Autor Tema: Novi način balansiranja!  (Posjeta: 2315 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Spol: Muški
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
Novi način balansiranja!
« : Listopad 28, 2011, 22:05:46 pm »
  Naišao na zgodan filmić, iako koliko mi se čini primjenjivo samo na kamionima i busevima, ali zgodno izgleda. Zna li netko možda nešta više o ovome?

[youtube] -Rbu3tdkc9A&feature=player_embedded#! [/youtube]
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Odg: Novi način balansiranja!
« Odgovori #1 : Listopad 28, 2011, 23:45:44 pm »
znao sam za pokušaje s kuglicama koje bi se trebale same rasporediti po potrebnim mjestima. ovdje je novost samo u drugom materijalu koji se lijepi i ne pada na dno kod parkiranja. po tome bi trebao biti u korisnoj funkciji od samog početka vožnje, a ne nakon postignute određene brzine. iako mislim da je to manje važno jer balans nije toliko bitan kod sporog kretanja. ono prije nije prihvaćeno, neznam da li to može biti sad  :icon_scratch: a mislim da nema ni potrebe - ono koji voze brzo, uglavnom se kreću po dobrim cestama. to naročito mislim kod kamiona gdje guma traje cca 100 000 na dalje. i mislim da bi bilo upotrebljivo i na drugim vozilima, ako je drukčija granulacija. tako da bude više kuglica koje bi se mogle bolje raspoređivati. ventili su jednaki, od motora do  kamiona. samo neznam koliko je ovo stvarno korisno
google master

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #2 : Listopad 29, 2011, 20:01:27 pm »
  Čekaj, jesam li ja tebe dobro shvatio da na kamionima gume traju 100 000 km  :icon_pray:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #3 : Listopad 30, 2011, 01:49:08 am »
  Čekaj, jesam li ja tebe dobro shvatio da na kamionima gume traju 100 000 km  :icon_pray:

to je otprilike brojka na koju nitko nema pritužbi. ja sam u jednoj firmi mijenjao gume (Sava) na cca 60-70 tisuća i bili smo prilično nezadovoljni, iako su držale cestu dobro, a bili su česti pretovari. ali treba imati na umu jednu stvar, a to je da su te kilometraže otprilike jednogodišnji prosjek. najjeftinija guma (za prikolicu) je cca 2000 kn, a na kompoziciji ih ima 12 (vučno vozilo + prikolica). istina je da se to malo drukčije gleda na vozilu koje je komercijalno i zarađuje novac, ali trošak je svejedno veliki.
google master

Offline lleonard

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #4 : Studeni 22, 2011, 13:33:04 pm »
Zanimljiv video, a i metod balansa....