Autor Tema: WORKING.CLASS.KUSTOMS  (Posjeta: 57712 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Odg: WORKING.CLASS.KUSTOMS
« Odgovori #75 : Siječanj 02, 2011, 23:45:48 pm »
stražnji disk sam skinuo. bušio sam vijak dok glava nije otpala. muka je bila u tome što nemam bušilicu sa podešavanjem okretaja, pa sam morao uzeti starom akumulatorsku. koja je naravno bila prazna. i mučenje sa lošim svrdlima  :icon_evil: naravno, punjenje i bušenje se proteglo na 3 sata. naravno da sam se tek kasnije čuo sa ocem, koji mi je rekao da je dobra svrdla spremio posebno i čuva ih za ovakve stvari jer njemu za drvo nisu toliko bitna  :BangHead:
već sam mislio krenuti u Bauhaus (moj drugi dom  :icon_mrgreen:), ali uletili neki novogodišnji čestitari. Idem sutra svejedno, baš volim tamo navratiti  :icon_mrgreen:

ostaje dilema za dalje: ostatak vijka je kao zavaren u glavčinu i neznam na koji način početi raditi. dali grijati, ili možda opet bušiti vijak. stvar je u tome što je ovo dio kočnice, ako nekaj zeznem, ode navoj, a glavčina košta cca 250 €  :icon_scratch:

mislim da je Recoil komplet jedna od slijedećih kupovina na Ebay-u. Sreća pa Guzzi ima skoro sve standardne navoje  :icon_smile:
google master

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #76 : Siječanj 03, 2011, 10:56:34 am »
Mislim da bi ti jedno od riješenja moglo biti 'easy out' iliti na hrvatski 'izvlakač'  :icon_mrgreen:. Ak se odlučiš na tu varijantu onda nema govora o šparanju jer ak to pukne znaš i sam kaj možeš napraviti s dijelom. Uglavnom....ima ih u Diapromu, cijena nepoznata. A ima ih i na Lučkom...Lukas, pa daj pomozi čovjeku, kak je krenulo vidiš da mu bude trebalo tih 'izvlakača'  :icon_mrgreen:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline mg749ie

• Vizir
  • **
  • che bella macina
« Odgovori #77 : Siječanj 03, 2011, 19:12:37 pm »
polako se dela i polako posao napreduje, čista studija, što su veće muke to bude veći gušt :glasses9:
SERBUS - svima pa i šire po okolici

Offline Too Slow

• Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #78 : Siječanj 03, 2011, 23:06:18 pm »
polako se dela i polako posao napreduje, čista studija, što su veće muke to bude veći gušt :glasses9:

:icon_thumright: :icon_thumright: Točno to...
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #79 : Siječanj 03, 2011, 23:32:40 pm »
Mislim da bi ti jedno od riješenja moglo biti 'easy out' iliti na hrvatski 'izvlakač'  :icon_mrgreen:. Ak se odlučiš na tu varijantu onda nema govora o šparanju jer ak to pukne znaš i sam kaj možeš napraviti s dijelom. Uglavnom....ima ih u Diapromu, cijena nepoznata. A ima ih i na Lučkom...Lukas, pa daj pomozi čovjeku, kak je krenulo vidiš da mu bude trebalo tih 'izvlakača'  :icon_mrgreen:

vidio sam da imaju, moram iskoristit priliku kad budem imao slijedeću turu u Dugo Selo da navratim kod njih.
iako, mislim da neću kupovati, ako mi je procjena dobra, ovo se nebi trebalo događati često kod ovog posla.

vađenje tog šarafa je odgođeno. danas skinuo gume sa felgi. dogovorio sa englezom da mu pošaljem slike glavčina da može uzeti mjere negdje kod lokalnog dealera Guzzia i napraviti obruče. stvar je u dužini žbica i nagibu rupa za koje mu ja ne mogu dati mjere jer neznam izračunati.
sad ćemo to poslikati, kompletne kotače i samo glavčine, a onda slijedi razvaljivanje. cijeli ovaj dio se može skinuti i onda će biti lakše raditi. odmah priprema z aplastifikaciju i promjena ležajeva. nije da su loši, ali kad ih već vadim, prilika je. moraju ići van jer peć za plastiku grije na 200 stupnjeva i zbogom mast.

Danas nisam radio ništa, osim kaj sam pospremio nered od ovih zadnjih par dana. sad opet lako nalazim sitan alat  :icon_mrgreen:
i bio u bauhausu  :icon_mrgreen:
i baumaxu  :icon_mrgreen:
i pevecu  :icon_mrgreen:
i još jednom dućanu u kvartu   :glasses9:

svega par sitnica, ali čovjeka veseli - ovo sa alatom postaje ovisnost  :glasses9: več sam zacrtao slijedećih par stvari  :icon_mrgreen:. zajebo sam i Lolu da mi pravi društvo  :llllol:

i da... kaj se tiče onih kotača:
prednja guma je još u sasvim solidnom stanju iako ima cca 8000 km. inače je predviđena za pogon, pa ako nekome paše za neki manji motor, poklanjam. šteta da propadne

Dunlop Arowmax GT501, 110/90-18, stara je dvije godine
google master

Offline gusgus

• Vizir
  • **
  • Vespa-pa-pa-pa
« Odgovori #80 : Siječanj 03, 2011, 23:38:17 pm »
uz ovo, od Wisenta imam dva kilo ključa, ali mislim da njihova karijera kod mene završava, barem što se tiče preciznijih poslova.

ak zatrebaš imam solidan stahlwille-ov sa odgovarajućim nastavcima (12-36).... firmin pa dobro čuvaj  :icon_mrgreen:

hebatga zadužio u firmi za šarafljenje enfielda a ovaj suzuki nikak da se rašarafi pa mi stoji ključ u garaži  :llllol:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #81 : Siječanj 03, 2011, 23:42:00 pm »
ak zatrebaš imam solidan stahlwille-ov sa odgovarajućim nastavcima (12-36).... firmin pa dobro čuvaj  :icon_mrgreen:

Hvala, ne treba, ali cijenim  :icon_thumright:

imam jedna Beta tu u blizini mene, ako mi baš bude trebalo nešto super precizno, ali je stvar da kad počnemonataža, terbat će stalno biti kod mene, a to je predugo za posuđeni alat

osim toga, to je prilika za obnavljanje opreme
google master

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Beverly 250ie
« Odgovori #82 : Siječanj 04, 2011, 01:43:22 am »
ak trebaš kakvu pomoć.....samo zvrcni, bumo nešto napravili.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Beverly 250ie
« Odgovori #83 : Siječanj 04, 2011, 01:50:09 am »
mislim da ću prijeći na Proxxon, jer je taj alat tu negdje, takođe poluprofi kvaliteta, ali su kilo ključevi rađeni drugim sistemom, sa kliznim podešavanjem. Bolji sistem ako ne misliš redovito  nositi ključ na podešavanje (a ne mislim), i traže manje pažnje.

Wisent je inače vrhunski alat za drvo.

Proxxon je industrijski profi alat. Ima krasnu cijenu.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #84 : Siječanj 04, 2011, 13:10:18 pm »
  Što se tiče onog vijka neznam stručni naziv ali znam da postoje neki "kontra šerafi" za slučaje kao tvoj! Zme se manji šeraf, na ovom puknutom izbušiš rupu i zavrneš taj šeraf unutra do kraja rupe, naravno riječ je o lijevom navoju pa bi onda s time ttrebao otpustit ovaj zapečeni.

Moj ti je savjet da dok čeka svoj red taj šeraf svaki put kad si u blizini malo natopiš petrolejem ili nekim odvijač sprejem pa kroz koji dan možda i to malo olakša posao.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #85 : Siječanj 04, 2011, 21:51:29 pm »
Proxxon je industrijski profi alat. Ima krasnu cijenu.

vrlo prihvatljivu, gledajući kvalitetu
naravno, svaki je alat skup ako ga kupuješ odjednom
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #86 : Siječanj 04, 2011, 22:02:15 pm »
  Što se tiče onog vijka neznam stručni naziv ali znam da postoje neki "kontra šerafi" za slučaje kao tvoj! Zme se manji šeraf, na ovom puknutom izbušiš rupu i zavrneš taj šeraf unutra do kraja rupe, naravno riječ je o lijevom navoju pa bi onda s time ttrebao otpustit ovaj zapečeni.

Moj ti je savjet da dok čeka svoj red taj šeraf svaki put kad si u blizini malo natopiš petrolejem ili nekim odvijač sprejem pa kroz koji dan možda i to malo olakša posao.

već sam malo priredio pribora, a uletili neki slobodni dani. stvar je samo, imati vremena i raditi s voljom, a to je ovaj vikend. naleti na kavupivukajgod  :icon_thumright:

google master

Offline Too Slow

• Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #87 : Siječanj 05, 2011, 11:36:45 am »

Heheh...zove se 'izvlakač' :icon_mrgreen:
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #88 : Siječanj 05, 2011, 20:53:22 pm »
Heheh...zove se 'izvlakač' :icon_mrgreen:

ebiga, kad si spomenuo izvlakač meni je prvo što mi pada napamet "radapciger" pa sam mislio da si malo na "glavoboljčeku"  :icon_mrgreen:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Too Slow

• Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #89 : Siječanj 06, 2011, 16:00:07 pm »
Da sam na glavoboljčeku nebi skužil kaj pišem, nebi ni ja vjerojatno  :icon_mrgreen:

Evo ti izvlakača da mi tu ne stavljaš neakve radapcigere  :icon_mrgreen:

MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...