Autor Tema: Moto Guzzi Nuovo Falcone  (Posjeta: 4325 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline enigmus01

• Komarac
  • *
Moto Guzzi Nuovo Falcone
« : Siječanj 17, 2011, 10:42:09 am »
Kao sto u naslovu stoji ova je tema vezana uz jedan od dragulja motoindustrije - sporohodnog, sa salabim kocnicama, teskog ko mali gradski auto, ali i dalje dragulj. To znaju svi oni kojima sam zvuk nekog motora moze najeziti kozu, kojima motor nemora potegnuti do 300 da bi se zabavili i koji voze zbog gusta.... Nemojte me krivo shvatiti - ja volim brzinu i ludovanje ali ovaj motor je iz mene izmamio nesto cudesno.
Moj Guzzi ima dugu pricu koja zavrsava u mojoj garazi - nakon sto je izvucen iz vojnog skladista jedan je zanesenjak ulozio puno vremena u restauriranje rame i nekih dijelova motora, no kako to uvjek bude dodao je pritom svoj stih pa sad motor ima odvratan prednji blatobran, zadnji za koji se jos nisam odlucio jel mi ljep ili nije i jako malo izvirnih dijelova na sebi - mislim na kofere , stitnike i jos ponesto. Na srecu ja sve te dijelove imam doma i kenuo sam u slaganje motora po mojem stihu...
Tu trazim vasu pomoc - savjet, dijelove, pomoc u serafanju i tako to.

Prve slike stizu za koji dan a uz njih ide i objasnjenje o ucinjenom .

E sad ona prva molba - motor je izvorno imao dinamo koji fali - htio bih staviti alternator, ali neznam od cega????

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • Spol: Muški
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
Odg: Moto Guzzi Nuovo Falcone
« Odgovori #1 : Siječanj 17, 2011, 16:55:20 pm »
HO! kolega! dobrodošao!
ja već nešto radim i dosta toga sam postao u temi: http://www.motocikli.com/forum/index.php/topic,10582.0.html
pa preporučam da mi na PM ili mail pošalješ kontakt i pitanja koja te more, možda mogu pomoći...  :icon_smile:
grč. - κῶμα

Offline enigmus01

• Komarac
  • *
« Odgovori #2 : Siječanj 19, 2011, 06:36:48 am »
Evo malo novosti nakon popodneva provedenog sa ljepotanom...
Sve u svemu mislim da budem bankrotiral dok taj motor slozim kak treba - jucer sam skinuo rezervar da bi mogao imati bolji pregled struje i svih sajli koje su nakon ne tako strucne restauracije proslog vlasnika Postavljene vecinom na krivo mjesto pa su ili pre napete ili smetaju. Takodjer sam na tanku vidio veliki var sa donje strane za koji fakat neznam zbog cega uopce postoji, ali uglavnom vjerojatno nije nesfo bezazleno..

Veliko je pitanje za sve vas sljedece : u Srbiji postoji frajer koji ima gro dijelova bas za nuovo falcone jer je to pokupio iz hangara JNA nakon otpisa - dijelovi su novi i prodaje ih na e- bay u , znate li mozda neki takav zlatni rudnik dijelova?

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #3 : Siječanj 19, 2011, 16:01:34 pm »
tako je, od njega sam kupio žbice i niple - yugo store

ali možda ti imam jednog zaljubljenika kod nas u okolici Splita koji bi ti također mogao pomoći, na PM ti mogu poslati njegov kontakt
grč. - κῶμα

Offline Laci-luc

• Bistra
  • Interceptor
  • daj Bože
    • www.simek.hr
« Odgovori #4 : Siječanj 19, 2011, 20:39:14 pm »
a ko se ono falia kako je u savršenom stanju

sretno

vidimo se