Autor Tema: Nelsonove muke na dva kotača i dva takta  (Posjeta: 7027 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nelson

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
Nelsonove muke na dva kotača i dva takta
« : Ožujak 13, 2012, 15:43:44 pm »
evo i mene. eto moja priča ukratko. na poligonu ne sve ok i u autoškoli je sve bilo ok kad sam vozio po cesti. ali kada vozim po cesti sam jako sam prestrašen. užasno. stalno mislim da ću past, da će me neko skupit. Jučer sam vozio malo po prigradu i svaki put kad dođem na rupu se stresem, najgore mi je tamo gdje se spaja asfalt kada taj spoj ide uzdužno pa mi uhvati kotač i ne pušta. možda sam pogrešio sa odabirom motocikla -kupio sam 2t apriliu rs 125 sportivu. dosta je tvrda i uzrujana. Ali ajde neidem preko 60 pa si mislim ak i padnem to će biti kao da sam pao s bicikla (valjda -neznam) I tak da vas pitam. Kak je to kada se padne? Možda da mi prepričate iskustva pa da se prestanem bojat. Mislim ako neidem preko 60 nebi trebalo biti nekih većih ozljeda. Najgore je to što su ceste očajne, pune rupa, grba, kamenja...
« Zadnja izmjena: Svibanj 04, 2012, 11:45:58 am FZ1 »

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Spol: Muški
  • Bayerische Flugzeug-Werke
Odg: strah me voziti po cesti
« Odgovori #1 : Ožujak 13, 2012, 19:28:26 pm »
e moj Nelsone...koji te vrag navuko na motor ako ga se bojis? veca si opasnost za druge nego za sebe... popi par pivi,mozda te strah prode! :)

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #2 : Ožujak 13, 2012, 20:42:29 pm »
Prodaj motor ....
BMW = bauer motor werke

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #3 : Ožujak 13, 2012, 21:52:42 pm »
Stavi pomoćne kotače  :icon_redface:
Ili kupi MP3  :icon_scratch:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Beverly 250ie
« Odgovori #4 : Ožujak 13, 2012, 22:16:08 pm »
nelsone, ne razmisljaj tome.  dobro je imati malu dozu straha i respekta prema motoru ali bojati se.....ne. Samo vozi......a kada padnes jednom, to je zato da se naucis dignut sa ceste.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #5 : Ožujak 13, 2012, 23:08:00 pm »
  Kad sam ja prvi put pao ništa nije bolilo, samo sam gledao oko sebe tko je vidio tu sramotu  :icon_mrgreen: podigao motor i bjež tri ulice dalje, tek onda stao i gledao šta je s motorom pa onda i sebe  :icon_mrgreen:

Samo lagano i ako se uskoro ne oslobodiš paničnog straha - mislim da je bolje ostaviš motor.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #6 : Ožujak 14, 2012, 00:14:26 am »
napuši se trave...

nije zajebancija
google master

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #7 : Ožujak 14, 2012, 09:15:03 am »
  Kad sam ja prvi put pao ništa nije bolilo, samo sam gledao oko sebe tko je vidio tu sramotu  :icon_mrgreen: podigao motor i bjež tri ulice dalje, tek onda stao i gledao šta je s motorom pa onda i sebe  :icon_mrgreen:

Samo lagano i ako se uskoro ne oslobodiš paničnog straha - mislim da je bolje ostaviš motor.

:llllol: :llllol:

kao da se sjećam svog prvog pada...

:llllol: :llllol:

nelson, kao sto je napisao lukas, strah je dobar kod početnika... ali ne daj da te sputava... za početak vozi defenzivno i malo po malo ćeš ući u grif  :icon_thumright:

Offline nelson

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #8 : Ožujak 14, 2012, 09:34:10 am »
Hvala svima na odgovorima. Evo danas ujutro na putu za posao je bilo bolje. Manje više gradska vožnja, puno prometa, ali nitko neide preko 50. Mislim da je tu problem, da je to ta neka psihološka granica. Dok je to sve u granicam brzine koju postižu skuteri sve je ok. Ali kada je malo otvorenija cesta, npr. jadranska magistrala ili riječka obilaznica -gdje treba povući barem 80 -90 e onda su problemi. ali dobro valjda će sa vremenom proč. Ne bojim se ja toliko prometa i drugih sudionika u promtetu. Koliko brzine i tih neravnina po cesti kada se na njih dođe većom brzinom. To je najgore. I još su mi grozni oni kameni stupići pored ceste (kad se ide jadnarnsom magistralom iz rijeke u crikvenicu. Ili ako cesta prolazi pored neke stjene ili provalije. Sve je to valjda u glavi -jer imam 15 godina iskustva u autu, a u autu niti ne primjetiš te stvari i osječaš se zaštićen.

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #9 : Ožujak 14, 2012, 10:50:58 am »
eh...ja mislio da si ti neki pionir od 16god..  :)

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #10 : Ožujak 14, 2012, 12:13:28 pm »
Bolje da se više koncetriraš na ono šta drugi misle i rade na cesti - dulje budeš u komadu a s time zaboraviš na stupiće i provalije, naravno pod uvjetom da ne prelaziš svoje granice.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #11 : Ožujak 14, 2012, 12:53:35 pm »
moj prvi prolazak zagorskom magistralom je bila strašna trauma... vozio sam (čak) 85 kmh i svaki čas sam očekivao da ću biti katapultiran  u obližnji jarak  :icon_eek: (ovi iz okolice zg znaju o čemu pričam  :icon_mrgreen: )
danas vozim čak i malo brže  :icon_mrgreen: pa više ne razmišljam o tome....
poanta - naviknućeš se...
veći problem će biti kad te u potpunosti prestane biti strah.... (statistike kažu da je najopasnija 3. sezona na motoru...)

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderator
  • kawasassi zr7
« Odgovori #12 : Ožujak 14, 2012, 14:15:50 pm »
Nelsone no sikiriki,na kraju sezone češ nam opisivat svoje brzinske rekorde na Aprilili :icon_mrgreen: :icon_super:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #13 : Ožujak 14, 2012, 14:23:49 pm »
napuši se trave...

nije zajebancija

Prijatelju, cak i da je zajebancija, previse je  :icon_confused:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator