Autor Tema: Beverly 200 slabije ide  (Posjeta: 3197 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alien

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Beverly 200
Beverly 200 slabije ide
« : Lipanj 18, 2012, 23:01:35 pm »
Beverly 200 kojeg sad imam ide dosta slabije od onog što sam prije imao. To se osjeti i na brzini i na uzbrdicama. Prekratko ga imam da bi sam nešto saznao. Za početak mota mi se po glavi da je na njemu mašina od 125 ccm. Kako bi to mogao znati? Na satu je 36000 km. Što bi još moglo biti u pitanju?

Offline Maestral

• Vizir
  • **
Odg: Beverly 200 slabije ide
« Odgovori #1 : Lipanj 19, 2012, 10:29:28 am »
Beverly 200 kojeg sad imam ide dosta slabije od onog što sam prije imao. To se osjeti i na brzini i na uzbrdicama. Prekratko ga imam da bi sam nešto saznao. Za početak mota mi se po glavi da je na njemu mašina od 125 ccm. Kako bi to mogao znati? Na satu je 36000 km. Što bi još moglo biti u pitanju?

Prvo provjeri membranu karburatora. Vjerojatno ces naci ostecenje na njoj (na prvi pogled izgledat ce neostecena ali pogledaj pazljivo dok ne nadjes ostecenje).
Onda odi na njuskalo i nadji tipa koji ih prodaje za 150 kuna (original je 430 u ovlastenim servisima) i promijeni ju (posao od 5 minuta).

Ukoliko nije potrgana onda je stvar u remenu/rolicama...ako nisu mijenjane.

Ako nije niti to onda je kompresija osla kvragu zbog puknuca karike ili dotrajalosti ali to je vrlo malo vjerojatno.

Membrana, 99%

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #2 : Lipanj 19, 2012, 12:07:23 pm »
MIslim da netko govori iz iskustva:)
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #3 : Lipanj 19, 2012, 14:34:09 pm »
MIslim da netko govori iz iskustva:)

Yap. Od kada si mi ti picnuo skuter, puno sam naucio :)

A naucio sam i da postoji nesto sto se zove nepovratni ventil nakon vakuumske pumpe goriva koji je jaaako bitan a za koji mnogi i ne znaju pa se cude kako im Bev ne pali nakon duzeg stajanja, pa mijenjaju pumpu, crijeva vakuma, svjecice i nemam pojma kaj sam sve nasao po forumima a popravak kosta 50 kuna na ebayu :)

Offline Alien

• Komarac
  • *
  • Beverly 200
« Odgovori #4 : Lipanj 19, 2012, 19:59:08 pm »
Hvala na odgovorima. Znači krećemo od membrane. Danas sam očistio filter zraka koji je bio dosta prljav kao i kućište filtera i riješio još neke sitnice.

Offline Alien

• Komarac
  • *
  • Beverly 200
« Odgovori #5 : Lipanj 22, 2012, 12:00:25 pm »
Dok čekam membranu promjenio sam antifriz, provjerio svjećicu uredio auspuh izvana i još po nešto.
Primjetio sam da je na karburatoru, što se vidi na slici nedostaje cjevčica za koju ne znam gdje treba biti spojena.

Pa bi molio nekog da pogleda na svome skuteru.
Usput, ventilator se nekako češće pali nego na Beverlyu 200 kojeg sam prije imao. Što se tu može napravit? Možda i termoprekidač ranije uključuje.

Offline Alien

• Komarac
  • *
  • Beverly 200
« Odgovori #6 : Lipanj 28, 2012, 18:23:31 pm »
Prvo provjeri membranu karburatora. Vjerojatno ces naci ostecenje na njoj (na prvi pogled izgledat ce neostecena ali pogledaj pazljivo dok ne nadjes ostecenje).
O tome se i radilo. Hvala Maestral, membrana je bila probušena i to prilično tako da nije bilo dvojbe.
Onda odi na njuskalo i nadji tipa koji ih prodaje za 150 kuna (original je 430 u ovlastenim servisima) i promijeni ju (posao od 5 minuta).
Tako sam i napravio ali sam usput skinuo karburator, rastavio i očistio ga, te ispuhao.
Skuter ide osjetno bolje, jedino mi sada dosta puca iz auspuha kad pustim gas.
Malo sam podešavao vijke leptira i smjese za rad na minimumu, sigurno sam nešto fulao.
Moram se jedan dan bacit na ventile da vidim i njih.
BTW, skužio sam, ona cjevčica sa slike je odušak za gorivo u lončiću ako ga ima previše, tj. ako dođe do preljevanja ili prepunjavanja gorivo curi na cestu. Stavio sam tu malo crijevo i spustio ga dolje ima i jedna obujmica kroz koju se stavi.