Autor Tema: WORKING.CLASS.KUSTOMS  (Posjeta: 57643 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
Odg: WORKING.CLASS.KUSTOMS
« Odgovori #30 : Prosinac 05, 2010, 19:23:32 pm »
daj ti pocni delat
cekam tu preradu ko Godot- a :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #31 : Prosinac 05, 2010, 20:33:12 pm »
Dela k'o stekli tak da se ni na mob ne javlja  :llllol:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #32 : Prosinac 05, 2010, 22:41:49 pm »
Dela k'o stekli tak da se ni na mob ne javlja  :llllol:

upravo to  :@:

šmirglao prednji blatobran, pa nisam čuo zvonjavu...
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #33 : Prosinac 06, 2010, 01:09:11 am »
ovo je bilo neki dan za probu, da vidim kako rade neke nove igračke  :icon_mrgreen:
sad je blatobran očišćen, ide u bumper boju, za plastične branike, samo dok mi japa oslobodi prostor. zatrpao sam se skroz, a još ni motor nije doma  :dontknow:

google master

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #34 : Prosinac 06, 2010, 21:14:02 pm »
 A lijepog si se posla primio  :icon_mrgreen:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #35 : Prosinac 06, 2010, 22:55:55 pm »
ma to je zajebancija  :icon_smile:
blatobran je od Guzzia Nevade, noviji model sa rupama za nosač sa gornje strane. Učvršćuje se u treći most - stabilizator vilice. Kupljen u GB zajedno sa volanom od lika koji trguje rabljenim Guzzijevim dijelovima. Prvi plan je bio nabava blatobrana od Bellagia, ali može zajedno sa nosačem, 124 € i nema rabljenih nigdje. Isti je bio na nekim modelima California Aluminium/Titanium, ali limeni, i isto nema ništa po Ebay-u. A i nisam imao volje to lakirati jer ne ide u istu shemu boja, pa mi je jednostavnije radiiti ovo s plastikom. Ružne su na njemu kvrge za vodilice lajtunga prednje kočnice, ali za razliku od cca 100 €, to ću nekako preboljeti  :icon_mrgreen:
Spomenuta Nevada je bila razbijena pa je lak na blatobranu bio oštećen. Sve je lako sišlo ovim šmirglom gore i sad samo još trebam malo obraditi neke pregibe i farbati. Do sada, sat i pol posla, sitnica. Ostala je i jedna dublja brazda od pada, ali to sam malo uredio, neće biti pretjerano vidljiva, a nisam htio forsirati previše da ne stanjim materijal. Bio bi ga odradio do kraja, ali je počela padati koncentracija pa sam odustao da nekaj ne zeznem. Ionako to radim za gušt, a ne zato što moram.

google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #36 : Prosinac 06, 2010, 23:06:00 pm »
Btw, sad se ne upuštam u nabavu preskupog alata koji mi možda treba, da ne smanjujem količinu novaca za motor. Ova sajla je nastavak za bušilicu, 200 i nešto sitno kuna. Sasvim dovoljna zamjena za biax. Iako fali okretaja, može se odraditi. Samo treba strpljenja. Bušilicu sam stavio na stalak, stalak na komad fosne. Sajla je malo preteška za precizno raditi jer je dosta debela i kruta, ali ide.
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #37 : Prosinac 06, 2010, 23:18:34 pm »
Blatobran je bio igrica, problem se pojavio s druge strane... kućište prekidača.

Kupio sam lijevi sklop prekidača za Enfield, marke Swiss (nema veze sa Švicarskom  :icon_mrgreen:). Indijska proizvodnja, a tamo i naručio. Pišem ovo zato jer isti taj komad u Engleskoj košta 28 funti, a u Indiji 9. kako radim preinake i na struji i samom kućištu, kupio sam odmah dva u slučaju da nekaj zeznem. Sa poštarinom manje nego jedan u GB gole cijene. Dugotrajno googlanje se ipak jako isplati.
Inače, moja preporuka za Indijce. Za razliku od Kineza, oni rade solidne komade hardvera, od metala i bolje kvalitete, a za praktički iste cijene.
Na samoj instalaciji ću radit kasnije kad raskopam motor, a za sad sam odlučio urediti kućište. To će kasnije ići u plastifikaciju zajedno s volanom, lampom i ostalim điđama, tako da sve ima istu nijansu boje.

Prvo, raskapanje  :Rdrv: :icon_mrgreen: i uspoređivanje s Guzziem (nije ni on puno kvalitetniji, ali je ipak finije napravljen) da znam planirati dalje

google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #38 : Prosinac 06, 2010, 23:43:24 pm »
Zaboravio napisat, prekidači struje će biti samo na lijevoj strani, desno ide solo ručica gasa, u stilu starih bobbera. zato preinake struje.

Prvo sam odrezao dosjed ručice čoka sa prihvatom za sajlu

google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #39 : Prosinac 06, 2010, 23:49:16 pm »
I onda ide skidanje boje  :icon_confused:
Bilo mi lijeno nositi taj jedan mali komad na pjeskarenje pa sam to počeo doma. Zbog dosta pregiba i pipljavog rada, prvo mi bilo žao, ali kad sam se već naoružao raznim nastavcima za onu moju sajlu  :icon_mrgreen:, idemo dalje. najljepše ide sa silikonskom pločom za grubo poliiranje

google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #40 : Prosinac 07, 2010, 00:01:37 am »
Sve divno i krasno, ali ima puno pregiba i Bauhaus nema dovoljnu ponudu raznih nastavaka za moje potrebe :icon_mrgreen: Tamo sam već redovan gost, sa stalnim kupnjama po 50 kuna :icon_redface:

Ali je i zaključak da drukčije nije moglo :icon_sad:
Indijci nakon odlijevanja ne obrađuju kućište nego sve zamaskiraju debelim slojem boje. iako bi pijesak to sve skinuo, površina bi bila dosta neravna i ružna, toliko da to plastika nebi mogla lijepo pokriti. I onda ostaje da to ipak sve odradim ručno, i nakon toga ispoliram do određene mjere i tako uredim. Na kraju se to razvuklo i pokriva mi cijelo ovo vrijeme kaj motora nema doma. Dugotrajno za popizdit pa to radim malo po malo kad mi je dosadno. Trenutno su mi ostali neki sitni kutevi s farbom i onda ide ravnanje i uređenje površina. Moram opet u Bauhaus po neke nastavke :llllol:, boja je dosta kvalitetna pa ne ide baš na ruke. Trenutno izgleda ovako

i još jedna iritantna stvar kod brušenja, nema slušanja muzike u radioni :icon_mrgreen:

idući vikend bi to trebao završiti i urediti neke stvari na sicu koji sam kupio, a onda konačno...  Guzzi na stol  :icon_jook: :Rdrv:
« Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2010, 00:09:06 am James1100 »
google master

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #41 : Prosinac 07, 2010, 09:18:42 am »
stavi walkman  :icon_mrgreen:
BMW = bauer motor werke

Offline koma

• Zagreb, Kvatrić
  • Interceptor
  • obnavljam moto guzzi falcone 500 '70.
« Odgovori #42 : Prosinac 07, 2010, 13:14:29 pm »
ajme majko. čemu žmirglanje. stvar se zove lavakol i raste u kemoboji.
s time sam popemzlal, pričekal 10 min i ispro vodom pod tlakom. i tako to 5 puta i od boje ni... temeljna.

ipak, svaka čast na strpljenju  :icon_super:
grč. - κῶμα

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #43 : Prosinac 07, 2010, 20:11:01 pm »
ajme majko. čemu žmirglanje. stvar se zove lavakol i raste u kemoboji.
s time sam popemzlal, pričekal 10 min i ispro vodom pod tlakom. i tako to 5 puta i od boje ni... temeljna.

ipak, svaka čast na strpljenju  :icon_super:

:dontknow:

blatobran sam baš htio šmirglati, da usput i poravnam i uredim ako kaj treba. a onda usput počeo i sa ovim komadom. ubija vrijeme dok čeka motor, a svejedno treba obradu.

a Lavakola se nisam baš ni sjetio odmah  :icon_mrgreen:
google master

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • R-E Bullet DeLuxe ES
« Odgovori #44 : Prosinac 07, 2010, 20:17:43 pm »
Nije lavakol dobar ako ces poslije kromirat...  :dontknow:
Harley Davidson XL Sportster Superlow.