Autor Tema: Farbanje auspuha, Bevery 200  (Posjeta: 5093 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maestral

• Vizir
  • **
Farbanje auspuha, Bevery 200
« : Svibanj 01, 2011, 22:53:05 pm »

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Odg: Farbanje auspuha, Bevery 200
« Odgovori #1 : Svibanj 01, 2011, 23:11:25 pm »
lijepo!

a malo opisa? riječima?  :glasses9:
google master

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #2 : Svibanj 01, 2011, 23:16:02 pm »
Ma krenuo sam ja u opis ali mi je isteklo vrijeme za uredjivanje teme (tako kaze poruka koju sam dobio) pa nisam uspio dodati tekst :crybaby2:
Ali evo ga tu: :glasses9:

Dakle...
Nako sto me iz dana u dan bola u oci hrdja koja se pocela pojavljivati na auspuhu, odlucio sam uzeti stvar u svoje ruke. Pronasao sam par sati slobodnog vremena, kupio u Tokicu crni sprej koji podnosi visoke temperature, kupio u Bauhausu zicanu rotacionu cetku za busilicu i smirgl i krenuo u akciju.

Prvo sam nasaftao sve sarafe na auspuhu sa WD40 i ostavio 24 sata da se saftaju. Drugi dan sam ih sve s lakocom odvio. Skinuvsi auspuh sa motora, skinuo sam i bocnu zastitnu inox plocu s njega i busilicom izbusio 6 zakovica koje su drzale zastitnu "kapu" na vrhu auspuha.
Tu sam naucio da kapu ustvari drze samo 3 zakovice (ah..talijani..) a ostale 3 su ukrasne tako da ih ustvari nije trebalo skidati. Ispod kape me docekalo iznenadjenje u vidu grde hrdje.

Kako nisam pristalica antikorozina i slicnih kemijskih nacina odstranjivanja boje jer isti vrlo cesto dignu i zdravu boju a u slucaju da ih kasnije ne uklonite kako spada, mogu vam upropastiti cijeli posao, krenuo sam u mehanicko odstranjivanje hrdje. Tu se rotaciona celicna cetka za busilicu pokazala odlicnom i hrdja je vrlo brzo nestajala sa auspuha. Nakon nje sam cijei auspuh presao smirglom i krenuo u odmascivanje.

Kako me farbacko zivotno iskustvo poducilo da su ponekad  najjednostavnija rjesenja i najbolja rjesenja, uzeo sam Carli za posudje, cetku i dobro oprao auspuh pod tekucom vodom te ga ostavio da se ocijedi i dobro osusi. Kada je bio potpuno suh dao sam 3 ruke boje u kratkim razmacima (ca 20 minuta)i ostavio ga da se susi 24 sata. Nakon toga vratio sam kapu i pricvrstio ju nitnama (pistolj za nitne kosta 67 kn u Intersparu), vratio auspuh na motor i vratio zastitnu plocu.

Nakon toga sam dobro izmucio skuter po kvartu ne bi li zagrijao auspuh koliko god je to moguce i zapekao boju. Rezultat je  auspuh koji izgleda kao novi i dapace, jos mi je ljepsi jer je originalan imao nekakav sivkasti ton a sada je crn.

TRoskovi? Sprej, cetka, smirgl, pistolj za nitne...152,00 kn. Carli i cetku sam imao :icon_thumright:

U svakom slucaju nije komplicirano, rezultat je vise nego zadovoljavajuc i svakako preporucam da se upustite u to prije nego auspuh skroz pojedee hrdja :icon_thumright:  

« Zadnja izmjena: Svibanj 01, 2011, 23:21:13 pm Maestral »

Offline IvanGrozni

• Interceptor
  • Beverly 250ie
« Odgovori #3 : Svibanj 01, 2011, 23:46:10 pm »
 :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Bikes don't leak oil, they mark their territory

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #4 : Svibanj 01, 2011, 23:57:09 pm »
Ma krenuo sam ja u opis ali mi je isteklo vrijeme za uredjivanje teme (tako kaze poruka koju sam dobio) pa nisam uspio dodati tekst :crybaby2:
Ali evo ga tu: :glasses9:

Zato drugi put napiši tekst u Word dokumentu, uploudaš fotke i prebaciš linkove negdje u tekst prema želji i potom copy/paste na forum. Puno je sigurnije zbog manje mogućnosti da izgubiš tekst napose ako je malo duži, a nešto krene po zlu što baš i nije rijedak slučaj  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #5 : Svibanj 02, 2011, 00:00:56 am »
Vidim..ide to tebi!!!!
Bravo, dobre i slike i opis. Spuh sada izgleda kao nov meni se čini. :icon_super: :icon_super:
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #6 : Svibanj 02, 2011, 09:36:15 am »
Lolo, ucim dok sam ziv. Bit ce bolje iduci puta  :icon_scratch:

Lukas, trudim se. Malo me troskovi jedu pa se moram pouzdati use i u svoje kljuse...barem kod stvari koje znam. Kuplung je i dalje na cekanju  :icon_mrgreen:
U medjuvremenu sam sredio (ispolirao) opruge i sva hrdja je sisla sa Purolom tako da sad bljesciju ko pesije kese a bacit cu se i u promjenu pakni ovaj tjedan...ak mi zivot ustupi sat-dva vremena  :icon_smile:

revs

• Gost
« Odgovori #7 : Svibanj 25, 2011, 12:37:20 pm »
Pozdrav,

ovo farbanje i mene ceka na bevu pa ako mozes samo napisati koja je marka spreja da znam kupit. Kupio sam jedan za apriliu, isto je pisalo da je otporan na visoke temp, pa mi je progorio za tjedan dana i cijeli poso uzalud!!   :icon_confused:

Offline Maestral

• Vizir
  • **
« Odgovori #8 : Svibanj 25, 2011, 13:11:41 pm »
Pozdrav,

ovo farbanje i mene ceka na bevu pa ako mozes samo napisati koja je marka spreja da znam kupit. Kupio sam jedan za apriliu, isto je pisalo da je otporan na visoke temp, pa mi je progorio za tjedan dana i cijeli poso uzalud!!   :icon_confused:

Da ti budem iskren, ne sjecam se ali u Tokicu u Marticevoj su imali jednu jedinu vrstu (kada udjes u ducan, odmah lijevo na polici, mislim da pise da je otporan do 800 stupnjeva) i taj se pokazo odlicnim. Pazi samo da je podloga odmascena. Losa podloga je krivac za 99% losih krajnjih rezultata a losa boja za 1%, u slucaju da se koristi adekvatna boja.