Autor Tema: stiže novi beverly st350  (Posjeta: 15408 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mr.X

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • Beverly 300ie
    • VEC - ignitions
Odg: stiže novi beverly st350
« Odgovori #15 : Studeni 03, 2011, 10:25:36 am »
Ma ovaj novi je VRH! Ja sam zadovoljan sa mojim, nema sta. Ide dobro, potrosnja, nemam porblema. Mada, vec na 5000km poceo da se cuje prenos.  :icon_scratch: Kada sam u gradu i kada su guzve, vruce... Cuje se da bruji samo tako. To su valjda te pakne... To me je malo razocaralo. :icon_sad: Posle kada se ohladi, sve ok. Jedini razlog zbog kog bih menjao moj za ovaj novi je prenos. A i zbog performansi, naravno. :)

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #16 : Studeni 03, 2011, 22:16:21 pm »
to ti je jedini problem ako ga možemo nazvati problemom kod beva bilo 250, bilo 300. jednostavno ne može izdržati velika opterećenja u kratkom vremenu. i meni isto kumplug zadaje živaca i živaca od početka. ali s vremenom  sam naučio o njemu i sad i nema nekakvih problema, naravno kad sam na oko 20tisuća promijenio nove pakne i zvono. i do prije par dana nije bilo problema ali sad je opet počeo da struže li struže. čim se malo ugije. a ići će ponovo na rastavljanje, čišćenje ako i tome nebude lijeka odoh ja na novog..hahaha naravno ako dobijem dobru procjenu za moga.
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline anri

• Vizir
  • **
  • Piaggio Beverly 250 ie, x10 500 Executive
« Odgovori #17 : Studeni 14, 2011, 16:03:52 pm »
Kad smo kod kvacila zivcira me u gradskoj voznji i trkeljanju u guzvi,najgore je ono drzis tek tolko gasa ,a on nit bi ukopcil nit iskljucio pa cuka ionaj glupi zvuk struganja proizvodi  :llllol: Al kad poznanik kaj je radio u piaggi-u veli da je to normalno na tim motorima onda mu vjerujem ( a i oni su fuseri  :icon_mrgreen:)

Ovaj novi izgleda mrak ,al ljudi ko ce caltat te novce za njega kad ko ima vec tolko kesa skupit ce jos nesto sitno i moze si versys-a kupit.To bi recimo bio moj odabir bez obzira na vecu regu itd. nekak sam vise motorima sa mijenjacem orijentiran.
Al ovi podaci o 30ks i 3.3 potrosnji su impresivni,a to fakat mora da leti  :icon_mrgreen:

Al ovo uvijek bode u oci http://postimage.org/image/27a1kg90/

U svakom slucaju onak kad budu par god stari uzet nekog sa ne bas previse km i da je odrzavan na vrijeme mislim da se isplati,trebao bi bit u pola cifre tad.A i do tad ce se pokazat kakav je agregat

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #18 : Studeni 14, 2011, 17:08:38 pm »
mislim da ovaj neće biti made in china. bar se nadam.znam da carnaby ima nekih djelova koji se proizvode u kini, kao i zip. ali sumnjam da bi beverlya 350 radili u kini. ali vidjeti ćemo brzo..ja se mislim ako bude moguće staro za novo. jer meni je kumpluga ovoga puna kapa. šta si rekao kad ga vozim po gradu onda ima taj glupi zvuk, ali čim ga vozim malo otvorene vožnje nema problema, ali ja ga vozim više po gradu nažalost pa mi to već počinje smetati. inače za ovoga svoga nema zamjerki ni potrošnje goriva ni ulja, sve 5. redoviti servis i vozi. al ovi novi ima jači motor što meni fali malo gasa pogotovo s dvoje kad idem dalje, što mu je potrošnja u razini moga, i najvažnije 2 stavke novi kumplug, kao u motorima, i produljen servisni interval. inače meni skuter služi ne za gušt nego više za posao i baš mi odogovara beverly za moje poslovne potreba a opet kad idem dalje na neki put mogu izdržati i pratiti i jače motore. s ovim bi bio čak i unjihovom rangu. jer da nije tako sigurno nebih gledao skuter nego bih skupljao pare i kupio bmw f800r i peglaj...

jedino što sam prijmjetio na ovom novom beverlyu je da je sat graviran na 160km, a kako pratim neke testove vani kažu da bev leti do 140-150 skoro pa sa pola gasa. što znači da kad ga navrneš full da će puniti celer. da nije to malo pretjerano...mislim moj je graviran na 180km. ipak drugačije izgleda kad voziš recimo 140 po celeru a ovako pun gas će biti pun celer...čudno...treba bi biti graviran bar na 180km. ali izgleda da je to malo štednja i preuzimanje celera od 300tice

evo jedna mala slikica..mislim bev je predobar na ovoj slici.posebno kombinacija ove sivkasto crvene boje..

Uploaded with ImageShack.us

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #19 : Studeni 14, 2011, 21:54:36 pm »
stvarno je lijep dizajn ali svaki novi je uvijek drugačiji pa i time "bolji". Talijani su uvijek znali napraviti  dizajn paketa....no bitan je sadržaj.
Ako jedino kaj na njima ode nakon 50000 km je klip i karike....ja ču ih cijeli svoj život vozit...pikiram sada na novog....ali žao mi je dat svojeg za nikakve novce pogotovo sada kad sam ga obnovio ....ali baš obnovio. U svakom slučaju , ova crvena nije moja omiljena boja ali dizajne je fantastičan!!!! Snaga je isto tako već impresivna.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #20 : Studeni 14, 2011, 22:54:23 pm »
da šteta je kad si ga sredio sad je ko novi..nego jesi dobio fotke..nadam se da sam ti uspio pomoći..a i meni je moj prerasta k srcu..teško ću se ja odvojit od njega. ja sad jesam malo napaljen na novoga ali dok on dojde do nas proći će bar 2mjeseca a tko zna možda i na kraju odustanem...

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #21 : Studeni 16, 2011, 22:51:49 pm »
stigao je u split testni model 350. najvjerovatnije ću ga probati a evo i slika za akciju, naime na božićni popust cijena mu je 39.900 + 4godine jamstva

Offline Mr.X

• Komarac
  • *
  • Beverly 300ie
    • VEC - ignitions
« Odgovori #22 : Studeni 17, 2011, 21:49:30 pm »
Uhu....!!! Dobra mu je i cena!  :icon_eek:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #23 : Studeni 18, 2011, 09:59:41 am »
da šteta je kad si ga sredio sad je ko novi..nego jesi dobio fotke..nadam se da sam ti uspio pomoći..a i meni je moj prerasta k srcu..teško ću se ja odvojit od njega. ja sad jesam malo napaljen na novoga ali dok on dojde do nas proći će bar 2mjeseca a tko zna možda i na kraju odustanem...
Dobio fotke, hvala ti na njima, dobro sam podesio....sve beba pet!

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #24 : Studeni 18, 2011, 23:10:31 pm »
cijenu sam i očekivao da bude do 40tisuća kn. samo još neznam jeli ovo s abs ili bez.mislim da je ipak bez jer za abs treba nadoplatiti 600e. osim toga to će biti po mom mišljenju stalna cijena bez popusta jer budući da je ovo novi motor nisu išli s božićnim popustom na cijenu već daju kao božićni poklon od +2godine garancije znači sve skupa 4godine i nije malo. to je meni nekih 45000km. i sve pokriveno garancijom. još k tome staro za novo bit će to i manja cijena od 40tisuća. jer gledajući novi bev 300 bez posputa je oko 37000kn, a sad je 32tisuće kn s popustom. što znači dogodine ovaj 350ie će s popustom biti nekih 36000kn što je dobra cijena. mislim to su samo moje pretpostavke...nekakvo logično razmišljanje

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #25 : Studeni 19, 2011, 13:34:12 pm »
Ivane.....tebi je to radni stroj...izaberi ono što je pouzdano i što je jeftino...a ne lijepo i novo.  4 godine garancije???? pa kome to treba kod njih???? moja iskustva s njihovom garancijom su grozna tako da........meni garanciaj na taj motor ništa neće značiti a naravno....pitanje njihovih servisa  i cijena djelova je znaš i sam kakva.
Taj novi  po troškovima neće biti  ni blizu  kao i 250ie

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #26 : Studeni 19, 2011, 17:30:17 pm »
a ni sam neznam moj lukas..na 50:50 sam da li ga mijenjati ili ne. znam da si ti imao s garancijom problema, dok recimo ja nisam, i ovaj vlasnik piaggia je dosta korektran i ako ikako može da ti nešto riješi on ti riješi tako da sam tu ajmo reći koliko toliko siguran ako sutra nešto rikne da neću imati problema s garancijom. opet sumnjam da bi nakon 10godišnjeg iskustva piaggio napravio nekakvu shit mashinu. jer s ovom mašinom oni namjeravaju opskrbiti cijeli svoj asortiman a bev je prvi koji probija led.

što se dijelova tiče i ove za beva 250 sam kupova original u njihovom servisu i cijene su im takve kakve jesu. možda su neki bili malo skuplji nego što sam ja misilo ali šta je tu je. i sumnjam da će rezervni dijelovi biti baš toliko skuplji nego za 250. oni sami reklamiraju da je ovo skuter snage 400, a što se tiče troškova održavanja u rangu 250/300. i naravno što se tiće potrošnje goriva da je oko 3,5l. sad sve to treba malo pričekati i vidjeti neke naše testove da vidimo koliko je to dobro ili loše možda. evo taman sam kupio moto puls pa ću nakon analize testa moći nešto konktretno napisati.

isto tako što mene privlači kod ovog modela poerd 33hp je taj novi kumplug, jer me ovaj brate izludia sve ove godine, i naravno servisni interval, jer ulje se mijenja na 10000km a ostalo na 20. kako ja radim u prosjeku nekih 10-12t na godinu to je meni privlačno, jer ja godišnje radim dva servisa ulja, + remen, to je nekih 1000-1100kn godišnje. ovdje bi to bilo samo promjena ulja 1put na godinu a to nemože biti više od 250kn. uglavnom kako ja to sebi računam ovdje radim 1 servis manje ulja godišnje, i 1 put u 2 godine mijenjam remen. a nevirujem da i remen dođe duplo nego za 250ticu. mislim to je moje razmišljanje, ja znam da je ovaj bev pogođen i da sam ga bio kupio isključivo zahvaljujući tebi jer sam davno bio pročitao njegdje tvoj post u nekom časopisu ili tome sl na internetu, sjećam se da je bila slika beva u onoj svijetloplavoj boji. nije bio ovaj forum, ovaj forum sam otkrio tek naknadno. ali zahvaljujući onome što si ti napisao za njega još u samim početcima dok si ga ti isto tako tek imao pomoglo mi je da donesem ispravnu odluku. i zašto možda ja sad nebi bio ti..da ja nabavim jednog pa da možda moji dojmovi nekome pomognu u odabiru pile.. a što se tiče cijene, jeste prevelika, bila mi je i prevelika za ovaj novi 300, ali ima itekako puno poboljšanja u odnosu na 250. osim motora naravno. tu su i bolje kočnice, i jači kostur, nema uvijanja u okukama i tome sl. opet ta cijena će dogodine na božić biti manja nekih 10-15% ali isto tako dobit ću onda i manju cijenu za svoj bev, jer će biti godinu stariji i imati više km. što opet dođe na isto.. ali kao što sam rekao na početku...nisam ni sam pametan...mislim da ću najvjerovatnije ostati kod svoje 250tice, ali opet nikad neznaš što te sutra čeka...
« Zadnja izmjena: Studeni 19, 2011, 17:36:03 pm IvanGrozni »

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #27 : Studeni 19, 2011, 22:32:11 pm »
Samo ti uzmi novog , piši jedan review isto kao i ja...to bi bilo fanstastično. Ali da su neka velika poboljšanja napravljena ....hmmmmm pitam se kolika? Što se tiče servisnog intervala.... u američkim manualima je interval 8000 milja za promjenu ulja pa ti računaj koliko je to. Možeš ti i ulje mijenjati nakon 10 000 km na bevu, neće njemu ništa biti bitno je da ga ima. Ako možeš dobiti dobru cijenu za svojega onda ti predlažem da ga uzmeš, ja nisam mogao dobiti i zato sam odlučio da ga neću mijenjati. Ovo što sam ja radio to sam morao raditi jer kao što vidiš, meni je ipak karika bila pukla, a i nije loše mao i to pogledati i obnoviti ali stroj će i dalje raditi. Uvijek je bolje imati novo ali koliko to novo košta to je drugi par rukava.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #28 : Studeni 29, 2011, 22:54:40 pm »
evo tablice održavanja da malo oživim ovu temu

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #29 : Studeni 30, 2011, 22:39:32 pm »
evo za malo naprednije akrap za beverlya ali model 300, a možda bude pasao i za 350 jer koliko mi se čini isti su nosači samo je ovaj malo drugačije izveden..