Autor Tema: Shinko gume  (Posjeta: 2577 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Shinko gume
« : Rujan 18, 2010, 00:06:24 am »
Prodavao ih je Motobox iz Splita, ali ih nema više.

Sada ih je moguće kupiti u firmi Pneumatik iz Zagreba u kojem imaju tri poslovnice, i jednu u Solinu.

Guma nije neka klasa, neka krajnja ocjena bi bila da je za zaista nezahtjevne korisnike, ali ima vrlo povoljne cijene. Kako ću uskoro trebati u kupnju zbog promjene dimenzija kotača, a to traži i montažu guma da mogu nastaviti dalje radove, ovo sa cijenom mi postaje dosta važan faktor. Stvar je u tome da set po punoj cijeni dobijem za cca 1100 kn, dok je slijedeća povoljna solucija barem 700 kn skuplja. Trenutna akcija kod Motoboxa na set 16" je Michelin za 1650 kn, a ta razlika mi pokrije montažu, zračnice i veliku zalihu cuge u podrumu dok šarafim motor  :icon_mrgreen:

Znači, tema ima dvije namjene:
prva - tek toliko da obavijestim da ih je i dalje moguće kupiti, ako ništa drugo, kažu da je program za skutere dobar
drugo - ako mi se može javiti netko tko je imao Shinko na customu sa nekim svojim dojmovima, ali bih molio da ne pišu oni sa slabijim motorima jer tu ipak ima neke razlike. trenutno na motoru imam Dunlop Arowmax koji je dosta hvaljen, ali je moj motor 250 kg i malo jači od klase i meni se nije pokazao dobar, barem ne dovoljno dobar. Nisam uspio naći neke kvalitetne testove Shinko guma, osim modela za R motore, a dosta je velika razlika od toga i onog što ja trebam.

inače, za zainteresirane, Shinko ima sasvim zadovoljavajuće veliki program gledajući po svim faktorima: po vrsti motora, dimenzijama, indeksima brzine ili nosivosti.

i uz put:
jel netko bio zadnje vrijeme u Sloveniji? neda mi se ići tamo samo se raspitivati  :dontknow: moguće uštede? akcije?
google master

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
Odg: Shinko gume
« Odgovori #1 : Rujan 18, 2010, 09:09:36 am »
znam da su dosta popularne u US. Dosta ljudi na warrior forumu (koji tu i tamo povremeno pratim) ih ima, i svi tvrde da su odlične , upravljivost motora sa njima je odlična, a i da su dosta trajne... za agresivnu voznju, kazu, ima i boljih guma, ali za (relativno) nezahtijevne korisnike je odlična.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #2 : Rujan 18, 2010, 11:24:40 am »
jedna guma košta 560 kn. mislim da ću uzeti jedan set jer mi ionako slijedi istovar ovu zimu. problem je što radovi na motoru diktiraju vrijeme kupnje, inače bih uzimao u proljeće friške.

kako god,  izdržat ću sezonu ako sam to mogao sa Michelin Macadamom. ako se pokažu solidne, čemu se nadam, bolje kupovati njih svaku godinu nego renomiraniju marku svake dvije. I uvijek imati novu gumu na motoru, a postajem lijen  i ionako se vozim sve sporije. Sadašnje iskustvo sa Arowmaxom je da su postale katastrofa dok se malo ne zagriju, a nemaju previše km i nisu potrošene. Imam ih dvije sezone na motoru.
google master

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • BMW R80 RT
« Odgovori #3 : Rujan 18, 2010, 20:28:10 pm »
James jesi li razmišljao o Mitas gumama. Ja sam i kupio po preporuci par ljudi u koje iman povjerenja i nisan požalija niti jednom, Prodaje ih Pneumatik iz Zgb. Mislim da su čak povoljnije os Shinko guma. Ja ti ih preporučam :icon_thumright:
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #4 : Rujan 18, 2010, 22:25:07 pm »
povoljnije i dokazano bolje, barem po komentarima motorista, jer ih sam nikad nisam vozio. nažalost, u cestovnom programu nemaju dimenziju koja je meni potrebna  :icon_sad:

google master

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • BMW R80 RT
« Odgovori #5 : Rujan 19, 2010, 09:41:34 am »
bad luck :dontknow:
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao