Autor Tema: kazna za kacigu  (Posjeta: 3655 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
kazna za kacigu
« : Siječanj 16, 2012, 12:54:32 pm »
pozdrav, evo prije nešto više od 2 godine sam pisao da me zaustavio policajaC I napisao kaznu od 1000kn zato što nisam imao uredno zavezanu kacigu. prije 3mj sam dobio poziv od prekršajnog suca da se očitujem o tome i kad je on počeo čitati da nisam imao kacigu ja sam ga ispravio i rekao da sam imao propisanu kacigu ali da nije bila zavezana i da sam to napisao i u prigovoru gdje nigdje u tom članku zakona ne piše da to treba naplatiti 1000kn, i danas sam dobio riješenje suda da se oslobađam plaćanja jer da po tom zakonu ja mislim 114. stavka 1 stoji da moram imati uredno pričvršćenu kacigu i zakonom propisanu kacigu, a da u stavku 2. piše da se ne nošenje kacige naplaćuje 1000kn te u obrazloženju stoji da bi se meni naplatila kazna treba pisati ako se ne poštuje stavak 1. da se naplati 1000kn ili da u stavku 2. piše da se nenošenje i nevezanje kacige naplaćuje 1o00kn, a budući da to nije u zakonu navedeno da sam oslobođen plaćanja.

eto rupa u zakonu pa se nadam da će ovo moje iskustvo pomoći nekome..
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
Odg: kazna za kacigu
« Odgovori #1 : Siječanj 16, 2012, 14:53:02 pm »
Nije rupa u zakonu, već su te zbog greške policajca teretili za prekršaj koji nisi napravio. Da ti je napisao prekršaj nevezane kacige, morao bi platiti.
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #2 : Siječanj 16, 2012, 15:05:07 pm »
Sad tek vidim da je isti članak i kazna za nevezanje i nenošenje kacige, ali opet... nije rupa u zakonu već si imao sreće kaj im tumačenje zakona i neide od ruke  :icon_mrgreen:

As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #3 : Siječanj 16, 2012, 23:54:14 pm »
  Kako ti je Too Slow već napisao: imao si sreće da je sudac protumačio tako kako je i oslobodio te jer st.1. kaže da moraš nositi propisanu, homologiranu i uredno pričvršenu kacigu a pprotivno je kažnjivo po st.2. koji te kažnjava s 1000 kn za bilo koju prekršenu odredbu iz st.1.

Znači imao si prilično sreće  :icon_thumright:  iako drugi put veži kacigu zbog svoje sigurnosti ako ne zbog 1000 kn  :icon_mrgreen:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #4 : Siječanj 17, 2012, 12:55:43 pm »
a neman pojma, moj je prekršaj iz 2009 pa sad neznam je li se možda u međuvremenu zakon mijenjao tj. da li se ovaj dio koji se odnosi na poštivanje stavke 1 dodao ili ne. jer koliko se ja sjećam mislim da tada nije bio taj dio u stavki 2, ali kao što kažem to je bilo prije 2 i nešto više godina, pa sam i zaboravio. uglavnom bilo kako bilo greška ili ne pobjeda se piše..  :Rleb: ma vežem ja kacigu ali to je bio slučaj kad sam trebao ići svega 50tak metara do dućana i onda je taj policajac izletio iza nekog kombija i op..eto tipična sačekuša.. od tog dana non stop vežem kacigu i kad idem 2 metra. sad mi je već to ušlo u naviku.
Bikes don't leak oil, they mark their territory