Autor Tema: Vracanje starog sjaja Bevu 250  (Posjeta: 6160 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline runner spirit

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Beverly 250 i.e.
Vracanje starog sjaja Bevu 250
« : Siječanj 11, 2012, 18:48:20 pm »
Evo nakon nekog vremena odsustva, vracam se forumu (znate onu godinu stariju pametniji iskusniji...) ali ovaj put u mrvu jacem izdanju!
Znaci kupljen je bev 250 i.e. 2006 godina u ne bas tako blistavom ali ni losem stanju!
Pa bih imao sljedeca pitanja, pogotovo za doktore beverlya:
-bevu je ostecena plastika ispod svijetla i onaj bocni "stitnik" naprijed! Za prvu pomoc bih ga rado zavario ali  ne uspjevam zasad otkriti kojim principom da skinem doticne djelove?
-Kazaljka brzinomjera ne miruje tj. kao da titra konstantno?
-Koje ulje se preporuca za beva? (mislim viskoznost i to?), i na kojoj kilometrazi biste preporucili promjenu?
-Sto preporucate za potamnjivanje mat plastika, ali ono da malo potraje?

Zasad su ovo prva pomoc operacije, a tijekom ljeta krece se u temeljitije reparacije (koliko to studentski budjet dopusta :D)

Zahvaljujem unaprijed   :hello:

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
Odg: Vracanje starog sjaja Bevu 250
« Odgovori #1 : Siječanj 12, 2012, 12:35:56 pm »
za skidanje prednje plastike trebas odvidati sve vijke koje vidiš plus gdje je poklopac za gorivo imaš 2 slijeva i desna po 1. i onda lagano digneš taj poklopac ali pazi ne jako da ne pukne, već samo rubove i tu ispod ti se nalaze slijeva i zdesna po 1 vijak, imaš poviše blatonrana ja mislim 2 kom. i onda otvoriš pretinac i unutra imaš 2 velike i 2 manje vide i njih odvidas i izvuces lagano svjetlo i onda bi trebala ic plastika van. lad skines plastiku ona ces moc skinuti taj bocni dio,. za kazaljku nemam pojma, meni ponekad titra malo a ponekad nikako. probaj skinuti onaj puž dolje, skini prednji točak, i onda imaš maticu na vilici koja drži taj puž gdje ulazi sajla od sata. i probaj sve untra izvaditi i očisti pa ponovo namaži novom masti. pazi na jedan bijeli plastični dio koji ima kao neka krilca. njega možeš izvaditi vani, jer kad budeš vraća točak pazi da s točkom ne odlomiš ta krilca. vidjeti ćeš na točku kako taj dio izgleda i onda ćeš vidjeti gdje ti ta krilca moraju upasati. ulje uzimaš po specfikaciji, piše ti na karteru od ulja, tamo gdje je mjerica tj. šipka za razinu mislim da je 5w40 s time da ljeti ako si negdje uz more možeš ljevati 10w40. ulje bar ja mijenjam svakih 6000km plust filter za ulje.
što se tiče plastika najvjerovatnije misliš na one crne tipa podnica, pretinac i ona plastika oko km sata. najvjerovatnije ti je malo izbljedila. po meni to je malo bila nebriga prijašnjeg vlasnika jer evo ja imam beva več 5god i plastike su kao nove. moj savjet da probaš onim plakom za sjaj kontrol table. to je sprej kojim ja nakon svakog pranja motora posprejam sve crne plastike. imaš sprej i za vanjsku upotrebu i za konzolu za aute. možeš i jedan i drugi. probaj dobro ih naprskati ravnomjerno i ostavi 10tak min da upije pa nekom krpom ali kao jelenska koža ili tome sl i lagano pobriši. tako ja radim, s time da tu krpu imam jednu staru, jer nova če ti biti masna pa bolje uzmi staru.
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #2 : Siječanj 12, 2012, 13:18:34 pm »
eh da zaboravija sam da skineš onaj znak piaggio na prednjoj plastici i tu se nalazi jedna vida koju moraš odvidati..
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #3 : Siječanj 17, 2012, 11:28:57 am »
sjekirom ga je najbolje rastaviti :@: :@:
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #4 : Siječanj 17, 2012, 19:12:27 pm »
sjekirom ga je najbolje rastaviti :@: :@:

Javi dan-dva prije nego budeš kopal po Bevu da nabrusim sjekire pa ti ga dođem rastaviti  :icon_mrgreen:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline runner spirit

• Komarac
  • *
  • Beverly 250 i.e.
« Odgovori #5 : Siječanj 19, 2012, 19:16:57 pm »
Hvala mnogo na pomoci!!
Eh sad ovaj prvi prijedlog mi je bio malo prenaporan, pa san se ipak odlucia za sjekiru. Nesto san malo improvizira, ali jednostavno sto se vise trudim sve manje slici na skuter  :icon_scratch:  :llllol:, pa sam pomislio, mozda je sjekira premala ali dok je stari donio vecu,  :motocikli007: nije nista ostalo za popravit  :icon_eek:
Zato imam pitanje, treba li koristiti ostru ili tupu stranu  :dontknow:  :icon_scratch:

Ugl. unutarnje plastike su sredjene i to ne biste vjerovali cime: baby ulje!!!! Spuzvica malo baby ulja i lagano trljanje po plastici! Nove se tako ne sjaje! Uplodam sutra slike di se vidi razlika!

Offline gigo980

• beverly cruiser 250ie
  • Komarac
  • *
« Odgovori #6 : Veljača 19, 2012, 16:47:26 pm »
JA SAM ONE MAT PLASTIKE NAMAZO SA ONOM TEKUCINOM KOJOM SE MAZU CRNI BRANICI (NELAKIRANI)NA AUTU...ONE IZGUBE SJAJ OD NOGU..IMAS JU U VECINI TRGOVINA AUTO DIJELOVA...SJAJE SE KAO NOVE NIS IM NEMOZE NI KISA A NI SUNCE!

Offline runner spirit

• Komarac
  • *
  • Beverly 250 i.e.
« Odgovori #7 : Veljača 21, 2012, 21:36:57 pm »
Poceli su prvi problemi :(
Negdje oko pumpe curi voda, i kapa tocno na granu auspuha, ali to me ne brine toliko, jer skut se ne grije, i koliko san cuja ako duze miruje to se desava. Brine me to sta je ta voda jako masna  :icon_eek: ! Jeli moguce da misa vodu i ulje?  :icon_sad: sta mi je cinit? Cak je i fleka ostala na podu, ne crna kao ulje ali ostala je!

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #8 : Veljača 22, 2012, 13:18:41 pm »
Zna tamo curiti na spoju cijevi pumpe i crijeva. Nakupine iz antifriza tamo znaju napraviti talog i onda na spoju počne curiti.  Bev se inače dosta brzo zagrije tako da ako je ostao bez vode onda se neće niti voda grijati i dati podatak preko senzora koliko je temp. Provjeri razinu vode u sustavu hlađenja.
Ako sumnjaš na mješanje vode i ulja, pogledati ulje u karteru, ako je bijelo, onda mješa. Isto tako malo odvojiti crijevo  na tom dijelu kod pumpe i malo vode drenirati da se vidi uzorak da li u njemu postoji ulja jer se antifriz i ulje baš neće mješati...s vremenom će napraviti emulziu ali to će biti vidljivo.
Mani se čini da tebi curi na tom spoju jer je to najčešći kvar (ako se može uopće nazvati kvarom). Jednostavno skineš staru šelnu i staviš drugu te stegneš. Pazi da ne pretegneš jer ako se talog napravio, moći češ stezati koliko hoćeš a i dalje će propuštati.
Ako počne curiti na punpi onda će početi curiti voda iz dekla na kojem je pumpa.
lp

Offline runner spirit

• Komarac
  • *
  • Beverly 250 i.e.
« Odgovori #9 : Veljača 22, 2012, 21:56:50 pm »
Tocno tu i pusta na spoju crijeva i pumpe! Bev se normalno ugrije temperatura se lagano podigne nakon jedno 2 3 minute lakse voznje i onda sve 5! Cekam sada lipse vrime pa cu se dat u servis, za pocetak ulje i filter, te remen i posminkat one ogrebotine s pocetka!
Ulje mi djeluje ok, nije crno razina je ok, i po boji je kao novo. Ali dok ga ja ne zamjenim necu bit miran.
Znaci servis i skuter zasad u stanje mirovanja dok to (studentske) financije ne dopuste!
Pitanje Lukasu, mogu li za uzorak uzet i vodu iz spremnika! A selnu, po dalmatinsku bragu cu sutra zaminit, Tnx!

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #10 : Veljača 23, 2012, 09:17:51 am »
Možeš, ali nema brige, ako je ulje normalno, nema curenja unutar motora meni se čini. Ono je standaardni problem, često se događa i pravilno otklanjanje problema je ispuštanje antifriza na tom mjestu (neuredan posao) skidanje crijeva i čišćenje dosjeda te tek onda zamjena šelne.
LP