Autor Tema: beverly trza i nerado pali  (Posjeta: 2006 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

poco

• Gost
beverly trza i nerado pali
« : Kolovoz 25, 2012, 16:58:49 pm »
Pozdrav, nije me bilo dugo na forumu, pa odmah s problemom.  :hello: Beverly 250 ie 12/2007. 66 000 km, bez problema i kvarova, ali...Naime, unazad par mjeseci dogodi se da nakon vožnje neće upaliti, a kad i upali radi nemirno (kao kad autu ne rade svi cilindri), kad mu dodam gas da krene, uguši se. U prošlih 2 tjedna sam bio s njim na 2 putovanja od po 600-700 km i u vožnji se to ne dešava, već kad recimo stanem na pumpi. Tada se ne da upaliti, već pričekam 5-10 minuta i tada upali i nastavim put bez problema. Neki dan je samo verglao, i poslije upalio i sve ok.
Jedan serviser mi kaže da je vjerovatno injektor u pitanju, čak ga je micao rukom dok je motor radio na nogarima pa se ugasio, po njemu se iščupaju kontakti koji su uliveni u plastiku i tu nema pomoći. Novi košta oko 500 kn. Molim cijenjena mišljenja znalaca o iznesenom problemu. Hvala.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
Odg: beverly trza i nerado pali
« Odgovori #1 : Kolovoz 25, 2012, 20:29:28 pm »
a slušaj ili to ili se možda pregrija pumpa goriva. ako ga je on micao rukom i motor se ugasio onda je najverovatnije on. meni je on isto otišao, s time da ja imam 100km manje od tebe. eto drago mi je vidjeti da me netko i dostigao. problem s tim injektorom je što je on malo nategnut od svih tih cijevčica i kablova i izgleda s vremenom od vibracija taj kontakt na onoj svioj plastici pukne tj. pukne ta plastika i onda radi probleme s kontaktom. meni je tako bilo kad mi je otišao termoprekidač. i znalo se dogoditi da mi prvo nije htio paliti i onda bih ga ugasio i nakon nekog vremena upalio i tada nije više bilo problema. ali nakon što sam mijenjao termoprekidač morao sam te kontakte malo pomaknuti i onda više nije radio i nisam ga mogao nikako više upaliti. ja sam nabavio polovni, on ti dođe oko 200-220kn i čim sam ga stavio upalio je bez problema. e sad novo je novo, ali ipak 500kunića za onaj mali komd plastike-pretjerano... ovo što si naveo da nemirno radi, to se i meni znalo dogoditi par puta u zadnjih nekoliko mjeseci, ali nikad da mi nije htio upaliti, jedino sličnost s tobom je da kad bih išao dati gas da bi se ugušio, i kad bih na minimumu dao gas onda bi se ugasio ali bi odmah upalio bez problema, uvijek pali bez problema. ja sam to prepisao možda prljavom gorivu a možda je i on. probat ću ja dok radi na minimumu da ga malo diram pa da vidim.
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline Mr.X

• Komarac
  • *
  • Beverly 300ie
    • VEC - ignitions
« Odgovori #2 : Kolovoz 27, 2012, 19:49:53 pm »
Ja milsim da je problem u pumpi. Moguce da ga injektor zeza kako kazes.  Ali sve je to nagadjanje. Vidi.... Probaj ovo pa da iskljuci mogucnost pumpe. Vozi ga i stani negde na pumpu, ugas, probaj da upalis. Ako krene da zeza... Sipaj mu goriva da ohladis pumpu pa probaj da upalis. Ako upali bez problema i radi, onda je pumpa. A to sa injktorom sigurno moze da se sredi. Samo moras naci nekog ko ce se zezati sa tim.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #3 : Kolovoz 27, 2012, 21:31:15 pm »
ako je injektor u pitanju i oni kontakti teško je to spojiti, meni je isto tako otišao i frend koji radi takve stvari se zajebavao 3 dana i nikako nije mogao dobiti konakt nazad. i kad sam mu donio novog tj.polovnog uključio ga i motor odmah upalio. stvar je u tome ako ti diraš taj injektor i motor se ugasi onda nema šta drugo biti. to je bev kao i moj s jednakim br.kilometara dolazi do zamora materijala, velike su to temperature non stop i ta plastika malo otvrdne plus vibracije i eto problema, a i problem je u tome što nakon nekog vremena jednostavno neće ti više htjeti upaliti. ja sam imao sreću pa mi se to dogodilo ispred kuće, a zamisli negdje na putu ili tome sl. stoga što prije riješi taj problem.
Bikes don't leak oil, they mark their territory

poco

• Gost
« Odgovori #4 : Kolovoz 30, 2012, 08:55:41 am »
2@mr.x & 2@grozni
Fala na odgovorima, nekako mi je injektor najizgledniji kandidat...
Lukas, šta ti misliš?  :icon_scratch: