Autor Tema: Teška guvernala  (Posjeta: 3779 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kudcustacu

• Komarac
  • *
Teška guvernala
« : Rujan 04, 2011, 17:46:57 pm »
Prije nego krenem o problemu samo da kažem da se radi o Scarabeu 250 i.e. iz 2008 i da je prešao negdje oko 2500 km.
Nisam baš pametan kako bi nazvao temu pa sam napisao onako kako se osjeća. Naime u zadnje vrijeme sam primjetio ali sam se nekako ubjedio da umišljam da kad upalim motor i prije nego krenem guvernala je kao teška i treba prilična sila da se pokrene ljevo desno. Onda ja to u mjestu malo „ na silu „ ljevo desno, ljevo desno i to radi i ja vozim. Osjećaj je kao kad izgasite auto pa se servo ugasi a vi morat smotat volan. Dakle teškooooooo.

U svakom trenutku ove moje egzibicije guvernal ne ispušta nikakakv zvuk. Dakle to se kao nešto „ razradi“ i ja vozim. Međutim to sve mi se nekako počelo češće „priviđati“ i sve do jutros kad mi se baš u vožnji zakoči i okameni guvernala da sam se umalo ja skamenio. Sreća tek izašao iz garaže i to nakon nekih 100 metara na ravnom djelu pri maloj brzini. Jedva se ja tu okrenem i nazad u garažu. Dakle osjećaj isti kao na autu izgašen ili crko servo – trebaš biti snagator da ti to smotaš. Jedini novitet je danas se pojavio i zvuk dok sam se sa mukom okretao na cesti, kao zvuk zupčanika u guvernalu ispod sata, kao neki plastično metalni zvuk ne znam ni ja i to je to i opet tišina ja ljevo desno ljevo desno i kao što rekoh u garažu. Nikad se nije ovako skočio pa nisam htio čačkat mečku i odmah u garažu. Da je auto reko bi otišla možda servo pumpa, da nije letva volana bla bla al na ovom čudu ne znam ni da li imaju te stvari tipa servo pumpe )). Ukoliko neko ima kakvu ideju prije nego zovnem majstora i odere me bio bih zahvalan.

E sad da li ovo što ću reći ima veze sa gore opisanim problemom guvernale, sumnajm čak i ja laik ali spomenuću jer ko zna šta je sa čime povezano. Naime nekako kad i ovo kočenje guvernale ili malo nakon toga primjetio sam na satu kad natankam rezervoar do vrha da mi ne iscrtava sve crtice nego samo pola njih. Ovo čisto pišem iz teorije da nije kakva struja, centrala i neko kaže „e vidiš to ti je tada krenulo“ ... Dakle ako je bitno uzmite u obzir ako nije ovaj dio oko rezervoara slobodno zanemarite. To se da i kasnije rješavat. Bitno mi je skontat šta je sa guvernalom jer sam nepokretan do daljnjeg.

Hvala unaprijed

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
Odg: Teška guvernala
« Odgovori #1 : Rujan 04, 2011, 22:30:56 pm »
RAstaviti i pogledati, nešto sa ležajom ili nešto smeta guvernalu kada se okreće. Otvoriti i pogledati i dok se ne rješi ne voziti dalje jer to je opasno za glavu izgubiti.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Kudcustacu

• Komarac
  • *
« Odgovori #2 : Rujan 04, 2011, 22:36:01 pm »
Meštre hvala ti jer ovo djeluje utješno tipa ležaj. Konto sam da nije šta više i gore. Samo da uganjam majstora pa nek šarafa  :dontknow:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #3 : Rujan 05, 2011, 12:07:11 pm »
Ne znam, nisam siguran ali terba otvoriti

Offline Kudcustacu

• Komarac
  • *
« Odgovori #4 : Rujan 05, 2011, 21:25:39 pm »
Kod majstora je i kako i sam kaze po svoj prilici ležaj ali nije hitio ništa detaljisat dok kaže ne otvori i ne vidi.
Javim šta je bilo kad završi  :glasses9:

Offline pantelija

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #5 : Rujan 06, 2011, 15:34:18 pm »
meni se na bevu desilo posle pranja mashinom(pod pritiskom) i nakon zavlacenja puske iznad blatobrana u delu gde je lezaj odjednom volan mozes jako lako okretati levo desno kao da sam tim pranjem izbacio prasinu koja se tu moze nakupiti.po meni je to 99% lezaj.napunio se prasine  i zaribava polako

Offline Kudcustacu

• Komarac
  • *
« Odgovori #6 : Rujan 13, 2011, 21:32:26 pm »
Samo da prijavim završetak radova. Totalno je otišao donji ležaj sa pripadajućim djelovima tako da je i zamjenjen i sad je sve  :icon_thumright:
Hvala svima na pomoći  :icon_super:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #7 : Rujan 14, 2011, 12:27:52 pm »
Uvijek odlazi donji, gornji rijetko! Dobro da si to rješio. jBGA, TE ležajeve treba koji puta i podmazat. Kakav miniwash pod plastikui....to nikako. Miniwash na tim motorima samo kod zadnjeg variomata, naprijed ništa. Nakon pranja motora uvije...ALI UVIJEK....podmazati sve zglobove i ležajeve sa običnom masti u spreju.....bijela mast u spreju je najbolja za to...jamčim.

Offline Kudcustacu

• Komarac
  • *
« Odgovori #8 : Rujan 14, 2011, 16:15:19 pm »
Neki proizvodjac za preporucit za tu bijelu mast u spreju ?

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #9 : Rujan 15, 2011, 22:11:43 pm »
ma bilo koja,maš u bauhausu..ili sličnim dućanima. Samo da je u spraju da može ući bolje u ležajeve.