Autor Tema: V2 750-1000ccm  (Posjeta: 4533 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline catevs

• Bjelovar
  • Vizir
  • **
  • Spol: Muški
V2 750-1000ccm
« : Lipanj 28, 2011, 11:12:53 am »
Dakle, "uvatilo" me opet da vozim. Nakon 1 cilindra(XT600) sam prešao na 4(GSF1200, koji je "ulupan" u izgradnju stana), ali sad bi najrađe nešto sa 2. Za oko su mi zapeli SL 1000 Falco i SV 1000 S. Pošto ih u Bjelovaru nitko nema, nemogu pogledati to malo iz bliže ili probati. Ima li još koji 2 cilindraš od 750-1000ccm koji vrijedi pogledati?
Imaju li navedeni motori kakvih kardinalnih mana zbog čega bi ih se trebalo izbjegavati ili su to samo neke mušice koje se daju lako odkloniti.
Napomena: Motor bi bio vožen najčešće u dvoje tako da nije naodmet da bude koliko-toliko udoban za sup(a)utnicu  :llllol: i cijenom da je oko 4000€
Znam da alkohol škodi, al u vodi utjehe nema!

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Odg: V2 750-1000ccm
« Odgovori #1 : Lipanj 28, 2011, 20:54:26 pm »
Dakle, "uvatilo" me opet da vozim. Nakon 1 cilindra(XT600) sam prešao na 4(GSF1200, koji je "ulupan" u izgradnju stana), ali sad bi najrađe nešto sa 2. Za oko su mi zapeli SL 1000 Falco i SV 1000 S. Pošto ih u Bjelovaru nitko nema, nemogu pogledati to malo iz bliže ili probati. Ima li još koji 2 cilindraš od 750-1000ccm koji vrijedi pogledati?
Imaju li navedeni motori kakvih kardinalnih mana zbog čega bi ih se trebalo izbjegavati ili su to samo neke mušice koje se daju lako odkloniti.
Napomena: Motor bi bio vožen najčešće u dvoje tako da nije naodmet da bude koliko-toliko udoban za sup(a)utnicu  :llllol: i cijenom da je oko 4000€

u toj klasi i generaciji, ne. a od ovih je pametnija kupnja Suzuki, više ih je, veći izbor, više mogućih kupaca kasnije, nabava dijelova itd. iako bi moj izbor bio Falco, a mislim da bi i suputnica više dobila od tog motora...

kardinalnih grešaka nemaju, barem koliko sam čuo
google master

Offline mg749ie

• Vizir
  • **
  • che bella macina
« Odgovori #2 : Lipanj 28, 2011, 21:04:56 pm »
baš si limitiran s lovom, u toj klasi kak James veli nema nekaj, za 2 soma više nekaj bi se i našlo i u oglasnicima :icon_scratch:
SERBUS - svima pa i šire po okolici

Offline catevs

• Bjelovar
  • Vizir
  • **
« Odgovori #3 : Lipanj 29, 2011, 07:29:14 am »
Izgledom me Aprilija više privlači, ali Suzukija sam prije vozio i sa starim Banditom nisam imao nikakvih problema. Sve mi se čini da će ženina "guzica" dati konačan odgovor  :llllol:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #4 : Lipanj 29, 2011, 22:04:59 pm »
Suzukija sam probao, Apriliu ne. Redovito srećem dva vlasnika Suzukija i nikad se nisu žalili. Znam jednog vlasnika Falca (koji je nažalost, sad razbijen), komentari su također dobri, ali čovjek mi nije u blizini - živi u Istri. Ako hoćeš, kontaktiram ga za više detalja ili za savjet na što treba obratiti pažnju kod kupovine.
Ipak ću te još jednom podsjetiti da je Apriliu teže održavati, ne jer je loša, nego su loši zastupnici. Problem su dijelovi. Ali dobro, i to se da riješiti  :glasses9:

Kaj se tiče ženine... hm... znaš već  :icon_mrgreen:, sumnjam da je tu Suzuki bolji, ali nisam probao pa neznam. zaključujem samo po onome koliko se sjećam izgleda i koncepcije motora. Ali ipak je podsjeti da to više nije Bandit.
google master

Offline catevs

• Bjelovar
  • Vizir
  • **
« Odgovori #5 : Lipanj 30, 2011, 10:05:30 am »
Suzukija sam probao, Apriliu ne. Redovito srećem dva vlasnika Suzukija i nikad se nisu žalili. Znam jednog vlasnika Falca (koji je nažalost, sad razbijen), komentari su također dobri, ali čovjek mi nije u blizini - živi u Istri. Ako hoćeš, kontaktiram ga za više detalja ili za savjet na što treba obratiti pažnju kod kupovine.
Ipak ću te još jednom podsjetiti da je Apriliu teže održavati, ne jer je loša, nego su loši zastupnici. Problem su dijelovi. Ali dobro, i to se da riješiti  :glasses9:

Kaj se tiče ženine... hm... znaš već  :icon_mrgreen:, sumnjam da je tu Suzuki bolji, ali nisam probao pa neznam. zaključujem samo po onome koliko se sjećam izgleda i koncepcije motora. Ali ipak je podsjeti da to više nije Bandit.
Ma to me i najviše zanima, na šta moram obratiti pažnji prilikom kupovine. Znam da svaki motor ima svoje neke mušice :)

Offline hogar

• Novigrad
  • Komarac
  • *
  • moto guzzi california
« Odgovori #6 : Lipanj 30, 2011, 17:32:03 pm »
Probaj Apriliju  Futura 1000. Za spomenutu cifru možeš kod nas naći odličan motor,a žena  će biti
oduševljena. Mašina je od RSV 1000, ali je smanjena na 110 konjoslava. Motor je odličan za vožnju,
i voziš ga kao biciklinu. Kvarova nema,a elektronika radi odlično i ne kvari se, što je malo čudno za talijane.
Prijatelj mi ima taj motor, ali se lani prolio i ostao je bez noge, jer mu je tip izletio iz sporedne ulice.
Dosta često sam vozio taj motor, i oduševio me. U slučaju nekog kvara navratiš do Buzeta i potražiš
Alexa koji je doktor za motore.
LIGA ZA BORBU PROTIV TURIZMA

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #7 : Lipanj 30, 2011, 19:08:13 pm »
eto, sve je rečeno...  :icon_thumright:
google master

Offline catevs

• Bjelovar
  • Vizir
  • **
« Odgovori #8 : Lipanj 30, 2011, 19:50:48 pm »
Futuru sam samo jednu vidio u oglasniku i za 2001 prodavač traži 4500EUR što mi se čini previše (možda i griješim)