Autor Tema: novi model honde shadow  (Posjeta: 3087 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline merla

• MMP
  • Spol: Muški
  • Warrior, Venture
novi model honde shadow
« : Rujan 17, 2010, 23:44:28 pm »

novi model shadowa, ravniji volan, manji tank, okomitiji polozaj tijela. Honda cilja na old school modele, i po mom skromnom mišljenju, mislim da su to dosta dobro napravili. ništa revolucionarno, sve već viđeno, ali osvježenje u hondinoj ponudi. 

rado bi imao ovakav motorić za guštanje...

http://powersports.honda.com/2011/shadow-rs.aspx

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
Odg: novi model honde shadow
« Odgovori #1 : Rujan 18, 2010, 00:23:50 am »
vidim, puca se na Sportstera i Triumpha...

meni izgleda dosta neugledna, mislim da će joj trebati nekoliko godina za neki (možda) uspjeh. barem gledajući kako im dobro ide sa modelom Black Widow/ Spirit. U početku će sigurno cijena biti jedino što će privlačiti kupce, ali mislim da su ovdje uletili u zajeban teren što se tiče konkurencije, iako ovo izgleda manje atraktivna klasa.

mislim da bi veće šanse u svemu tome imala Yamaha koja je sa nekadasšnjim XS modelima stvorila veliko ime koje traje i danas. Samo bi trebala ponuditi modele sa zapreminama 600 do 900 ccm, a oni pokazuju po svijetu novi XS400  :icon_confused:
google master

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #2 : Rujan 18, 2010, 07:05:48 am »
Pogledao. Vec mi i Enfield izgleda masivnije. Ali da je lijepa, je. Honde su uvijek bile nesto posebno.  :icon_thumright:
Harley Davidson XL Sportster Superlow.

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #3 : Rujan 18, 2010, 09:18:13 am »
A gle James, od honde nismo ni očekivali da će po pitanju tehnologije i estetike napraviti neko iznenađenje. previše su tradicionalni i oprezni da bi se upustili u nesto tako. ovo mi se čini kao da  sa svojim jakim modelom (shadow), uz minimalne preinake, pokušavaju ispipati tržište u jednom novom segmentu. ne mogu puno popušiti, jer nije novi motor, a ako se pokaze dobro, mozda se i potrude na tom dijelu napraviti nešto novo (kroz 10-tak godina  :icon_evil: ). a da je konkurencija gadna, sportster, a pogotovo triumph (ipak u tom segmentu najjaci), jeste...
zivi bili pa vidjeli.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #4 : Rujan 18, 2010, 11:14:58 am »
A gle James, od honde nismo ni očekivali da će po pitanju tehnologije i estetike napraviti neko iznenađenje. previše su tradicionalni i oprezni da bi se upustili u nesto tako. ovo mi se čini kao da  sa svojim jakim modelom (shadow), uz minimalne preinake, pokušavaju ispipati tržište u jednom novom segmentu. ne mogu puno popušiti, jer nije novi motor, a ako se pokaze dobro, mozda se i potrude na tom dijelu napraviti nešto novo (kroz 10-tak godina  :icon_evil: ). a da je konkurencija gadna, sportster, a pogotovo triumph (ipak u tom segmentu najjaci), jeste...
zivi bili pa vidjeli.

ovo boldano najviše i ljuti

Honda ima svoj krug kupaca zbog renomea kvalitete i voznosti. to se vidi i po Shadowu koji se i dalje prodaje, iako je već dugi niz godina daleko od atraktivnog izgleda u okviru klase. Jednostavno, izgleda da ljudi ne mogu zaboraviti legendarni VT600. Motori im nisu loši (iako više nisu ni toliko bolji od ostalih), ali Hornet i VTX su zadnji gdje su oni iskočili s nekim interesantnim novinama, a znamo da je to bilo davno.
google master

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #5 : Rujan 18, 2010, 12:21:59 pm »
Ovo definitivno liči na Sportstera, iskreno, ne sviđa mi se.
Honda je uvijek pucala na američke modele, samim tim kaj su neki modeli rađeni u USA.
Ono kaj je pun  pogodak za Hondu je model vt 1100 C2/C3 shadow ace cl., V - dvocilindrični pod 45, meni, ujedno jedan od najljepših customa i dan danas.
Ovi svi noviji hondini modeli,a i drugi, nije to više to, nema to više onog štiha...možda bi bilo bolje da se neke stvari ne mijenju, pogotovo kod takvih motora.
Kad se već spominje xs 400, radije bi opet takav motor nego ovaj na slici.  Xs 400 se (special)81', restaurirana nakon pada, s tim da neki dijelovi nisu original, jedino sa auspuhe zaebo, bili su tanki, od rosfraja. Ruku na srce, ovaj motor ima ono nekaj, i liniju i ostalo, za raliku od ove honde, makar bila stara i makar svako malo treba popravljati.

Offline Rocker-C

• Komarac
  • *
« Odgovori #6 : Rujan 18, 2010, 14:45:22 pm »
Svaka roba nađe svoga kupca... bude li hondina cijena pristupačna sumnjam da neće zaživiti i na našem tržištu. Meni se dopada. :icon_thumright:

To: black&white,,, jako lijepo sređena xs400. potpuno isti model,boja i godište ka i moja. Moja čeka da uhvatim vrimena i da je obnovim... Jesi li to sam sve sređivao ili si je dao nekome da je sredi?

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #7 : Rujan 18, 2010, 17:57:38 pm »
Hvala.
Ovo je slikano godinu prije prodaje, ima već 7-8 godina. Na agregatu su mijenjane karike, tu su pripomogli čale i još jedan mehaničar. Ostalo sam sam', samo je trebalo puno vremena, jer na motoru je promijenjen svaki šarafić. Prilikom kupnje bila je zapuštena, u dosta lošem stanju. Onda i pad, ona je bila kolko-tolko ok, samo ja baš i nisam :icon_mrgreen:. Uglavnom, motor je cijeli rastavljen, prednji i zadnji blatobran su pokromirani, a kaj se mašine tiće i ostalih dijelova, tu je poslužila bušilica, produžetak i razno razni nastavci za poliranje. Još sam na zadnjem kotaču promijenil gume lančanika, tj, selem blokove. Pasali su od nekog starog traktrora, samo ih je trebalo uprešati. Volan je stavljen nižii širi, mislim od nekog klasičnog kawasakija, prednje svjetlo od suzukija. Auspusi su od starosti istrunuli s donje srane i njih sam radil na kraju. Puno vremena je prošlo na ovo ostalo, tak da su napravljeni na brzinu. Zadnji topovi su rađeni od rosfrajnih ploča koje su izrezane i presavijene prema obliku na slici, piknul sam ih sa zadnje strane da se ne vide varovi. Od iza su zatvorni krugom od istog materijala, prilagođeni promjeru cijevi, samo su rubovi bili savinuti prema unutra, radi jednostavnijeg pričvrščenja za top, sa pop-nitnama. Bolje nisam znal, a da sam ih dal raditi, bilo mi je preskupo. Izlazne grane su ostale original, sa stijenkom, radi boljeg hlađenja cilindara. To je, otprilike to. Treba dosta vremena, ali se isplati na kraju.
Nadam se da bude uskoro obnovljena, sretno!

Offline mg749ie

• Vizir
  • **
  • che bella macina
« Odgovori #8 : Siječanj 08, 2011, 09:37:30 am »
honda izgleda retro, to je danas provjereno i OK je, tehnologija koja se koristi je dobra :glasses9:
SERBUS - svima pa i šire po okolici

Offline mg749ie

• Vizir
  • **
  • che bella macina
« Odgovori #9 : Siječanj 08, 2011, 09:38:55 am »
moram još dodati da je James upravu, fura se na HD Sportster :glasses9:
SERBUS - svima pa i šire po okolici