Autor Tema: WORKING.CLASS.KUSTOMS  (Posjeta: 57612 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • Spol: Muški
  • mečku... opet
Odg: WORKING.CLASS.KUSTOMS
« Odgovori #105 : Siječanj 16, 2011, 01:32:39 am »

Jel ti misliš nešta "konkretno" napravit, jer ovaj sistem s nogama od stolca i duljim vijcima sumnjam da bi zadržalo volan tam di treba bit na našim lijepim cestama  :icon_mrgreen:

za sada se ne radi ništa konkretno, sve je modeliranje i tome služe noge od stolca. prvo treba sve, baš sve definirati i onda se ide na izradu dijelova. Kasnije će umjesto nogu od stolca ići šipke puno većeg vanjskog promjera (jer takve cijevi ne postoje) sa probušenim rupama za vijak. Sve će biti masivnije i nakon bojanja, izgledat će mnogo atraktivnije. I dalje, sve ovo modeliranje služi još jednoj namjeni: jednostavno je preskupo isprobavati sa pravim materijalom jer svaka greška košta. Tokarenje i farbanje tih risera će po mojoj procjeni, koštati cca 200 kn, a to je šteta baciti ako negdje zeznem. Ti su novci dovoljni za komplet novih releja na motoru.
Samo vijci su za sad kako treba: M10, tvrdoća 8,8.

Modeliranje je donijelo nove informacije: pokušao sam odvojiti kilometar sat od kontrolnih lampica da mu nađem novi položaj.
Prvo: neuspjeh! Rastavljanje je završilo tako da ga više nije moguće sastaviti. Nisam napravio ništa nasilno, ali, jedna matica je ispala sama od sebe, i da ju vratim na njeno mjesto, morao bih lomiti lijepljene dijelove (kučište i staklo), a to više nitko ne može vratiti na svoje mjesto da to dobro izgleda.
Drugo: kilometar sat je i bez kontrolnih lampica prevelik, i teško bi mu bilo naći neko mjesto na motoru da to dobro izgleda. Tako da mi manje smeta to što bi ga bilo teško srediti. Nije mi ni toliko važno... Nisam toliko divljak na cesti, ali nisam se nikad ni previše obazirao na znakove ograničenja. Opcija je aftermarket sat manjih dimenzija iz Louisa. Pokazivanje brzine je više/manje informativno, a bitniji je brojač kilometara da znam kad mi ide izmjena ulja.
Inače, sat mi izgleda dosta nekvalitetno, a na njemu su oznake meni nepoznatog proizvođača. Na svakom dijelu motora se vidi da je Guzzi bio u debeloj krizi u to vrijeme. Vidljivo je i na uspoređivanju originalnog volana s ovim koji sam kupio (model Vintage). Razlika u izradi je nebo i zemlja.

« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2011, 21:10:17 pm James1100 »
google master

Offline mg749ie

• Vizir
  • **
  • che bella macina
« Odgovori #106 : Siječanj 16, 2011, 19:00:03 pm »
pričali smo o dizanju fara i razmislio sam o tome, ali nisam baš siguran  :icon_scratch:
gubim mjesto za originalni kilometar sat koji mi se sviđa designom boja, time mislim na  samu podlogu ispod kazaljke, kombinacija sive i crne. uz to, kućište boje kroma bi trebalo ostati jedan od detalja koji bi vizualno dizao izgled jer sve oko njega ide u crnu boju. između ostalog i rozeta fara i ručice. vilice također.
žal mi je da si sjebo vuru, :icon_sad: ali to se događa, bude se našla neka  :hello:
SERBUS - svima pa i šire po okolici

Offline mg749ie

• Vizir
  • **
  • che bella macina
« Odgovori #107 : Siječanj 23, 2011, 09:13:11 am »
Gde je zapelo,  :dontknow: u ovih 7 dana se niš ne događa :glasses9:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #108 : Siječanj 23, 2011, 22:20:39 pm »
događa se, ali pomalo. sad se nema love za ozbiljnije nabave pa se rade one stvari koje su dosadne, ali ih treba obaviti
doduše, nije baš da sam se slomio od posla, ali to je ionako za gušt pa radim kad mi se hoće  :icon_smile:

jedan od problema se dogodio sa Guzzievim "mozgom", glavnim compom. kako u njega ulazi pododsta veliki konektor sa puno žica, sve je to virilo dosta van, a namjeravam suziti bočnu siluetu izbacivanjem originalnih poklopaca sa strane. drugi razlog za njihovo micanje je da se nikako ne mogu izgledom uklopiti uz novo sjedalo

pa sam se malo igrao traženjem novog položaja za comp, ali od toga ništa

cijeli sklop je prevelik i osjetljiv i gdje god da ga stavim, ili nema mjesta ili prijeti opasnost od pregrijavanja. tek sam kasnije skužio da  ima još malo mjesta do akumulatora pa sam sve riješio tako da sam comp okrenuo za 180 stupnjeva po uzdužnoj osi i montirao ga sa odmakom 50 mm od originalnog nosača na rami. sada su žice okrenute prema unutra

dobitak na prostoru je 40 mm, taman da comp uđe unutar nosača poklopca na rami. sad poklopac može biti ravan, a ne više "trbušast"

e da
ako netko ima doma viška komad cijevi dovoljno široke da kroz nju prođe vijak 6mm, molio bih da mi to pokloni. trebam samo 10 cm, tako malo ne mogu kupiti
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #109 : Siječanj 23, 2011, 22:32:41 pm »
položaj prednjeg fara je također riješen okretanjem nosača za 180. far je sada dignut gore za cca 6 cm i bliži je mostu vilice za 3 cm. sad je taj prostor idealno složen. jedino su problem mjesta za žmigavce na nosaču fara, to mi je ružno i to moram smisliti kako ću riješiti. možda i vratim žmigavce na to mjesto...

google master

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #110 : Siječanj 24, 2011, 22:31:49 pm »
ja ti nedam, a sigurno imam zato kaj si prelen nazvati ili doći  :Rgy:  :llllol:

PS
Bil sam u toplijim krajevima ne baš zbog dobroga ali sam se vratil sa dobrim pa je i to možda razlog da navratiš  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #111 : Siječanj 24, 2011, 22:50:50 pm »
ja ti nedam, a sigurno imam zato kaj si prelen nazvati ili doći  :Rgy:  :llllol:

PS
Bil sam u toplijim krajevima ne baš zbog dobroga ali sam se vratil sa dobrim pa je i to možda razlog da navratiš  :icon_mrgreen:

o daaaaaaaaa  :icon_mrgreen:

al za koji dan...
u subotu se satro crnim vinom do kraja, pa mi je imunitet još malo slab. u nedjelju se nije radilo ništa  :icon_mrgreen:

mislio sam se javit, samo da raspetljam situaciju sa mjerenjem felgi. Palku sad nije sezona i otvara garažu samo po pozivu jer je malo posla. mislim, znam i sam skinuti mjere, ali siguran sam da ću čuti koju pametnu usput, nešto čega se nisam sjetio, a može biti važno. moram se primit tih kotača jer još malo pa neću imat šta radit, ostalo je riješiti nosače fuzića, a dalje je samo nabava dijelova
google master

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #112 : Siječanj 25, 2011, 10:59:19 am »
... moram se primit tih kotača jer još malo pa neću imat šta radit......

Imaš ti kaj za radit, bez brige....recimo oprati motor jer ti je to sad šansa. Zadnji put je to sve bilo čisto kad je izašel iz tvornice  :icon_mrgreen:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline breva750

• Komarac
  • *
  • MOTO GUZZI BREVA1100
« Odgovori #113 : Siječanj 25, 2011, 18:03:34 pm »
Imaš ti kaj za radit, bez brige....recimo oprati motor jer ti je to sad šansa. Zadnji put je to sve bilo čisto kad je izašel iz tvornice  :icon_mrgreen:

...nije istina :cussing: :cussing:,ja sam ga opral prošlo ljeto,sram me bilo da susedi gledaju tak nekaj zmazano   :icon_super:

Offline Too Slow

• Dežurni zajebant i spammer
  • Administrator
  • Rotten to the Bone
« Odgovori #114 : Siječanj 25, 2011, 19:37:23 pm »
...nije istina :cussing: :cussing:,ja sam ga opral prošlo ljeto,sram me bilo da susedi gledaju tak nekaj zmazano   :icon_super:
:llllol: :llllol: :llllol: Znam taj osjećaj  :icon_mrgreen:

Raskopal si ga i opral 'iznutra' ?  :icon_eek: :icon_eek: Pa kakve to imaš susede kaj ti gledaju jel rama pod sicom oprana?  :icon_eek:

:icon_mrgreen: :icon_mrgreen:
As I walk through the valley of death
I fear no one because everyone's dead
I chose this knife, it's all i need by my side
MY GOD IS PAIN

CuC Slow te gleda...

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #115 : Siječanj 25, 2011, 21:29:09 pm »

niš ne perem, sve bum pofarbal. jeftinije je  :icon_mrgreen:
google master

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #116 : Siječanj 25, 2011, 21:31:13 pm »

tvoji su susedi...

moji su se navikli  :icon_mrgreen:
google master

Offline Warg

• Cigangrad
  • Moderatori
  • kawasassi zr7
« Odgovori #117 : Siječanj 26, 2011, 16:10:51 pm »
Joj James,šta ti uradi od motora u ovo kratko vrijeme moje odsutnosti :crybaby2: :icon_scratch:  Daj brzo vrati to u prvobitno stanje :icon_mrgreen:
Šala :icon_mrgreen:  Ajd ti nastavi u započetom ritmu,a ja ću nastavit pratit temu ko fotoroman :icon_super:
Tamo gdje se vlada, tu postoje mase; a gdje su mase, tu postoji potreba za robovanjem. Gdje ima robovanja, individue su malobrojne, i one imaju protiv sebe instinkt i savjest stada
Friedrich Nietzsche

Offline mg749ie

• Vizir
  • **
  • che bella macina
« Odgovori #118 : Siječanj 27, 2011, 19:33:08 pm »
Govrnal bu tak visoko? :glasses9:

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #119 : Siječanj 27, 2011, 21:50:32 pm »
Da. Više od planiranog, ali zato noge ne idu toliko naprijed koliko sam mislio. S tim položajem ruku, i naravno, leđa, fuzići idu 15 cm naprijed i to je dovoljno za ugodan položaj.
google master