Autor Tema: Međunarodna vozačka dozvola - procedura vađenja  (Posjeta: 5257 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Međunarodna vozačka dozvola - procedura vađenja
« : Lipanj 21, 2011, 10:20:33 am »
Potrebni dokumenti:

1. Hrvatska vozačka dozvola
  2. 2 fotografije, dimenzije 3,50 X 4,50 cm
  3. Osobna iskaznica ili putovnica

Međunarodna vozačka dozvola je međunarodno priznati prijevod nacionalne vozačke dozvole, a izdaje se sukladno Konvenciji o cestovnom prometu (Beč, 8. studenog 1968.). Hrvatska međunarodna vozačka dozvola sadrži prijevode na pet (5) jezika; francuski, engleski, njemački, španjolski i ruski.

Međunarodna vozačka dozvola izdaje se odmah i vrijedi najviše tri (3) godine, odnosno do datuma isteka hrvatske vozačke dozvole ukoliko ona ističe ranije. Dozvolu mogu dobiti i strani državljani pod uvjetom da posjeduju hrvatsku vozačku dozvolu. Međunarodna je vozačka dozvola obavezna ukoliko se upravlja vozilom stranih registarskih oznaka u inozemstvu.

Također vam je potrebna kad putujete vozilom hrvatskih registarskih oznaka u Ujedinjeno Kraljevstvo, Irsku, Portugal, Španjolsku, Rumunjsku, Bugarsku, Grčku, Tursku, u države bivšeg Sovjetskog Saveza, zemlje Beneluksa i Skandinavije, te u svim izvaneuropskim zemljama.

Međunarodna vozačka dozvola prestaje vrijediti kada strana država postane prebivalištem vozača, koji u tom slučaju mora regulirati status hrvatske vozačke dozvole pri nadležnim institucijama u inozemstvu (zamjena hrvatske dozvole za stranu, odnosno parcijalno ili ponovno polaganje vozačkog ispita). Razdoblje reguliranja vozačke dozvole propisuje svaka država zasebno, najčešće tri do dvanaest mjeseci od datuma prijave boravka.

Cijena: 170,00 kn i 20,00 kn biljega (biljege možete kupiti i u touring poslovnicama u Zagrebu)
BMW = bauer motor werke

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
Odg: Međunarodna vozačka dozvola - procedura vađenja
« Odgovori #1 : Lipanj 21, 2011, 13:53:09 pm »
  Samo bih nešto nadodao jer znam iz prakse da pojedinci nisu upućeni u to - međunarodna vozačka dozvola vrijedi samo van granica HR i nemože se koristiti, niti se priznaje kao važeća vozačka dozvola na teritoriju Republike Hrvatske.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Ra

• Vizir
  • **
  • Yamaha XJ 600N
    • Studio RK line
« Odgovori #2 : Lipanj 21, 2011, 20:51:12 pm »
Nisam siguran da li je ona uopće potrebna u evropskim okvirima  :icon_scratch:
I sreća kad se nasmješi pokazuje zube

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #3 : Lipanj 22, 2011, 13:50:48 pm »
Pise ti 3 posta prije tvoga gdje je potrebna..

Offline Ra

• Vizir
  • **
  • Yamaha XJ 600N
    • Studio RK line
« Odgovori #4 : Lipanj 22, 2011, 14:22:29 pm »
Za sada sam , od navedenih država, bio u Bugarskoj i Grčkoj, a ovo ljeto idem u Rumuniju i  nikada me nitko nije pitao za nju ... zato sam i postavio komentar  :icon_thumright:

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #5 : Lipanj 22, 2011, 14:40:20 pm »

Siguran sam da ce policajci progledati kroz prste turistima koji ih nemaju jer je za ocekivati da ima jako puno istih koji nisu svjesni cinjenice da ju trebaju imati ali zakon kaze svoje. Tako da , ako naletis na nekog policemana tko je to jutro zaboravio popiti kavu, zena mu je dan prije okrenula program s tekme na meksicku sapunicu a kcerka mu sretno objavila da je trudna sa dugokosim gitaristom punk demo  benda u usponu onda bus nahebal  :hello:

Offline Ra

• Vizir
  • **
  • Yamaha XJ 600N
    • Studio RK line
« Odgovori #6 : Lipanj 22, 2011, 15:19:20 pm »

Naj vjerovatnije , pored troje klinaca i supruge , s nama putuje i mali ali glasni mješanac  pudle i Kerry blue teriera tako da uglavnom samo odmahnu rukom  :icon_fU: