Autor Tema: WORKING.CLASS.KUSTOMS  (Posjeta: 57642 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline RE Croatia

• Interceptor
  • Spol: Muški
  • R-E Bullet DeLuxe ES
Odg: WORKING.CLASS.KUSTOMS
« Odgovori #135 : Travanj 18, 2011, 18:54:56 pm »
A ja preplatio struju ne moram placat do 7. mjeseca. Daj bas sam se pitao sta je sa preradom.  :icon_scratch: :icon_sad:
Harley Davidson XL Sportster Superlow.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #136 : Travanj 18, 2011, 21:45:45 pm »
jebiga... :dontknow:
nema se vremena baš zadnje vrijeme

raskapam felge pomalo, glavčine idu na plastificiranje i onda ih šaljem u englesku. komplicirano je složiti te kotače jer su na ravnim žbicama i ne smije biti greške kod izrade obruča. to će biti za jedno mjesec dana...
google master

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #137 : Srpanj 17, 2011, 22:48:29 pm »
Ja sam u zadnje vrijeme malo aktivniji, makar stignem slagati jedino prek vikenda. Alat većinom imam, kad nekaj fali, napravi se alat po potrebi, ali je frka kad nemaš stol. Ovom prilikom služim dizalicama i gurtama, kolko tolko da se olakša. Sad u biti iz dva slažem jednog, plus još neke male prerade i dorade. Bitno je motor ne stoji, jer su prošle već dvije godine. Trebalo bi za koji vikend biti sve gotovo, pa onda na slaganje drugog, vjerojatno bobbera iz dijelova koji budu ostali.

« Zadnja izmjena: Srpanj 17, 2011, 22:55:42 pm black&white »

Offline mg749ie

• Vizir
  • **
  • che bella macina
« Odgovori #138 : Kolovoz 23, 2011, 13:59:10 pm »
fale izvješča, kaj se je u međuvremenu dogodilo, ima li kakav napredak na projektu BOB  :glasses9:
SERBUS - svima pa i šire po okolici

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #139 : Kolovoz 23, 2011, 17:03:45 pm »
nema...  :glasses9:
ali, na pomolu je neko zaposlenje, ako se to dogodi, onda krećemo žurno. za sada se čeka
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #140 : Rujan 13, 2011, 00:07:22 am »
idemo dalje  :icon_mrgreen:

nemao pare, pa imao pare
ali popušio posao pa sam sve stavio na čekanje
pa imam posao pa zapelo u radu na kotačima
i to sad gotovo, sutra glavčine kreću u Englesku  :icon_super:
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #141 : Rujan 13, 2011, 00:15:54 am »
sve je komplet rastavljeno, pjeskareno i plastificirano

lakirat ću samo tank i zadnji blatobran u jednu nijansu vrlo tamne ljubičaste, ali tu još ideje nisu do kraja razrađene. sve ostalo se plastificira + sjajni detalji (žbice, auspuh itd.)
kostur motora ide u sjajnu crnu - rama, obruči kotača, glavčine, vilice, volan
ostalo sve mat

glavčine za sada igledaju ovako

google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #142 : Rujan 13, 2011, 00:36:38 am »
prvo sam upal u probleme jer su tolerancije za međusobna uklapanja dijelova jako male, tako da je 0,2 mm PWD-a na stijenkama bilo previše i trebalo je to brusiti dole. nemam tokarski stroj, ai nije mi se dalo gnjaviti nekoga za par minuta posla pa sam to polako odradio brusilicom.

i onda malo veći problem: stražnja glavčina ima čeličnu piksu koja nosi ležaj kotača. drugi ležaj je u nosaču kočionog diska i on je aluminijski. piksu iz glavčine sam relativno lako izbio da mogu nositi na plastificiranje. ali unutra se nije htjela vratiti samo tako... naravno da sam krenuo čekićem (jer je tako i izašla), pa je krenula ukoso, pa izbijaj van, pa šmirglaj oštećenje... i kaj sad? ne mogu grijati materijal da ne upropastim plastiku. i onda mi jedan stariji frend skrene pažnju na logično rješenje: ako jedan dio ne možeš grijati da se raširi, onda onaj drugi moraš ohladiti da se stisne. tako jednostavno, samo ako netko ima volje malo misliti  :icon_mrgreen:

samo je malo sranje kaj tih starijih koji pomažu ima sve manje  :icon_redface:

glavčina je malo išla na sunčanje, vani je fakat bilo vruće

a piksa je odležala jedan dan sa graškom i sličnim stvarima u zamrzivaču  :icon_mrgreen:

google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #143 : Rujan 13, 2011, 00:51:24 am »
kad se nakon ovog ide raditi, treba biti jako brz jer metali lako provode toplinu. piksa je do pola išla bez problema i onda je bilo gotovo. dalje sam nastavio navojnom šipkom i to je išlo do cca 3 mm prije kraja, a tada je postalo pretvrdo i počele su se uvijati podložne pločice

tu sam izgubio volju... ostavio sam sve da materijali malo "odrade" i završio  :motocikli003:

lagere sam nabio "po domaće", gedorom i čekićem  :icon_mrgreen:

ostalo je samo sastavljanje

google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #144 : Rujan 13, 2011, 01:04:18 am »
U međuvremenu, dobra vijest: Jeremy s kojim sam kontaktirao prije je, ili odustao od mene, ili je dobio/dao otkaz. Uglavnom, javio mi se drugi tip, već slijedećeg dana od mog mail-a  :icon_eek: (to nikad još nisam doživio od engleza) i sve smo na brzinu dogovorili. ostalo je davanje svih potrebnih podataka (specifikacije, adresa dostave, podaci za plaćanje itd) i pakiranje
opet korist od prijašnjih građevinskih radova po kući - stiropora imam na bacanje

pakiranje se finišira sutra. dijelove šaljem iz Slovenije zbog manjih troškova poštarine, tako da ću kutiju zatvoriti kad pređem granicu. i onda ostaje čekanje  :icon_mrgreen:

lageri (japanski Koyo) i zegeri su stavljeni novi. Kupljeno u Lager-commerceu, trošak 100 + kuna. Ne sjećam se točne cifre, ali nije veliki trošak, naročito jer je kvaliteta na nivou. Bolji su od originalnih. I još jedna smiješna stvar: na prednjem kotaču je falio jedan zeger. Valjda je talijanu ponestalo na stolu kod montaže, pa je poslao dalje tako, bez tog jednog ...  :dontknow: :icon_mrgreen:
« Zadnja izmjena: Rujan 13, 2011, 14:17:19 pm James1100 »
google master

Offline mg749ie

• Vizir
  • **
  • che bella macina
« Odgovori #145 : Rujan 13, 2011, 17:14:00 pm »
baš si navalail,  :Rdrug: mjesecima niš i onda BUUUM, super, jedva čekam rezultat  :glasses9:
SERBUS - svima pa i šire po okolici

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #146 : Rujan 13, 2011, 20:00:30 pm »
paket 55x35x35 i solidne težine - poštarina 26 €. nije ni puno. vidi se da nas neki put na Ebay-u pljačkaju
google master

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #147 : Rujan 13, 2011, 21:56:18 pm »
paket 55x35x35 i solidne težine - poštarina 26 €. nije ni puno. vidi se da nas neki put na Ebay-u pljačkaju

to svaki put znam kad naručujem, ali šta ćeš kad smo mali... (ali ne ko slovenija  :icon_mrgreen: )...
...

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #148 : Rujan 13, 2011, 22:25:25 pm »
to svaki put znam kad naručujem, ali šta ćeš kad smo mali... (ali ne ko slovenija  :icon_mrgreen: )...
...

englez mi je naveo cijenu dostave 30 funti za dva gotova kotača, bilo Slovenija bilo Hrvatska, to isto smatram jako poštenom cijenom
google master

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #149 : Rujan 13, 2011, 22:50:32 pm »
Glavno da je opet krenulo :icon_thumright: