 11Ah :cussing: :cussing:

Offline tuta125

• Komarac
  • *
« Odgovori #11 : Rujan 19, 2012, 20:05:18 pm »
hvala na potvrdi, u manualu pise da je serijski 12Ah pa mi nije jasno..

ali yuasa su vrhunski akumulatori, na proslom skuteru sam ga imao 4 godine i ni jedan problem!

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #12 : Rujan 20, 2012, 14:23:16 pm »
Zato i košta!! ALi kada pogledaš o0va malo slabije firme...svaki traje barem 2,5 godina tak da za istu cijenu dobiješ dva te ukupno 5-6 godina rada...jbga dvaput je dvaput. :icon_mrgreen: i još i poslije prodaš pod olovo i dobiješ neku lovicu za čevape natrag :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #13 : Rujan 20, 2012, 15:41:54 pm »
Zato i košta!! ALi kada pogledaš o0va malo slabije firme...svaki traje barem 2,5 godina tak da za istu cijenu dobiješ dva te ukupno 5-6 godina rada...jbga dvaput je dvaput. :icon_mrgreen: i još i poslije prodaš pod olovo i dobiješ neku lovicu za čevape natrag :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:

Gdje ih odneses? Ja ima dvat-tri komada u supi...

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #14 : Rujan 20, 2012, 18:26:36 pm »
Otkupna dvorišta ili staro za novo pa dućani znaju dati popust ako im daš stari. Olovo je skupo. SAmo što moraš isprazniti kiselinu a to je već problem. Ako nišpta drugo odneseš ih u reciklažna dvorišta...pa jbga..barem ih nemaš u šupi.