Autor Tema: Porez na motor  (Posjeta: 9595 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anri

• Vizir
  • **
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250 ie, x10 500 Executive
Porez na motor
« : Prosinac 05, 2011, 13:57:37 pm »
Znaci u 9 mjesecu sam kupio beverlija 250 ,prije nekih mjesec dana mi je dosao porez na twinga kojeg takoder vozim,za beverlija nisam nis dobio  :icon_scratch:
Motor je uredno prepisan nakon kupnje,znaci platio onih 500-600kn poreza(5%) i zamjenio knjizicu i prometnu.
E sad ja sam 3 vlasnik, prvi vlasnik je bila firma ,dal to ima veze sa tim?
Ne bi htio placat jos neke kamate nepotrebno,jer ak se ne varam nekih 80kn poreza bi trebalo bit.
Eto ak ima ko kakvu inf neka podjeli
Hvala

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
Odg: Porez na motor
« Odgovori #1 : Prosinac 05, 2011, 21:03:51 pm »
  Nemoraš se brinut za kamate. Sve zavisi kad oni vade podatke iz kompa, a vrlo vjerojatno da bude ovogodišnji porez došao bivšem vlasniku.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #2 : Prosinac 06, 2011, 12:30:32 pm »
Brzi je u pravu,neš dobit niš za beva,to će platit biši gazda :dontknow:  Ako se ne varam u tekučoj godini taj porez plačaš ako si nešto kupio prije 31.III ,nakon tog datuma ide sve na račun bivšeg gazde :icon_mrgreen:
Ne iskljućujem mogučnost da se nešto i promjenilo od kad sam ja dobio ovu informaciju :icon_scratch:  Svaka promjena bi mogla biti samo gora po nas,npr. da oba vlasnika plate porez ili neki sličan biser svojstven samo našoj vrloj administraciji :glasses9:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline anri

• Vizir
  • **
« Odgovori #3 : Prosinac 06, 2011, 23:37:11 pm »
Decki fala na inf eto sad imam tri povratne inf. da bi to vjerovatno bivsi vlasnik trebao platit ,pa vjerovatno i je tak!  :icon_mrgreen:

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #4 : Siječanj 03, 2012, 11:33:42 am »
A kaj je sad s policom osiguranja, tj, radi se o 50 % manjoj registaciji. Postoji jos uvijek ona mogucnost da se darovnim ugovorom moze prenijeti od nekog s kim si u najbližem srodstvu?

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #5 : Siječanj 03, 2012, 13:06:10 pm »
A kaj je sad s policom osiguranja, tj, radi se o 50 % manjoj registaciji. Postoji jos uvijek ona mogucnost da se darovnim ugovorom moze prenijeti od nekog s kim si u najbližem srodstvu?

ništa od toga, prije se moglo, sada ne. bonus nije prenosiv. sad sam zvao frendicu u Generali
google master

Offline anri

• Vizir
  • **
« Odgovori #6 : Siječanj 03, 2012, 13:25:51 pm »
Pizdarija  ,auto mi na starog glasi zbog police  :icon_confused:

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #7 : Siječanj 03, 2012, 13:53:38 pm »
Hvala ti James.
Pital sam i ja, niš više s toga.
Baš pizd...još i taj porez. Nakon kupnje motora išel sam delat , nije bilo planirano da bumo ostali dva tjedna, kasnim jedan dan s plaćanjem poreza. Veli striček, plati al kazna ti vjerojatno ne gine. Sad delati drugi ugovor 300km dalje, nije mi bilo isplativo. Prošlo je pol godine, nisam još čestitku dobil, nadam se da bar to bude ostalo tak. Bumo vidli.

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #8 : Siječanj 11, 2012, 16:27:27 pm »
Hvala ti James.
Pital sam i ja, niš više s toga.
Baš pizd...još i taj porez. Nakon kupnje motora išel sam delat , nije bilo planirano da bumo ostali dva tjedna, kasnim jedan dan s plaćanjem poreza. Veli striček, plati al kazna ti vjerojatno ne gine. Sad delati drugi ugovor 300km dalje, nije mi bilo isplativo. Prošlo je pol godine, nisam još čestitku dobil, nadam se da bar to bude ostalo tak. Bumo vidli.

Porez je spor,al dostižan,ne buš ti zajebal državu lopovsku,bit će prije da će država tebe zajebat,pa se ti žali :icon_mrgreen:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #9 : Siječanj 11, 2012, 22:07:11 pm »
Ma se ih bum tužil! Nebu mene niko.... :icon_mrgreen:
Kak nemrem iskoristiti bonus, a budući da je osiguranje u ovom dijelu prekrasne naše najskuplje , tehnički, knjižice, tablica...oko 4,5-5tkn. I sad mi još samo fali kazna zbog poreza 600 kn kak su mi ljubazno naveli,ma da bi reč rekel.
Ko ih šiša i s ukidanjem prijenosa bonusa i s kaznama zbog toga kaj fulaš jedan dan. Imam svojeg malog čajniza Sly-a, a i pedaliranje je zdravo. Tak sam barem čul :icon_mrgreen:

Offline runner spirit

• Komarac
  • *
  • Beverly 250 i.e.
« Odgovori #10 : Ožujak 21, 2012, 21:59:06 pm »
Malo vadim temu iz prasine, ali eto da ne otvaram  novu istog naslova...
Radi se dakle o problemu s porezom na skuter, konkretno na bev 250, i sad registracija je produzena, novi dokumenti napravljeni i krenuo sam u poreznu, platiti porez. I tamo sam dobio informaciju kako je prosli vlasnik mog skutera obrtnik, tj da je u sustavu PDV-a jos od 2003 i kako je moguce da je skuter 2006 kupljen na firmu. I sad kao oni to ne mogu nikako provjerit vec bi ja kao kupac trebao pribaviti POPIS DUGOTRAJNE IMOVINE bivseg vlasnika i time dokazati da skuter nije kupljen na firmu.
Proslog vlasnika poznajem, i obiteljski je prijatelj, te mi je potvrdio da ga je namjeravao kupiti na firmu ali da nije mogao.
Jeli se itko imao slicnih iskustava, jer dosad nisam cuo za slican slucaj?
I cemu sluzi taj famozni OIB?

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #11 : Ožujak 22, 2012, 19:57:30 pm »
kako si mogao produziti registraciju,napraviti dokumente i prenjeti motor na sebe prije nego si platio porez odnosno bio u poreznoj? 

Offline runner spirit

• Komarac
  • *
  • Beverly 250 i.e.
« Odgovori #12 : Ožujak 22, 2012, 22:48:17 pm »
Osiguranje je placeno, tehnicki je odradjen, i u stanici za tehnicki pregled sam dobio nove dokumente koje treba potvrdit na policiji, ali uz to sve treba i platiti porez inace ne mogu dobit pecat u knjizicu vozila.

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
« Odgovori #13 : Ožujak 22, 2012, 23:08:46 pm »
a motor je bio odjavljen?

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
« Odgovori #14 : Ožujak 22, 2012, 23:10:07 pm »
mislim da ces morati sam platiti taj porez ako zelis voziti motor ove sezone..

Offline runner spirit

• Komarac
  • *
  • Beverly 250 i.e.
« Odgovori #15 : Ožujak 22, 2012, 23:24:50 pm »
Meni je jasno da cu ga morat platit, to nije ni dolazilo u pitanje. Motor nije bio odjavljen, vec je doslo do problema sto je prosli vlasnik obrtnik te prema poreznoj postoji mogucnost da je kupljen na firmu.
I sad da bih ja uopce mogao platit porez prvo moram dokazat da skuter nije na firmu,a to mogu jedino ako im dostavim popis dugotrajne imovine bivseg vlasnika. Mene je samo zanimalo jeli to uobicajena procedura kod prepisa s osobe koja je obrtnik na fizicku osobu, jer ne vidim svrhu oiba i te porzne uprave ako se njihovim poslom ja moram bavit.

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
« Odgovori #16 : Ožujak 23, 2012, 15:14:00 pm »
sve u svemu... uletio si u zavrzlamu.. najbolje da vratis taj motor covjeku od kojeg si ga kupio ako ga hoce nazad.