Autor Tema: Godisnji trosak- motor  (Posjeta: 24632 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Izi

• Vizir
  • **
  • Spol: Muški
  • KLE500
Odg: Godisnji trosak- motor
« Odgovori #30 : Veljača 12, 2008, 12:36:53 pm »
sad znate zakaj je KLE jedini endurac koji se tak lako prodaje:

servis oko 500
gume 700
rega+osiguranje+ostalo=1100 Kn
porez (sad se nemrem sjetit tocno al mislim je prve 2 godine bio 200 a sad je 150 Kn)

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #31 : Veljača 12, 2008, 14:37:15 pm »
yess brzi!! - NE RAČUNATI! - moto je luksuzna roba!

stoga : "šuti, toči, vozi" :icon_super:
grč. - κῶμα

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #32 : Veljača 12, 2008, 19:33:55 pm »
yess brzi!! - NE RAČUNATI! - moto je luksuzna roba!

stoga : "šuti, toči, vozi" :icon_super:

ne uvijek  :icon_sad:
ove godine vožnja nije bila u planu, ali sad moram zato što je auto potreban na drugoj strani. da nemam motor, morao bih smisliti neko vozilo jer ne mogu ukomponirati gradski prijevoz i otpremu klinca u vrtić u nekom normalnom vremenu. a niti povratak.
 zbog toga sam sad i pisao  :cussing:
google master

Offline west

• Komarac
  • *
  • CB600F hornet
« Odgovori #33 : Veljača 12, 2008, 21:18:07 pm »
meni je motor strast,a strast nema cijenu....

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #34 : Veljača 12, 2008, 21:19:07 pm »
kaj onda ne kupis tamburinia  :dontknow:
BMW = bauer motor werke

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #35 : Veljača 13, 2008, 14:34:19 pm »

Vjeruj ima samo to neki shvate prije neki poslije, a neki zbog rezultata svoje strasti promatraju odozdo kako trava raste  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #36 : Veljača 29, 2008, 12:21:55 pm »
Ovih dana mi je jedan drugi problem pao na pamet, dijelom zato što imam Guzzi, dijelom zato što se trudim staviti najbolje stvari na motor, ako je moguće po povoljnijim cijenama, a najviše zbog slabog lagera naših trgovaca. Robe ima, ali treba znati gdje:

- gume - Duga Resa - Pađen - jedini ima na lageru moju dimenziju. drugi bi primili naruđbe, ali neznaju kad bi mogla bit isporuka. čak sam na jednom mjestu dobio rok isporuke 6 mjeseci  :llllol:
- filter ulja UFI - Velepromet, Ulica Drvinje - firma i njen lager su  :icon_super:
- ulje Bardahl - Blato, Novi Zagreb, ako imaš sreće da ga ima, to inače nije dućan nego servis za popravak turbina. Ulje je inače super i ne preskupo
- dihtung kartera i filter zraka - Skutermoto, 1. Stara pešćenica - nemam kataloški broj tog filtera da odem u Drvinje  :icon_confused: Za razliku od uljnog filtera, ovaj je pakiran u originalni Guzzijev pakung. Inače, dopala mi se ta firma, za vlasnike Guzzija, nakon ING Karta, ovi su super. Ali im je slaba ponuda aftermarketa. Cijene su OK.
- svjećica NGK (jedino istočno na motoru  :icon_mrgreen:) ima svugdje i nisu problem

Ostalo je još Castrol ulje za mjenjač, možda nije najbolje, ali je provjereno i znam da ne treba aditiv za zadnji prijenos.

Sve ovo nije neki trošak, ali može koštati živaca i telefoniranja/surfanja dok se nađe.
google master

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #37 : Veljača 29, 2008, 13:26:22 pm »
kupijo sam rabljeni bmw prošlu jesen pa sam malo sam servisirao zadnjih par mjeseci:

gume 2.100
filter benzina, dihtunzi, šlaufi 300
semerinzi, gamašne i ulje u prednjoj vilici 280
stražnje pakne 380
štelanje ventila 60
ulje, filter, prozorčić 320

neću zbrojit da mi ne dođe  :puke:

sve sam radio sam, osim montaže i balansa guma...  :Rhmm:
grč. - κῶμα

Offline hogar

• Novigrad
  • Komarac
  • *
  • moto guzzi california
« Odgovori #38 : Veljača 29, 2008, 14:34:46 pm »
Davno sam prestao računati troškove rezervnih djelova,a servise i popravke radim sam.Tijekom niz godina naučio sam da
kod nekih djelova mogu uštediti, ali ne na račun kvalitete.Sve semeringe,osim prednjeg od radilice,kupujem u SKF-u,
gdje cijeli komplet košta oko 8 eura(original u GUZZI-u 25 eura),križ kardana -19 eura(u GUZZI-u 370 eura),sajle
slažem sam koristeči postojeće bužire...mogu tako do sutra.Sa ženom nemam problema,jer i ona ima svoj motor(KAWA-Z400)
Mala je neki dan navršila 18 god. :icon_jook: :R999:,pa bi i ona htjela neki custom,ali neka ga zaradi sama :motocikli004:.
 2JAMES 1100: umjesto aditiva za mjenjač i diferencijal možeš dodati žlicu ("supena kašika") grafitne masti,ili istu količinu
LM(liqui moli).Aditiv služi ,da kod dužeg mirovanja,napravi zaštitni film na zupčanicima,jer kada se ulje iscijedi na dno
kartera ,ti elementi su zaštičeni od korozije.Aditiv nije potreban ako(kod dužeg mirovanja) jednom u deset dana ubaciš
u petu brzinu i okreneš zadnji kotač.
LIGA ZA BORBU PROTIV TURIZMA

Offline Ico

• Rijeka
  • Old School
  • Honda CBR 900 u slaganju
« Odgovori #39 : Veljača 29, 2008, 15:17:02 pm »
Davno sam prestao računati troškove rezervnih djelova,a servise i popravke radim sam.Tijekom niz godina naučio sam da
kod nekih djelova mogu uštediti, ali ne na račun kvalitete.Sve semeringe,osim prednjeg od radilice,kupujem u SKF-u,
gdje cijeli komplet košta oko 8 eura(original u GUZZI-u 25 eura),križ kardana -19 eura(u GUZZI-u 370 eura),sajle
slažem sam koristeči postojeće bužire...mogu tako do sutra.Sa ženom nemam problema,jer i ona ima svoj motor(KAWA-Z400)
Mala je neki dan navršila 18 god. :icon_jook: :R999:,pa bi i ona htjela neki custom,ali neka ga zaradi sama :motocikli004:.
 2JAMES 1100: umjesto aditiva za mjenjač i diferencijal možeš dodati žlicu ("supena kašika") grafitne masti,ili istu količinu
LM(liqui moli).Aditiv služi ,da kod dužeg mirovanja,napravi zaštitni film na zupčanicima,jer kada se ulje iscijedi na dno
kartera ,ti elementi su zaštičeni od korozije.Aditiv nije potreban ako(kod dužeg mirovanja) jednom u deset dana ubaciš

Ako nešto volim,to su ljudi koji se razumiju u svoj motor o u različite cake i načine održavanja.

Po meni to ne zna a i ne može svatko.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #40 : Veljača 29, 2008, 15:17:32 pm »

hvala na informaciji. iskreno, uopće mi nije palo na pamet razmišljati zašto je aditiv  :icon_redface:
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #41 : Veljača 29, 2008, 15:18:57 pm »
Btw, još malo pa ću uz svoj motor i auto koji se sve više kvari, postat pravi stručnjak za nabavu na području ZG, pa nek se slobodno jave oni koji nešto ne mogu naći
google master

Offline zeemax

• u extazi!!!
  • Vizir
  • **
  • kawa gpz600r
« Odgovori #42 : Veljača 29, 2008, 20:37:44 pm »
Ako nešto volim,to su ljudi koji se razumiju u svoj motor o u različite cake i načine održavanja.

Po meni to ne zna a i ne može svatko.

u potpunosti se slažem s tobom!

Offline west

• Komarac
  • *
  • CB600F hornet
« Odgovori #43 : Ožujak 11, 2008, 11:41:13 am »
Vjeruj ima samo to neki shvate prije neki poslije, a neki zbog rezultata svoje strasti promatraju odozdo kako trava raste  :icon_mrgreen:
Neznam kak da protumačim ovaj tvoj komentar.Ja sam napisao da je meni motor strast,a da strast nema cijenu.To ne znači da sam neodgovoran.Ja vozim ispravan motor,redovito servisiran,sa dobrim gumama,registriran i osiguran,redovito plus kasko.Motor mi služi isključivo za vožnju iz užitka i zbilja ne pitam za cijenu i nekalkuliram koliko me dođe motor godišnje.

Offline FZ1

• Karlovac
  • Moderatori
  • Bayerische Flugzeug-Werke
« Odgovori #44 : Ožujak 11, 2008, 12:13:56 pm »
Vjeruj ima samo to neki shvate prije neki poslije, a neki zbog rezultata svoje strasti promatraju odozdo kako trava raste   :icon_mrgreen:

:llllol: :icon_mrgreen: