Autor Tema: Zapecene svijecice  (Posjeta: 4939 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • Spol: Muški
  • kawasassi zr7
Zapecene svijecice
« : Rujan 07, 2010, 18:21:40 pm »
U posljednje vrijeme se javljam samo s problemima :icon_mrgreen:
Kao sta naslov kaze imam problem s zapecenim svijecicama,doduse ne na motoru,vec na autu,promjenih svoju krntiju,drugom krntijom i eto ti problema tamo di ih najmanje ocekujes :icon_scratch:  Izgleda da je bivsi vlasnik svijecice divljacki stisnuo,ma nema sanse da niti jednu svijecicu odvrnem,niti s odijac sprejem,pokusah i na hladno i na toplo,ali ni makac,pokusah polugom,a namjenski T kljuc se sav usuknuo,a svijecice ni makac :Rkap: :dontknow: Pa rekoh,ajd da pitam na forumu,valjda netko s vise mehanicarskog iskustva zna neko bezbolno rjesenje.U medjuvremenu svaki dan spricam odvijac sprejem u nadi da ce kad tad popustit :icon_mrgreen:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline Ra

• Vizir
  • **
  • Yamaha XJ 600N
    • Studio RK line
Odg: Zapecene svijecice
« Odgovori #1 : Rujan 07, 2010, 18:54:27 pm »
Pokušaj nekim sprejom za tu namjenu i ostavi preko noći .... to mi jedino pada na pamet.  :icon_scratch:
I sreća kad se nasmješi pokazuje zube

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #2 : Rujan 07, 2010, 19:10:15 pm »
Jedna fora koju sam pročitao nedavno na "motorima" sa otpuštanjem zapečene aluminijske matice lančanika: zagrijavanje brenerom nije dolazilo u obzir zbog materijala, ista stvar kao kod svjećica. Čovjek je uspio nakon špricanja sprejem  ((mislim za kontakte  :icon_scratch:). Stvar je u principu ista - sprej jako hladi materijal koji se zbog toga stisne, znači rezultat je promjena volumena koji je bitan da popuca korozija u navoju.

Za sad mi druge ideje ne padaju na pamet  :icon_scratch:

Uvijek ostaje lom kao zadnje rješenje.  :icon_mrgreen: Ali ni to ne mora značiti preveliku komplikaciju ako se ima ideja kako to rješiti.
google master

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderator
  • Beverly 250ie
« Odgovori #3 : Rujan 07, 2010, 21:13:44 pm »
Udarnim ključem će sigurno popustiti i to može električnim ili pneumatskim. U svakom slučaju će ići tako dolje jer vibracije naprave svoje
LP i sretno
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #4 : Rujan 07, 2010, 22:54:41 pm »
Udarnim ključem će sigurno popustiti i to može električnim ili pneumatskim. U svakom slučaju će ići tako dolje jer vibracije naprave svoje
LP i sretno

ja bi ovo pokušao kao drugi korak jer vibracija bi mogla odnijeti navoj u glavi motora. svejedno, i to je lako rješivo sa recoilom
google master

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #5 : Rujan 08, 2010, 11:43:23 am »
RIJESENOOOO :icon_super:  Otisao podvijena repa kod znanca mehanicara i rekao u cemu je problem,a on uzeo malo duzi kljuc i veliki gedor,te s malo vecim naporom to odvrnuo bez problema :dontknow:  Vjerovatno je pomoglo i to sta sam ja ostavio cijelu noc da se svijecice kupaju u ovijac spreju :icon_mrgreen:  ali svejedno meni s T kljucem nisu htjele ni mrdnut :icon_scratch:
Profi alat u profi rukama rijesava sve probleme :icon_super:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #6 : Rujan 08, 2010, 11:55:58 am »
pomoglo je

a i ne mora biti "podvijena repa". profi majstori se često bore sa ovakvim stvarima pa imaju i alat u pripremi. i ja se sad borim sa korozijom na Fiatu. znam ga radit, na njemu učio zanat, sve sam fore već vidio i znam kako se rješavaju, pa ću vjerojatno morati platiti servis jer nema smisla nabavljati opremu za takve stvari koju ću koristiti možda jednom u dvije godine
google master

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #7 : Rujan 08, 2010, 14:39:50 pm »
pomoglo je

a i ne mora biti "podvijena repa". profi majstori se često bore sa ovakvim stvarima pa imaju i alat u pripremi. i ja se sad borim sa korozijom na Fiatu. znam ga radit, na njemu učio zanat, sve sam fore već vidio i znam kako se rješavaju, pa ću vjerojatno morati platiti servis jer nema smisla nabavljati opremu za takve stvari koju ću koristiti možda jednom u dvije godine

Gdje je čep za ispuštanje ulja iz getribe  :llllol:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #8 : Rujan 08, 2010, 15:17:10 pm »
Profi alat u profi rukama rijesava sve probleme :icon_super:
Ne treba nikakav profi alat. Sprejanje tu ne pomaže baš puno. Tak kak je majstor napravil...duža poluga, veća sila...u slučaju da opet zapne sam na račnu stavi neku dugu cijev i guraj...mora da ide, ak ne...vudri s no nogom po cijevi, bem joj :icon_mrgreen:...bude se odšarafila,ziher...nemaš kaj zaribat, tak i ja delam i još do sad nisam ništ zaebo, barem mislim :icon_mrgreen:

Offline Ra

• Vizir
  • **
  • Yamaha XJ 600N
    • Studio RK line
« Odgovori #9 : Rujan 08, 2010, 17:40:14 pm »
Ne treba nikakav profi alat. Sprejanje tu ne pomaže baš puno. Tak kak je majstor napravil...duža poluga, veća sila...u slučaju da opet zapne sam na račnu stavi neku dugu cijev i guraj...mora da ide, ak ne...vudri s no nogom po cijevi, bem joj :icon_mrgreen:...bude se odšarafila,ziher...nemaš kaj zaribat, tak i ja delam i još do sad nisam ništ zaebo, barem mislim :icon_mrgreen:
Moj prijatelj, a inače mehaničar,  je ipak tom tehnikom uspio polomiti navoje  :icon_mrgreen:
I sreća kad se nasmješi pokazuje zube

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #10 : Rujan 08, 2010, 17:51:20 pm »
Joj kako sam ja stezao sev vijke na autu!??? To nisu mogli mehanicari s nikim pistoljem odvit. A kol'ko puta su mi se vijci raspali prilikom zatezanja! Jebemu, mlad-lud. sad sam ostario i u medjuvremenu nabavio moment kljuc. :)
Harley Davidson XL Sportster Superlow.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #11 : Rujan 08, 2010, 18:57:44 pm »
Gdje je čep za ispuštanje ulja iz getribe  :llllol:
:bootyshake:
sad idem kopat grabu  :icon_evil:

stigneš  :icon_mrgreen:
google master

Offline hogar

• Novigrad
  • Komarac
  • *
  • moto guzzi california
« Odgovori #12 : Rujan 08, 2010, 23:34:42 pm »
Prastari recept: COCA COLA. Naučio u mladim danima od starog majstora: na fićeku zapekli prsteni na klipovima
od dugog stajanja.Skini svječice,napuni cilindre sa Cocacolom i drugi dan možeš okrenuti radilicu bez problema.
Isto tako i sa svjećicama.Nisam još probao sa novim verzijama coca cole(zero,light itd.)
LIGA ZA BORBU PROTIV TURIZMA

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #13 : Rujan 09, 2010, 15:07:25 pm »
Još malo pa će Coca Cola postat univerzalno pomagalo od zdrastvenih do mehaničarskih problema  :llllol:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #14 : Rujan 10, 2010, 08:29:16 am »
Još malo pa će Coca Cola postat univerzalno pomagalo od zdrastvenih do mehaničarskih problema  :llllol:

Da,al zgodinama shvatis da light najbolja verzija :icon_mrgreen:
Friedrich Nietzsche