Autor Tema: Visoki vizir za Beverly 250ie, 2007.g.  (Posjeta: 3900 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Chorbakis

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
  • motocikli.com
Visoki vizir za Beverly 250ie, 2007.g.
« : Lipanj 16, 2011, 17:01:55 pm »
Razmišljam o kupovini visokog vizira za skuter. Malo mi dopizdio vjetar oko glave i ramena pri većim brzinama na otvorenoj cesti. Da li taj visoki vizir jako poružnjuje skuter, kolika mu je funkcionalnost, i pošto ga ne mislim imati cijelo vrijeme na skuteru, koliko je teško i koliko vremena zahtjeva montiranje, odn. skidanje vizira, i stavljanje standardnog nazad. Planiram imati visoki vizir vikendom na međugradskim relacijama do 200-300 km, a po gradu onaj standardni vizir. Molim za savjet.

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
Odg: Visoki vizir za Beverly 250ie, 2007.g.
« Odgovori #1 : Lipanj 17, 2011, 17:44:44 pm »
Razmišljam o kupovini visokog vizira za skuter. Malo mi dopizdio vjetar oko glave i ramena pri većim brzinama na otvorenoj cesti. Da li taj visoki vizir jako poružnjuje skuter, kolika mu je funkcionalnost, i pošto ga ne mislim imati cijelo vrijeme na skuteru, koliko je teško i koliko vremena zahtjeva montiranje, odn. skidanje vizira, i stavljanje standardnog nazad. Planiram imati visoki vizir vikendom na međugradskim relacijama do 200-300 km, a po gradu onaj standardni vizir. Molim za savjet.

Ne znam za vrijeme skidanja, mada mislim da kada ga jednom metneš, radi se o otpuštanju ili pritezanju dva vijka - dakle ne bi smjelo biti teško.
Ali visoki vizir je jedro koje te voli prošetati po cesti kod bočnog vjetra, a posebice iznad 80 km/h. Da, nešto pada i najveća brzina, mada iz posta mislim da ti to nije bitno. Ja sam ga imao na Scarabeu i snizio sam ga za cca 15 cm (odrezao, pobrusio), ponajviše zbog "šetanja" motora po cesti kod bočnog vjetra, ali i zato što u gradu iza njega nisam imao zraka - nikako da ohladim kacigu na velikim vrućinama. Sada je OK, malo je bučnije iznad 70, ali puno ugodnije za voziti nego prije.

Offline grgoni

• Komarac
  • *
  • motocikli.com
« Odgovori #2 : Travanj 15, 2013, 13:34:11 pm »
Stavio ovu zimu veliki vizir zbog hladnoće (vozim se cijelu godinu- osim snjega) ,, org (Givi) mi je bio skup ,,našao preko neta u bosni polovni FACO za 350-400 kn,, vožnja za po gradu je super,,do 4-5 stupnjeva c mogu se vozit sa dignutim vizirom na kacigi,,vozio se na -5,,ali do 80 km/h jer sve preko je hladno za ruke,, naravno treba bit i oprema. Skinuo ga danas za 5 min,, pošto nema više svrhe-toplo vrijeme a i ubrzanje je lošije i potrošnja za 0,5 l veća.Korisna stvar za po zimi i obavezno kupit "rain repelent" za posprejat istog jer kapljice drastično smanjuju vidljivost ako ne skliznu sa vizira. Na kiši ostaješ praktično suh (osim rukavica) i vrtloženje zraka na leđima je pojačano,, zato obavezno bubrežnjak.Suputniku je isto bolje jer ne puše toliko.

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #3 : Travanj 15, 2013, 15:19:49 pm »
Postoje i srednji viziri koji nisu toliko ruzni a dovoljno stite od vjetra.

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #4 : Travanj 16, 2013, 09:55:18 am »
Da, najčešće postoji mali, srednji i veliki viziri, ali činjenica je da bi svatko trebao sebi poštelati visinu vizira po onome što želi, a to je nemoguće. Super su oni viziri gdje u vožnji možeš podešavati visinu i nagib, ali to je najčešće jako skupi dodatak.