Autor Tema: Letjelica sa JET motorom  (Posjeta: 6078 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sipa117

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
Letjelica sa JET motorom
« : Veljača 09, 2011, 17:39:13 pm »
Pozdrav svim čitateljima otvaram ovu temu koja će doživjeti uspjeh (ja se nadam) .
Kao što naslov govori Letjelica sa jet motorom . Želja je počela od gledanja filmova , letenje svemirom i skakanje padobranom .
Letjelicu koju bi ja napravio jet da već postoji tako nešta ali nije to to kad ti napraviš nešta svojom glavom i rukama tako da planiram napraviti makar 1 letjelicu u kojoj bi bio  pilot i upravljao s njom .
Sastavni dio letjelice : 4 djela ima - kabina koja se odvaja iz trupa letjelice, trup ,krila, rep
                       : 1 ili 2 motora JET ili sličan
Kabina: ima razlog zašto se odvaja a to je radi sigurnosti pilota  znači ako nešta pođe po zlu letjelica neće da reagira na kontrlolu ili se počela zapaljivati ili raspadati radi odrećenog problema pilot je u mogućnosti odvojiti trup i kabinu koja će kasnije se spuštati polagano s padobranom ili nečim drugim za usporavanje gravitacije pada.
Kabina bi izgledala naj lakše rečeno u obliku malo razduženog jajeta , u njoj bi se nalazila pravljačka ploča  te manji PC-i koji bi imao svrhu da bilježi sve što se radi u letjelici i izvan letjelice.
Trup: trup pi se treb graditi od cijevastih metalnih cijevi, a pokrviven sa limom kao u automobila (mislim ono ima puno slupanih auta pša bi se tu moglo uštediti),
krila i rep bi se isto od navedenog materijala naravno sastojati.
Što se tiče motora tu ima puno posla i raspravljanja a za komplet letjelice ima posla za 4 čovjeka .
Da navedem nešta važno ja sam tek počeo imam ideje i sad trenutačno vremena jer neradim . Zato tražim pomoć za ostvarenje svoga sna a to je da letim  :icon_thumright:
Sipa117-space-A1

Offline sipa117

• Komarac
  • *
Odg: Letjelica sa JET motorom
« Odgovori #1 : Veljača 09, 2011, 19:44:47 pm »
Evo našo sam nešta puno lakše za napraviti letjelica težine neznam sigurno 100 kila možda malo više sa nekim električnim motoro dostiže čak 220 km na sat baš zanimljivo sa vrijeme letenja 45 minuta hm to se može promjeniti  :icon_super:
Sipa117-space-A1

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #2 : Veljača 09, 2011, 23:45:45 pm »
Mogao bi te ja povezati sa jednim frendom koji je planirao prije skoro 30-ak godina napraviti bazu na Mjesecu, a kako pouzdano znam da još nije gotova (j..e ga prijevoz) ti bi mu mogao pomoći sa prijevozom potrebnog materijala za izgradnju iste, a on bi tebi za uzvrat mogao dati jedno mjesec dva korištenje apartmana u istoj.  J...te il' je jugo il' :icon_weed:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline sipa117

• Komarac
  • *
« Odgovori #3 : Veljača 10, 2011, 00:22:49 am »
hehe dobar si pozdravi kolegu , gle svako ima svoje snove i svoje maštarije no stavr je  u tome što se danas sve može napraviti a i ukrast .
Sipa117-space-A1

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #4 : Veljača 10, 2011, 02:34:44 am »
Imam samo jedno pitanje za tebe...ustvari više njih  :icon_mrgreen:

1. Kolko dugo misliš ne radit? (zarađivat za kolko-tolko normalan život)
2. Kolko para misliš utrošiti na sve to?
3. Kakvo znanje/predznanje imaš o svemu tome?
4. Kak stojiš s planovima za potrebnu papirologiju?

Kad odgovoriš na sve to ide garnitura od još brijeg pitanja o kojima nisi sanjal niti u najluđim snovima  :icon_mrgreen:

Nebi htio da me se shvati krivo, al obično takve ideje dobivaju ljudi koji nemaju nikakve dodirne točke s onim kaj bi htjeli napravit jer eto...jubito je pun takvih 'samogradnja' filmića na kojima sve to izgleda jaaako '5 minuta' jednostavno. Kak od Lole frend radi bazu na mjesecu, tak i jedan od mojih frendova radi mlazni motor. Baci oko na Lukasovu temu ( http://www.motocikli.com/forum/index.php/topic,9930.0.html ) koja je samo orijentirana na motor....zaključak o tvom projektu izvedi sam. BTW...Lukas je zrakoplovni tehničar ( i to brutalno dobar ) koji se kuži u tematiku...al uostalom zakaj ti ja drobim tu....prvo 4 odgovora pa onda idemo dalje da ugrubo i otprilike vidiš kaj te sve čeka.  :icon_mrgreen:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline sipa117

• Komarac
  • *
« Odgovori #5 : Veljača 10, 2011, 03:13:15 am »
Da odgovorim :
1:radio ih ja da imam poso no nemogu ga naći ,neznam koliko dugo al čim budem imo priliku počet ću (sad dok imam vremena riješio bi neke stvari i probleme)
2:što se tiče novca nebi dao puno i ne premalo jer sami znate da se neki djelovi moraju kupiti a neki nemoraju.
3:Što se tiče znanja znam nešta malo tek sam počeo ali ako bi radio letjelicu sa električnim motorom tu sam na konju jer sam završio za elktromehaničara koje obuhvaća sitnu elektroniku krupnu te mehaniku rada.
4:a papirologija neznam na koju misliš ako misliš na nacrte to polako ide crta se , i malo računa  ..., a papirologija za letenje probno mislim da bi mogo proći besplano bez ikakvih poteškoća
skroz dok sam ispod radara sve će biti dobro  :icon_thumright:
E da uvrijedit me nećeš jer sam naviko na razne komentare a uostalom svaka ideja ili pomoć dobro dođe .
Sipa117-space-A1

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #6 : Veljača 10, 2011, 08:39:45 am »
mislim da treba krenuti od nule  :icon_mrgreen:

Negacije se pišu odvojeno kod glagola , jedino su kod pridjeva skupa ..ne   :Rgy: :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #7 : Veljača 10, 2011, 10:12:43 am »
Koliko vidim kreće se sa nulom od nule :binkybaby: :binkybaby:
Ali nemoj se obeshrabriti, samo naprijed i molim redovito izvještavanje o navedenome na internetu.
Valjda će internet još postojati u nekom obliku kada budeš završio svoj uradak i poletio.
Mislim da ti treba velika količina znanja raznih vrsta (aeronautika, mehanika, dizajn, elektrika, programiranje računala) da bi stvar uopće sastavio da radi, a o testiranju i prilagođavanju svakoga dijela kako bi sigurno letio da i ne govorim.
Ali ne daj se obeshrabriti, nabavi nacrt za neki ultra laki avion, kupi u modelarskoj radionici 40 motora za aviončiće (može i električni - električar si), sklopi to sve u jedan stroj pa možda i poletiš u ovom desetljeću  :icon_eek:.

Offline Too Slow

• Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #8 : Veljača 10, 2011, 13:57:00 pm »
Da odgovorim :
1:radio ih ja da imam poso no nemogu ga naći ,neznam koliko dugo al čim budem imo priliku počet ću (sad dok imam vremena riješio bi neke stvari i probleme)
2:što se tiče novca nebi dao puno i ne premalo jer sami znate da se neki djelovi moraju kupiti a neki nemoraju.
3:Što se tiče znanja znam nešta malo tek sam počeo ali ako bi radio letjelicu sa električnim motorom tu sam na konju jer sam završio za elktromehaničara koje obuhvaća sitnu elektroniku krupnu te mehaniku rada.
4:a papirologija neznam na koju misliš ako misliš na nacrte to polako ide crta se , i malo računa  ..., a papirologija za letenje probno mislim da bi mogo proći besplano bez ikakvih poteškoća
skroz dok sam ispod radara sve će biti dobro  :icon_thumright:
E da uvrijedit me nećeš jer sam naviko na razne komentare a uostalom svaka ideja ili pomoć dobro dođe .

Nije mi niti bila namjera vrijeđati..samo ti hoću pomoći da shvatiš da taj projekt koji misliš početi nije tak lako napravit kak izgleda. Mack ti je dobro rekao ( ok, možda malo sarkastično  :icon_mrgreen: , al je ipak pogodio u bit problema ), nabavi nacrte za neki ultralaki avionček i polako s tim. Jer znanja oko izrade konstrukcije nemaš previše ( tu trebaju statički i dinamički proračuni ), a o krilima i aerodinamici neću niti pričati. Kaj se tiče love, ne misliš potrošiti puno ni malo. Hm, potrošit ćeš puno, jako puno a da još nisi niti krenuo s gradnjom. I to puno više nego kaj misliš da budeš potrošio. Papirologija na koju mislim su nacrti koji moraju biti odobreni od strane ministarstva da bi uopće mogao krenut s izgradnjom, dokumentacija vezana uz pogonsku grupu (razno razne potvrde, atesti, certifikati itd.), papiri vezani uz elisu, obavezni instrumenti koje moraš imati, a nisu nimalo jeftini te moraš imati njihovu dokumentaciju....mogu nabrajati do preksutra. Struje (koju znaš) na tom tvom malom čudu tehnike nema puno i to ti bude jedna od najmanjih stavki.
A kaj se tiče tvoje zadnje opaske s radarom...nadam se da se šališ :icon_eek: .
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline sipa117

• Komarac
  • *
« Odgovori #9 : Veljača 10, 2011, 14:20:01 pm »
Ok evo bit ću dobar pa ću poslušat napravit ću mali avionček za početak, super bit će zanimljivo .
Da treba puno para za sve to ,počet ću kak budem mogo pa ćemo vidjet , a radar je mala zafrkancija mora se malo i toga dodat .
Sipa117-space-A1

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #10 : Ožujak 10, 2011, 19:19:52 pm »
2 Too Slow...ja sam ipak inženjer...ovakvo nešto ne vjerujem da bi zrakoplovni tehničar mogao napraviti :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
S druge strane , ti si M.M. tak da je za tebe napraviti avion.... picin dim
Ti i ja možemo napraviti Challengera bez beda...još ak Đurdu uključimo...letimo na jebeni mjesec za tjedan dana :llllol: :llllol: :llllol: :llllol: :llllol: :llllol:
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #11 : Ožujak 10, 2011, 19:38:54 pm »
2 Sipa117.....gle ovako.
Samogradnja je moguća i smatram da to se može ali moraš imati na umu nekiloko stvari.
Da bi se samogradnja priznala, moraš imati neke podatke i voditi dnevnik rada, sastavljanja. S druge strane imaš neka pravila u gradnji zrakoplova koji su opisani u EASA CS23 pravilnicima te dosta toga se može naći na interenetu vezano za samogradnju VLA (very light aircraft).
Kod nas u hrvatskoj postoji jedan konstruktor koji je radio male avione u smislu samogradnje kojeg ja osobno i nije niti lagano niti jeftino. Ne kažem da nečeš uspijet...dapače ja te u tome podržavam ali takvo nešto raditi i da je vezano sa mlaznim motorom i da je oko 200 kg to zahtjeva mlazni motor od cca 1400N potiska što je 20-30k Eura samo motor. S druge strane konstrukcija bi vjerujem bila cjevasta čelična, tako da postupci TIG varenja iziskuju vrijeme, novac te naknadna provjera vara je isto tako potrebna.
S treće strane..probnog leta bez dozvole od strane Agencije za civilno zrakoplovstvo nema tako da bi uopće mogao doći u klasu experimentala te eventualna registracija i plovidbenost zrakoplova. Znači za prvi uzlet je potrebno odobrenje(svi postpuci papirologije te nearavno testni pilot koji želi u tome poletiti).
Ima tu dosta stvari koje moraš znati uz noramlno poznavanje elemenata strojeva i elektrike i elektronike, aerodinamike, te izboru i znanju zrakoplovnog materijala i sl.
Ja te podržavam, tvrdim da se može, pomoći ću rješenjima ili prijedlozima (imam nešto malo iskustva u zrakoplovstvu...15.g) no imaj na umu da bez novaca ništa od toga neće  biti izvedivo.

LP i želim ti uspijeh u tvoj projektu.

« Zadnja izmjena: Ožujak 11, 2011, 09:23:10 am Lukas »

Offline Too Slow

• Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #12 : Ožujak 11, 2011, 09:58:00 am »
2 Too Slow...ja sam ipak inženjer...ovakvo nešto ne vjerujem da bi zrakoplovni tehničar mogao napraviti :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
S druge strane , ti si M.M. tak da je za tebe napraviti avion.... picin dim
Ti i ja možemo napraviti Challengera bez beda...još ak Đurdu uključimo...letimo na jebeni mjesec za tjedan dana :llllol: :llllol: :llllol: :llllol: :llllol: :llllol:

A čemu se ograničavati na Mjesec?  :icon_mrgreen:
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #13 : Ožujak 11, 2011, 10:01:03 am »
DA, u pravu si... a što ne na Mars onda! :icon_mrgreen:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #14 : Ožujak 11, 2011, 23:12:17 pm »
povucite Lolinom frendu kampicu do mjeseca  :llllol:
google master