Autor Tema: stiže novi beverly st350  (Posjeta: 15405 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
stiže novi beverly st350
« : Listopad 25, 2011, 13:10:42 pm »
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
Odg: stiže novi beverly st350
« Odgovori #1 : Listopad 25, 2011, 18:42:12 pm »
i dalje su zajebali zadnji kotač...lijepo izgleda ali čemu takva gama motora..125...200.....250...300...350...400....500, jednostavno previše motora za raspon kubikaže...i naravno manji stražnji kotač....nije mi jasno.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #2 : Listopad 25, 2011, 22:29:09 pm »
a to ni meni nije jasno. mislim da su jednostavno trebali odmah izbaciti 350ticu (evo kimco ima 300ticu s oko 33hp) i stavit ako ne 16cola zadnju bar 15. ovo s 14ticom mi neide u glavu zašto..zbog više mjesta ispod sica..ipak veća kola su veća kola i puno je bolje radi udobnosti i svega.

Offline Mr.X

• Komarac
  • *
  • Beverly 300ie
    • VEC - ignitions
« Odgovori #3 : Listopad 27, 2011, 16:30:42 pm »
E, stvarno su sa ovim tockom zae.... stvar. Kakva je uopste razlika u voznji kada je zadnji tocak manji, recimo konkretno kod Beverly-a 500 odnosno novog 300 Cruiser-a? :icon_scratch:

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #4 : Listopad 28, 2011, 00:12:02 am »
to sam i ja pitao u čemu je stvar a odgovor je da osim što se dobilo više mista ispod sica, što i je istina skoro je duplo veće od moga sada, ali da navodno pošto je zadnje kolo manjeg cola da je bolja upravljivost po okukama i da nemože tako lako dovesti do toga da prednje kolo proklizi prije zadnjeg. em isto smatram da recimo s dvojicom po okukama s tako mali kolom da bi moglo doći do struganja centralnih nogara. iako se meni sviđa najviše što ima 33,3hp  :icon_super:

Offline Mr.X

• Komarac
  • *
  • Beverly 300ie
    • VEC - ignitions
« Odgovori #5 : Listopad 28, 2011, 11:12:55 am »
to sam i ja pitao u čemu je stvar a odgovor je da osim što se dobilo više mista ispod sica, što i je istina skoro je duplo veće od moga sada, ali da navodno pošto je zadnje kolo manjeg cola da je bolja upravljivost po okukama i da nemože tako lako dovesti do toga da prednje kolo proklizi prije zadnjeg. em isto smatram da recimo s dvojicom po okukama s tako mali kolom da bi moglo doći do struganja centralnih nogara. iako se meni sviđa najviše što ima 33,3hp  :icon_super:

Hvala Ivane na odgovoru.  :icon_thumright:

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #6 : Listopad 28, 2011, 15:30:15 pm »
evo malo novijih informacija u vezi 350tice. danas sam pričao s ljudima iz piaggio centra i rekli su mi da je riječ o sasvim novoj mašini, dakle mašina nema veze sa sad posotojećim bevom od 300. dakle kompletno nova mašina i ono što je mene oduševilo jeste informacija da neće biti kumpluga kakvog sad mi i ovi novi imaju. da će bit neki uljni kumplug s lamaleama ili tome sl. sad me ubijte nekužim se baš u te tipove ali uglavnom da neće biti ovaj tipa pakne i zvono. nešto možda kao kod pravih motora. imat će crne felge s pet krakova i crne retrovizore, a osim abs ima i asr znači sustav protiv proklizavanja zadnjeg točka. isto tako kažu da će biti teži svega 7kg u odnosu na ovaj od 300 te da će troškovi što održavanja što potrošnje biti u rangu 250/300. a zamjenjuje snagu onih beverlia od 400. s time da izgleda napuštaju ovu paletu motora od 400 i 500kubika i da će ova 350tica biti njihova zamjena. okretni moment će biti oko 33 n/m pri 6250 o/m i 33,3hp. navodno su pričali s jednim našim novinarem koji su bili na testiranju u italiji i rekao je da je on oduševljen s njime, da po njemu to nije skuter već motor. dakle nema više izraza čučavac  i tome sl...  :icon_smile:

evo par slika

kad gledate ovu sliku izgleda da ovo zadnje kolo i nije toliko malo, tko bi rekao da je 2cola manje, ako primjetite auspuh nije loš a završetak podsjeća malo na tmaxa

tablica specifikacija

evo slika s boka

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #7 : Listopad 28, 2011, 16:05:29 pm »
evo nakon malo surfanja pronašao sam da je ovdje riječ o kumplugu kakav ga ima tmax. ako je to tako onda je to  :icon_super: deklarirana potrošnja mu je 3,3l a max brzina 160

evo link za test

http://www.motociclismo.it/gallery/moto-scooter/piaggio-beverly-sporttouring-350--test/Piaggio_Beverly_SportTouring_350_test_Motociclismo_51?gpage=1&ipage=1

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Zadnja izmjena: Listopad 28, 2011, 16:23:19 pm IvanGrozni »

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #9 : Listopad 28, 2011, 16:27:47 pm »
ovdje se dobro čuje zvuk motora

http://www.youtube.com/watch?v=PA0T1jXxg_o

Citati testova Beverlya sa 2 različita talijanska portala.

Omnimoto.it :
Il motore merita sicuramente la lode, l’erogazione è dolcissima ed ha scatto e ripresa notevoli. Dà il meglio di sé a metà regime, con accelerazioni sufficienti a scrollarsi di dosso il traffico automobilistico in pochi metri e un allungo che gli consente di viaggiare alla massima velocità consentita in autostrada a mezzo gas.

Cyberscooter:
Non posso certificare la velocità massima, ma non serve un grande lancio per arrivare ai 150km/h indicati, e l'allungo non sembra terminato, prestazione molto simile al 400 e di gran lunga superiori al 300 che 'mura' intorno ai 130km/h.

Ukratko:
Agregat po testerima zaslužuje svaku pohvalu, razvijanje snage je ravnomjerno i glatko, u srednjem režimu rada dodavanjem gasa motor jako ubrzava, dovoljno da se otrese prometa u par metara. Vožnja maximalnom dozvoljenom brzinom na autocesti (130 km/h) postiže se sa pola gasa.

Ne možemo potvrditi maximalnu brzinu ali bez velikog zaleta kazaljka pokaže 150 km/h i ne čini se da je to kraj. Performanse su jako slične agregatu od 400 ccm, i daleko superiornije od 300 ccm kojemu je max. oko 130 km/h.

mislim da će lukasa najviše zanimati ovaj video

http://www.youtube.com/watch?v=jZpPA9qhWcM

Offline Mr.X

• Komarac
  • *
  • Beverly 300ie
    • VEC - ignitions
« Odgovori #10 : Listopad 28, 2011, 17:56:05 pm »
Svaka cast Ivane na informacijama!!! :icon_thumright:

Cinimi se ljudi da je ovo stvarno opaka masina!

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #11 : Listopad 30, 2011, 21:58:42 pm »
evo slika boja kojih će biti u ponudi

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #13 : Studeni 02, 2011, 13:18:22 pm »
Ovo je već razlika ...30ccm viša i deset konja više...to ima smisla, ali vjerujem da su malo promijenili i geometriju ventila i sl. da bi dobili toliku snagu. Lijep je ali kada gledaš koliko to novaca daš za novog da bi ga nakon 4 godine prodao za 40% cijene....hmmmmm. Lijepo je to kada kupiš novog, ali cijena im previše pada. Jednostavno krasno izgleda, onaj filmić s tubea je divan o agregatu ali meni to izgleda kao bacanje novaca.
Ja i dalje ostajem kod svojeg, rega manja, ide ko šprih, uložiš malo novaca jednom u 4 godine i stvar radi ko urica. Davno sam ja napravio matematiku oko toga i nema majci. Novo je stvar prestiža ali ne i kvalitete i pouzdanosti.
Svaka pohvala Piaggiu na novom modelu, divno izgleda i sada je odnos potrošnja i snage je sada je to vrlo dobra kombinacija.
Šteta što nema turnić, opet isti problem.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #14 : Studeni 03, 2011, 09:23:14 am »
meni se najviše sviđa zbog kumpluga  :Rgy:  ipak nema više zvona i pakni. a koliko sam pročitao sviđa mi se i servisni interval, ulje se mijenja svakih 10000km a remen i utezi svako 20000km. budući da ja radim oko 12tisuća godišnje radim 2 servisa godišnje a to i nije mali izdatak. s obzirom da mi je kumplug opet počeo testirati moje živce tko zna možda ga i zamjenim staro za novo. ali mi ga je žao, jer je kao nov, a ovisi kolika će cijena biti kod nas. u italiji je oko 37000kn, a to je kao ovdje novi 300. sumnjam da će biti ispod 40000kn..