Autor Tema: Bev 200 karb, slaba reakcija na dodavanje gasa  (Posjeta: 2331 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maestral

• Vizir
  • **
Bev 200 karb, slaba reakcija na dodavanje gasa
« : Travanj 25, 2012, 11:29:13 am »
Hojla

Kao u naslovu. Bev 200, Leader (karb)
Kasni sa ubrzanjem. Max speed je o.k., motor radi uredno ali kada ides ca. 50 i odvrnes rucicu do kraja ima zadrsku dok ne povuce ca 1-2 sekunde i kilavi se.
Nema veze sa prenosom jer su remen i rolice nove i nije stvar u tome da se motor zavrti a skuter ne povuce nego motor ne razvije okretaje odmah nakon sto dam gas nego mu treba vremena.

Prva pomisao je bila pumpa goriva ili vakuum ali kako se radi o karbu nisam siguran ima li pumpa veze jer on ipak povuce benzin iz casice kada naglo okrenes gas tak da ne bi smjela pumpa imati tako direktan utjecaj(?).
Vakuum? Skuter je star 9 godina, moze li biti to?

Nesto trece?

Svaki komentar je dobro dosao  :palacgore:

Inace, i tako sam mislio zamijeniti kompletne cijevi vakuuma sljedece zime ali mozda to napravim odmah. Sta se uopce treba zamijeniti? Koliko toga ima?

:hello:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
Odg: Bev 200 karb, slaba reakcija na dodavanje gasa
« Odgovori #1 : Travanj 25, 2012, 12:39:59 pm »
Pogledaj na karburatoru da li radi pumpa za naglo dodavnja gasa. nači da li kada  okreneš ručicu u karburatoru se ubrizga gorivo...ima jedan mali kkanalić tj brizgaljka. Naravno moraš skinuti usisni filter sa usisnom cijevi i pogledati unutar karburatora da li špricne gorivo kod naglog okretanja ručice. Vjerojatno je to. Ako je to u igri treba rastaviti karburator.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #2 : Travanj 25, 2012, 14:05:15 pm »
Pogledaj na karburatoru da li radi pumpa za naglo dodavnja gasa. nači da li kada  okreneš ručicu u karburatoru se ubrizga gorivo...ima jedan mali kkanalić tj brizgaljka. Naravno moraš skinuti usisni filter sa usisnom cijevi i pogledati unutar karburatora da li špricne gorivo kod naglog okretanja ručice. Vjerojatno je to. Ako je to u igri treba rastaviti karburator.

Fala :hello:

Znam da si mi ti rekao da si ga ocistio prosle godine kada si mi sredjivao skuter ali vozio sam ga cesto na rezervi jer mi je slinio rezervar kod plovka pa bi mi smrdio benzin kada je rezervar bio napunjen pa je mozda povukao smece sa dna rezervara.

Offline JOKE-ST

• Komarac
  • *
« Odgovori #3 : Travanj 25, 2012, 17:17:46 pm »
I uz to moj savjet ti je da mimo toga temeljito očistiš karburator. Pogotovo temeljito  sve kanale za zrak koje su unutar njega.
To ču i ja svom napraviti. Slični su problemi...

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #4 : Svibanj 18, 2012, 14:06:31 pm »
Rastavio, ocistio sastavio, provjerio. Sve sljaka.
Imam neki osjecaj da je problem u ventilima i da ih treba pogledati (tako barem pisu na stranim forumima za iste simptome).
A i vrijeme mu je nakon 9 godina da netko baci oko i na to...
Popodne u ducan po špijune a onda na posao.

Nego, sta sve moram skinuti od plastika da dodjem do poklopca ventila :icon_eek:

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #5 : Svibanj 18, 2012, 14:58:06 pm »
Nasao sam u Lukasovom opisu stelanja ventila :)

Nego, Lukas, na koliko se stezu sarafi poklopca ventila? To nemam tamo...?

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
« Odgovori #6 : Svibanj 18, 2012, 19:46:55 pm »
dovoljno. mali je moment u igri,nema nigdje napisano. stegni da se ne odvida sam od sebe.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #7 : Svibanj 21, 2012, 00:41:04 am »
Nastelano! Trebalo mi je sat i pol od kojih je stelanje trajalo 10 minuta a skidanje hebene bocne plastike 45. Nevjerojatno je da su to tak napravili da sam morao skidati straznju lampu, nosac kofera, gepek... :icon_eek:

Ali sada puno njezije radi i nadam se da ce i potrosnja pasti. Sve u svemu, drago mi je da je to iza mene i da sam naucio jos jednu stvar. :glasses9: