Autor Tema: Beverly 250ie VS Burgman 400  (Posjeta: 4599 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pocetnik250

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
Beverly 250ie VS Burgman 400
« : Studeni 15, 2011, 20:24:07 pm »
Pozdrav!

Ljudi, prije svega hvala na pomoci i susretljivosti! Evo kao sto mi i nick kaze, ja sam totalni pocetnik u motorizmu kao i na ovom forumu. Naime zelimsi kupiti veci skuter. Zelio bih da kupim skuter sa kojim cu prelaziti i neke vece kilometraze (medjugradska voznja) od po recimo 100-150 km, a onda i eto da mogu da ga koristim i za onu regularnu upotrebu skutera. Prioritetna namjena je da to bude neka malena "krstarica" za dvoje.

Da budem iskren planirao sam prvo da uzmem Burgman 400, a onda mi je kolega stavio konfuziju kada je rekao da Uzmem Beva 250ie. Vidim da ovdje ima jako mnogo "ozbiljnih bajkera", pa se nadam da cete mi moci pomoci sa mojom nedoumicom.

Ako tema bas krene kako treba, imam i potpitanja, pa se nadam da Vam nece biti tesko pomoci mi!

Hvala Vam mnogo i oprostite na duzini posta!

Offline pocetnik250

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
Odg: Beverly 250ie VS Burgman 400
« Odgovori #1 : Studeni 15, 2011, 21:43:55 pm »
Nadam se da nisam postavio isuvise smjesno pitanje!

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
« Odgovori #2 : Studeni 15, 2011, 22:59:12 pm »
Pozz
Imaš moju malu bibliju o Bevu 250ie pa ju čitaj, mislim da tamo možeš dobiti sve info , motor je fantastičan!
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline anri

• Vizir
  • **
  • Piaggio Beverly 250 ie, x10 500 Executive
« Odgovori #3 : Studeni 15, 2011, 23:03:27 pm »
Prvo pitanje jel imas A kategoriju??  :icon_mrgreen:

Ak nemas pravac autoskola,vozit ces motor 600+ccm, sto ti nece bit lako ako do sad nisi nista vozio.Pa ak nemas nikakvog iskustva ce ti dat nekaj 125ccm prvih par sati,a onda ce te prebacit na veliki motor  :icon_smile:
To ti kosta 3500-3700kn uvijet B kategorija od prije i minimalno 24 godine.

Nemam pojma kakav je suzuki,al za tih 100-150km ti je bev 250 i vise nego dovoljan,i za solo voznju i sa suvozacicom  :icon_mrgreen:,nes mi valjda frajere vozit  :Rgy:
Potrosnja tog skutera je mizerna 3-3,2L u mojem slucaju,udoban je tih nis ne vibrira ,a opet sisnes auto ko od sale sa njim tipa vozis 80 iza nekog zivcira te ,das gas i preskocis ga doslovno ,a suvozacem malo duze treba al ide.
Ja na tvom mjesti ne bi uzimao nis iznad 250ccm jer ti je rega duplo veca kod 400ccm ,jer si u klasi sa vozilima do 500ccm i sa 50% ti je oko 1600-1700kn,dok za 250 ti je oko 900kn.Nije bas da je mala razlika.
Veci servis na beverliju tipa zamjena rolica, remena ,klizaca,ulja, filtera ti je oko 1000kn,gume od 300kn po kom do 600,+ montaza balansiranje,a to sve te najvjerovatnije ceka kod kupnje polovnog,isto ko i mene ovog trena  :icon_mrgreen:
Tak da ono pun kufer vise nego za auto ,al jbg gusti su gusti  :icon_mrgreen:
Ja na tvom mjestu ne bi uopce razmisljao bev 250 je najrazumnija odluka  :glasses9:

Offline pocetnik250

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #4 : Studeni 16, 2011, 00:19:44 am »
Ono sto me i zanima jesu odgovori iz prve ruke, hvala Vam mnogo! Ne znam iz kojeg razloga, ali Burgman mi izgleda kao motor spremniji za duzu rutu, a sa druge strane Beverly jeste ljepsi motor, ali me brine da li se islo na ustrb udobnosati. Visok sam nekih 190 cm.

A u opciji su mi dva motora Burgman je iz 2002 i beverly iz 2006 sa manje vise pribliznom cijenom u 1000 kn. To za reganje mi nije najbitnija stvar, ukoliko je burgman prikladniji duzim stazama.

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #5 : Studeni 16, 2011, 09:33:13 am »
Ono sto me i zanima jesu odgovori iz prve ruke, hvala Vam mnogo! Ne znam iz kojeg razloga, ali Burgman mi izgleda kao motor spremniji za duzu rutu, a sa druge strane Beverly jeste ljepsi motor, ali me brine da li se islo na ustrb udobnosati. Visok sam nekih 190 cm.

A u opciji su mi dva motora Burgman je iz 2002 i beverly iz 2006 sa manje vise pribliznom cijenom u 1000 kn. To za reganje mi nije najbitnija stvar, ukoliko je burgman prikladniji duzim stazama.
Malo brkaš pojmove, kao da pitaš da li je OK uzeti neki auto od 1000 ili od 1600 ccm. Radi se o dva svijeta u vožnji.
Prvo si pregledaj kilažu - osjeti se razlika ako treba po gradu i uskim uličicama (ne daj bože haustorima) gurati 150 ili 200 kg. Tu je Burgman nezgodan, mada su stariji modeli (mislim prije 2007) lakši. U gradu veliki kotači Beva znače lakšu vožnju - za to Bev-u od mene uvijek veliki +.
Snaga - za otvorenu cestu svaki konj (KS) vrijedi zlata (osim ako je u sedlu), dok je za po gradu je manje više svejedno.
Udobnost - oba su udobna, radi se više o tome kako se ti sa svojih 190 osjećaš na njemu, imaš li duže noge ili tijelo (da li ćeš dodirivati nogama oklop ili će ti glava viriti iznad zaštite), da li nogama zapinješ za upravljač kada ga gurneš u krajnji lijvei/desni - to treba probati, mada oba imaju dosta mjesta i za krakate. Zaštita od vjetra - tu mislim da je Burgman u prednosti, mada se i za Bev ima dosta orginal ili aftermarket dijelova za zaštitu.
Osobno mislim da ako ti je prvi skut, uzmi 250 ccm (Piaggio grupa, ali i Honda ili Yamaha), a onda nakon par godina traži dalje. Osim ako baš ne patiš na veličinu.
A ljepota, to ti je osobni izbor, tu se ne bi štel mešati