Autor Tema: Uvoz motocikala iz usa  (Posjeta: 8743 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • Spol: Muški
  • R-E Bullet DeLuxe ES
Uvoz motocikala iz usa
« : Siječanj 29, 2011, 08:55:03 am »
Ima li itko iskustva u uvozu motocikla iz usa?
Naime o cemu se radi. Pokusao bi pokrenuti posao uvoza motocikala iz usa. Imam tamo dobrog prijatelja iz mladosti koji je ponudio mi ideju da on pronalazi motore a da ih onda uvezemo i prodajemo. Ima li netko iskustva da li je bolje osnovati firmu ili individalno uvoziti komad po komad. Na kraju zanima me je li moguce uvoziti iz usa motore? Na ozbiljnim odgovorima najljepse zahvaljujem. Naravno radi se o rabljenim motociklima.
Harley Davidson XL Sportster Superlow.

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderator
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
Odg: Uvoz motocikala iz usa
« Odgovori #1 : Siječanj 29, 2011, 15:18:13 pm »
Prva stvar što će ti otkantati posao je hologacija jer SAD ima potpuno drugačju politiku po tom pitanju ne samo u auto industriji nego i u motorima naspam EU. Da bi bilo zainteresiranih bilo bi ih. znam da je bilo pokušaja uvoza iz Italije što je nama jako blizu napose tebi pa je to propalo jer je preveliki sex čitaj papirologija  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #2 : Siječanj 29, 2011, 19:02:36 pm »
Sve je moguće ako se imaš volju baktati sa sto problema. Dio toga je i spomenuta homologacija, a kad smo već kod toga, nemaš koga pitati da dobiješ kvalitetan odgovor kako odraditi posao. Inače znam za par ljudi koji to rade s autima, ali to odrađuju kao pojedinačne uvoze.
Dalje, cjenovno nebi bio povoljniji od uvoza iz EU, zbog plaćanja carine. Ja sam sebi radio  grubu računicu za novog Sportstera 883 i ispalo mi je jednako kao ići u Italiju.

Sve u svemu, čini mi se da je to bolje raditi kao individualni uvoz, ako ti ostane volja za to nakon otkrivanja svih peripetija. I da, motori tamo stvarno moraju biti "prilika" za kupnju ako misliš nešto i zaraditi.
google master

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #3 : Siječanj 30, 2011, 14:45:22 pm »
Iskreno. Kad gledam cjene u italiji cini mi se da je povoljnije kupiti novi motor nego koju godinu star. U usa su motori znatno, znatno jeftiniji i ,kako se radi o domacem trzistu za u nas najcjenjeniju marku, jako uredni, ocuvani i ispravni. Problem stvara nasa carina. Osim sto ne uvazavaju racun i sami vrse procjene po vjerojatno najskupljem katalogu na svijetu, ne uvazavaju ni usa homologaciju. Saznao sam proturjecne informacije o prilagodjavanju eu homologaciji. Od toga da treba izmjeniti neke djelove do toga da ako je vin za usa da je nemoguce dobiti homologaciju.
Isto bi volio vidjeti katalog po kojem se procjenjuje vrijednost vozila jer ako to ostaje fantomski komad papira kojeg nitko ne smije vidjeti otvara se prostor samovolji po trenutnom raspolozenju. Tako se posao ne moze voditi niti raditi.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #4 : Siječanj 30, 2011, 17:59:10 pm »
Katalog nije nikakva tajna. Otiđi u bilo koju poslovnicu osiguranja i zamoli ih da ti pokažu takvu knjižicu jer po njoj ti naplaćuju kasko za vozila. Tako ćeš saznati i izdavača i onoga tko određuje vrijednost vozila.
google master

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #5 : Siječanj 31, 2011, 09:36:34 am »
Hvala. Probat cu to nabavit.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #6 : Siječanj 31, 2011, 10:26:19 am »
Star 4 godine, sa 11000 milja, cjena novog 29900 usd. Bas me zanima kolika bi bila procjena.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #7 : Siječanj 31, 2011, 10:35:59 am »
Jos koja slikica.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #8 : Siječanj 31, 2011, 10:54:29 am »
Da kazem jos i to da ovaj primjerak ima i nesto od dodatne skupe opreme. Nase dazbine jedne su od najvisih na svijetu, i pored svega toga nije dovoljno ocariniti robu po racunu nego treba izmisljati neku procjenu cijene jer eto, cijeli svijet nema sta raditi nego lagati i to bas hrvatskim institucijama. I onda je onaj tko se potrudi pronaci i dovesti dobru stvar i staviti je na nasu cestu potencijalni kriminalac. Kao da drzava nece uzeti tih 65% dadzbina i popuniti proracun. Ne govori istinu prodavac u americi ni kupac iz hrvatske. Iako se sva ta dokumentacija provjerava kod jednih i drugih drzavnih institucija.  :icon_scratch: Mislim... To govori samo o tome koliko je nas sustav bolestan.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #9 : Siječanj 31, 2011, 11:20:17 am »
Evo jednog lakseg pitanja za nase carinike. Harley Davidson. Star 5 godina. Kilometrazu i model ce te procitati sa slika. Svi znamo da je ovaj model u hrvatskoj nov do registracije 19900 eura. Zanima me procjena ako ima netko sa carine da ovo cita. Slike su namjerno u krupnom kadru radi lakse procjene, da se vide detalji. Motocikl sa slika ima dosta dodatne opreme koja je skupa.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #10 : Siječanj 31, 2011, 11:25:08 am »
Jos slika radi bolje procjene.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #11 : Siječanj 31, 2011, 11:27:55 am »
Dyna Super Glide 1450.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #12 : Siječanj 31, 2011, 11:50:47 am »
Jos samo jedan model, jer nema smisla cjeli dan stavljati fotke. Model koji je uvijek bio jedan od najskupljih. Cjena mu se je uvijek vrtjela oko 25000 eura za novog, znala je kroz godine varirati. Poznavatelji ce primjetiti da ima jako puno jako skupe opreme i reljefni "custom painting". Slike govore vise od rijeci zato mi dozvolite da ih stavim. Star 5 godina.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #13 : Siječanj 31, 2011, 11:54:21 am »
Na istoj adresi je jos jedan sa samo 2000 milja za istu cijenu i istog godista. Sa nesto manje opreme i crne boje.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #14 : Siječanj 31, 2011, 11:56:13 am »
Slike.