Autor Tema: BMW chopper  (Posjeta: 3768 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
BMW chopper
« : Ožujak 27, 2011, 23:17:34 pm »
Prerada BMW-a u choppera je uvijek bila malo diskutabilna. Boxer agregat je prilično ograničavajući faktor i što se tiče izgleda, a i smještaja nogara. Uz to treba zamijeniti dosta originalnih dijelova da bi taj motor ušao u određeni stil. Po meni, ti su motori dobri za preradu u bobbera, a već i za cafe racera tu terba uložiti truda. Nakupio sam dosta slika takvih prerada, a nedavno sam dobio i jedan broj stranog časopisa sa cijelim člankom na tu temu i sve je to zanimljivo, ali ovaj me baš oduševio. Naletio na jednom blogu neki dan: prerada vrlo starog i rijetkog modela što baš neće biti po volji ljubitelja oldtimera, ali i da je bio kompletan kad su ga počeli raditi, za ovako dobar posao, meni nije žao motora.
Evo slika, ja sam uživao. i naravno, imam ih spremljene u ful rezoluciji  :icon_mrgreen:

google master

Offline black&white

• MMP
  • marauder
Odg: BMW chopper
« Odgovori #1 : Travanj 04, 2011, 21:51:58 pm »
I s box agregatom prerada je ispala ok. Lijepe su ove žbičane felge.

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #2 : Travanj 04, 2011, 22:12:28 pm »
 Nice   :icon_thumright:   jedino kaj mi nekako "strši" onaj prazan prostor ispod tanka pa do agregata, ali to je upravo zbog boxera koji je niski i mislim da se tu nemože ništa pametno izmislit.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #3 : Travanj 04, 2011, 23:11:31 pm »
takav stil - rama sa visoko podignutom glavom. kod takvih rama ima lufta i iznad Harleyevih agregata

ima to i svojih prednosti kaj se tiče ciklistike i izgleda: dozvoljava duže vilice, ali sa normalnim kutem, i sve to na niskom motoru gdje se i nisko sjedi. uz to, motor izgleda više golo što je i bit choppera
google master

Offline regoč

• Komarac
  • *
« Odgovori #4 : Travanj 08, 2011, 13:02:37 pm »
mislim da je to ipak ruska kopija bmw-a , ako ne i kineski k71

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #5 : Travanj 08, 2011, 22:32:13 pm »
mislim da je to ipak ruska kopija bmw-a , ako ne i kineski k71

točno!   :icon_thumright:

nisam pretjerano obraćao pažnju pa si mi dao posla da to ponovo nađem. :glasses9:  zbog oblika glave mislio sam da je riječ o starom BMW-u, ali sam kasnije izgooglao slike i vidio razlike.
ovo je stari Dnepr, a dečki sa slike su iz Kijeva i prerađuju te stare mrcine. završava se na istom - i to su stari i rijetki motori. ne toliko kao BMW i manje su vrijedni, ali htio bih naglasiti jedno: stari motori dobijaju novi život, a prerada je vrlo lijepa

btw, mislim da Kinezi nisu radili motore s ovim agregatom  :icon_scratch:
google master

Offline regoč

• Komarac
  • *
« Odgovori #6 : Travanj 14, 2011, 15:15:49 pm »
poz !evo nečeg o čemu dosta ekipe nema pojima ::

ima još hrpa flat boxera od panonije , francuza itd , inače taj kinez na kojeg sam mislio je CHANG JANG ,750ccm i to je kineska copy paste inačica ruskog uratka copy paste njemačkih motora čiju su liniju , patent i šta li već ne njemci dali Rusima za ratnu odštetu  link ti je ovdje

http://www.changjiang750.com/

tnx seeya !!

v twin ruski
 http://digilander.libero.it/cuoccimi...9Moto(izh).htm

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #7 : Travanj 14, 2011, 22:16:50 pm »
 :icon_thumright: