Autor Tema: kazna za brzu vožnju  (Posjeta: 2797 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Spol: Muški
  • Beverly 250ie
kazna za brzu vožnju
« : Svibanj 09, 2011, 00:32:15 am »
pozdrav, evo rijetko sam na ovom dijelu foruma..fala Bogu, nema nekih kazna i neka tako ostane ne samo meni nego svima vama, ali imam jedno pitanje..

večeras sam se s curom i društvom vrača s jednog daljeg puta put kući i na jednom mjestu inače velika ravnica i mrak zaustavi me policajac i nakon uredno predanih dokumenata kaže da sam prebrzo vozio i da dođem vidjeti radar koji je to očitao..radar kaže 85, a dozvoljeno 50..ok..bila je duga ravnica, mrak, a i svega 2kuće na toj cesti pa eto valjda ima status naselja, a i zapričali smo se i ok kriv sam..kaže 1000kn i bod, i pita me da li imam bodova, ja kažem jok, i tako da stvarno odavno nemam nikakvu kaznu i prizna sam kriv sam i tome sl..al da mi je previše 1000kn i da može li koja manja kazna..on kaže ok, bili su stvarno uljudni i profesionalni, i kaže 300kn na licu mista..e sad tu dolazi do čudnog dijela..ja mu kažem da imam samo 200kn ali da vidim kod svojih imaju li šta..naravno sve studenti bez prebijene pare, i skupimo 280kn u novčanicama a ostatak u sitnim, po 5,2,1 pola kune..i lipo ja njemu to donesem i kažem mu da smo jedva skupili, o on kad je vidija koliko ima siće reće ka da sitni jesu hr.novac ali da on to nemože primiti, da će on to izgubit po đepu a i da kad se bude razduživa da on to nemože u sitnima valjda..i kaže da mi je oprostija kaznu..vidio sam kolegu mu da je taman iša pisat onu potvrdu o plačanju kazne i nakon toga ništa da mi je kazna oproštena..ja im se od srca zahvalim,i krenem put doma..ali sada pitanje da li on meni može poslati kaznu na 1000kn koliko i je prvobitna kazna..ja ništa nisam potpisa nikakva nalog ili tome sl.. ali pitam iz razloga jer prije par godina sam išta reg.motor i uplatim osiguranje i put tehničkoga, kad me zaustavi policajac i vidi da mi je isteka teh.ja mu reka da upravo idem tamo, predočim sve dokumente, uplatnice i tome sl. i on kaže ok...možeš ić..i onda mi nakon par miseci došla na adresu kazna od 500kn jer sam vozio neregistrirani motor...a isto tako nisam ništa potpisa...e sad me to zanima...

sori na dugom postu....pozdrav i vozite oprezno i čuvajte novčanik...
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline hogar

• Novigrad
  • Komarac
  • *
  • moto guzzi california
Odg: kazna za brzu vožnju
« Odgovori #1 : Svibanj 09, 2011, 10:11:30 am »
Naravno da ti mogu poslati kaznu naknadno. Dešava se to jako često. U tom slučaju moraš napisati žalbu u roku od osam dana. U žalbi (prigovor) opiši situaciju kao što si opisao u postu,napomeni da su bili korektni i ljubazni,
i da nisu htjeli primiti sitni novac. Obavezno navedi što više svjedoka koji su bili sa tobom(broj osobne,JMBG ili
OIB,itd. Prigovor dostaviš policijskoj postaji koja ti pošalje "čestitku", i to u tri primjerka. Možeš dostaviti
osobno (najbolje) gdje, ti dežurni policajac da potvrdu da je zaprimio prigovor, a može i preporučenim pismom.
Prigovor moraju poslati sucu za prekršaje, koji će uvažiti tvoj iskaz,jer su policajci pogriješili: dozvoljeno im
je oprostiti kaznu za prekršaj,ali ne odbiti novac. Pazi da ne prekoračiš rok za prigovor.
LIGA ZA BORBU PROTIV TURIZMA

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #2 : Svibanj 09, 2011, 19:55:46 pm »
hvala, znam za pisanje prigovora i to nebi bilo prvi put :icon_mrgreen:...nego me čisto zanima s zakonske strane da li oni imaju pravo to napraviti..ja znam da je ovo banana država i da svak može raditi kako im paše, pogotovo kad je o policiji riječ, ali čisto me zanima da li ta kazna ako je dobijem ima zakonsku osnovu..jer ništa mi nije pisano i ništa nisam potpisao..s time da tu još ima jedna činjenica a to je da je mene zaustavilo u zadarskoj županiji, a ja sam iz splitske..u tom slučaju ako mi i dođe kazna koja policijska postaja je nadležna za primanje prigovora...da li je to pp zadar ili pp split, te isto tako koji je prekršajni sud nadležan za tu kaznu???

eh da zaboravih da mi je kazna mjerena onim ručnim radarom i to iz automobila kroz prednju šofer šajbu a negdje sam na ovom forumu pročitao da se i to možd pobiti, jer da navodno ne smiju mjeriti brzinu iz npr. auta.

Offline hogar

• Novigrad
  • Komarac
  • *
  • moto guzzi california
« Odgovori #3 : Svibanj 10, 2011, 00:26:24 am »
Imaju ti pravo poslati kaznu,jer imaju sve tvoje podatke i podatke vozila. Na kraju radnog vremena moraju napisati izvještaj. O njima ovisi dali ce te izostaviti,navesti te kao rutinsku kontrolu ili kao prekršitelja.
Nema veze što nisi ništa potpisao. Ako ti dođe kazna doći će ti iz mjesta gdje je počinjen prekršaj, a tamo će ti
pisati gdje moraš poslati prigovor. Ne smiju mjeriti brzinu kroz staklo automobila, ali to moraš svjedocima
dokazati(prigovorom). Na eventualnom suđenju, i oni i ti imate pravo tražiti sučeljavanje.
LIGA ZA BORBU PROTIV TURIZMA

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #4 : Svibanj 10, 2011, 00:55:36 am »
hvala, sad jedino treba čekat i vidjeti šta će biti..pa nadam se da neće, ali nekako sumnjam u to..