Autor Tema: kupovina  (Posjeta: 5917 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline smolisimus

• Komarac
  • *
kupovina
« : Srpanj 14, 2010, 11:03:47 am »
evo ovako planiram kupiti motor pa me zanimaju vasa misljenja i iskustva oko sljedeceg.
cifra bi bila do 20,000 neke od smjernica bi bile do 250ccm  custom/chopper ili naked izvedba. ovo bi mi bio prvi motor uopce tako da nebi isao na neke vece/jace klase a treba i uzeti u obzir da nisam neki veliki znalac pa bi ocekivao da bude i donekle pouzdan (da se naucim voziti ipak malo vise nego šerafati), gledao sam razne modele ali htjeo bi cuti vasa razmisljanja, jer mozda cujem i za neki model  za kojeg nisam ni znao

Offline merla

• MMP
  • Spol: Muški
  • Warrior, Venture
Odg: kupovina
« Odgovori #1 : Srpanj 14, 2010, 12:11:28 pm »
custom/chopper do 250 ccm, marauder 250, virago 250, ev. honda shadow 125. ako ne zelis sarafiti, po mogucnosti izbjegni kineze (kojih ima veci izbor u toj kubikazi).

za pocetnika je mozda naked i bolja varijanta (bolje vozne osobine i kocnice), ali tu ti stoji ona izreka - motor se kupuje glavom a chopper srcem.

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #2 : Srpanj 14, 2010, 12:35:59 pm »
imas i marauderaa 250
BMW = bauer motor werke

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #3 : Srpanj 14, 2010, 14:21:57 pm »
imas i marauderaa 250

custom/chopper do 250 ccm, marauder 250, virago 250, ev. honda shadow 125. ako ne zelis sarafiti, po mogucnosti izbjegni kineze (kojih ima veci izbor u toj kubikazi).

za pocetnika je mozda naked i bolja varijanta (bolje vozne osobine i kocnice), ali tu ti stoji ona izreka - motor se kupuje glavom a chopper srcem.
:icon_fU:

Offline smolisimus

• Komarac
  • *
« Odgovori #4 : Srpanj 14, 2010, 14:58:48 pm »
ovaj maruder je preljep motor no problem je sto ih nemozes naci novih nema(barem ne na internet stranicama dilera) a po oglasnicima gotovo da i ne postoje. koliko got ljudi pricali svasta o kinezima sve mi se cini da je pocetnik kao ja koji ne zeli neki prejaki motor gotovo prisiljen birati kineski motor jer ponude ostalih gotovo da i nema

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #5 : Srpanj 14, 2010, 15:21:53 pm »
mislim da od nabrojenih, jedino mozes kupiti novog shadowa 125... viraga i maraudera 250 novih nema  :icon_scratch:. ako vec gledas kineze, onda trazi hyosung aquilu, eventualno venoxa, oni su se pokazali nekako najpouzdaniji...

Offline suzukidr650

• Komarac
  • *
« Odgovori #6 : Srpanj 14, 2010, 15:29:31 pm »
toplo bih ti preporučio da s tim novcima kupiš jednog Keeway-a ... dobiješ nov motor i imaš garanciju 2 godine bez ograničenja kilometara , imaju dobru servisnu mežu po cijeloj HR i čim nešto ode ,nakon dva-tri dana dođe .... meni je konkretno bio riknuo relej od žmigavaca .. otišao sam u servis za par dana je došlo i garancija je to pokrila ...
znači ja sam nekih godinu i pol imao model superlight 125 , napravio sam 18500km , i nije bio ni jedan kvar ( osim tog nesretnog releja , ali to su odmah rješili) .. sad vozim suzuki dr 650 koji je star 20 godina i stalno nešto odlazi , više šarafam nego što se vozim .. tako da moj savjet je .. novo je ipak novo ...
motori ti se sastavljaju u Mađarskoj , tak da je i tvornica dosta blizu
imaš i dva izbora čopera od 250 ccm ... modeli su ti supershadow 250 - 19.990 kn i landcriser 250 koji je malo ljepši ali dođe 22.990 kn ...
motori ti imaju v2-4t mašinu i cca 20ks , što je po meni dosta za neku opuštenu vožnjicu ... uglavnom odi na stranicu
http://www.keeway.hr/
i tammo ćeš sve vidjet .. pozdrav i sretno s kupnjom motora  :icon_pidu:  :icon_super:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #7 : Srpanj 14, 2010, 22:49:03 pm »
  Keeway je koliko znam imao problema s drugim cilinrdom i nikako to serviseri nisu uspjeli riješiti !!!

Jel otklonjen taj nedostatak ?
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline gusgus

• Vizir
  • **
  • Vespa-pa-pa-pa
« Odgovori #8 : Srpanj 14, 2010, 23:03:41 pm »
ja bih išao na hyosung aquila-u 250

Offline smolisimus

• Komarac
  • *
« Odgovori #9 : Srpanj 15, 2010, 07:49:09 am »
cak sam razmisljao o polovnom venoxu ili aquili. cca 2-4 godine starosti se mogu naci po oglasnicima unutar ove cifre, prosjek 8000-18000 kilometara. u vodicu za kupovinu rabljenih motora motorevije(specijalno izdanje) za venoxa navode da je vjerojatno najpodcjenjeniji mali custom na nasem trzistu i da nerjetko prolaze i 50000 kilometara bez ikakvih zahvata. sta mislite koliko je to realno stanje motora?

Offline merla

• MMP
  • Warrior, Venture
« Odgovori #10 : Srpanj 15, 2010, 10:09:44 am »
to moze biti realna kilometraza, jer je ta klasa motora "ulaz" u svijet choppera/cruisera, pa vecini ljudi koji ih kupe sluzi uglavnom za voznju po gradu i krace izlete (za to ti motori uglavnom i sluze...) ima ljudi koji su sa aqulom presli i po 35000 km u dvije godine, ali to su iznimke.

Offline suzukidr650

• Komarac
  • *
« Odgovori #11 : Srpanj 15, 2010, 15:45:30 pm »
  Keeway je koliko znam imao problema s drugim cilinrdom i nikako to serviseri nisu uspjeli riješiti !!!

Jel otklonjen taj nedostatak ?

E to neznam , iskreno nisam nikad ni čuo za taj problem ... moj je ipak bio jednocilindrični motor i s njim stvarno nikakvih problema ..  :icon_super:

Offline smolisimus

• Komarac
  • *
« Odgovori #12 : Srpanj 16, 2010, 14:48:23 pm »
to moze biti realna kilometraza, jer je ta klasa motora "ulaz" u svijet choppera/cruisera, pa vecini ljudi koji ih kupe sluzi uglavnom za voznju po gradu i krace izlete (za to ti motori uglavnom i sluze...) ima ljudi koji su sa aqulom presli i po 35000 km u dvije godine, ali to su iznimke.

da ta prijedena kilometraza je realna, no mene je zanimalo sta mislite koliko je realno to sto pisu u motoreviji da venox napravi 50 000 km bez ikakvih vecih zahvata??

Offline black&white

• MMP
  • marauder
« Odgovori #13 : Srpanj 16, 2010, 21:17:54 pm »
Pozdrav
Prilikom kupnje pazi na starije custom motore 125 - 250 cc s više km-ova. Brzina im je mala, nemaju velku snagu i zbog toga su dosta često forsirani, pogotovo na nekim dužim dionicama. Vecina njih guta više ulja neg benzina.
Na tu kubikažu bolje čim noviji motor, makar u pitanju kinez. Mislim da je za te pare, isplativija kupnja, pogotovo u današnje vrijeme, a imaš i garanaciju.

Offline smolisimus

• Komarac
  • *
« Odgovori #14 : Srpanj 17, 2010, 20:06:00 pm »
odluka je pala... a onaaa jeeee.. pricekati do iduce sezone :crybaby2: :crybaby2:
ustvari posto mi jos malo fali do polaganja nemogu jos ni kupovati nista konkretno a problem je sto i ja i instruktor u auto skoli sada idemo na godisnji pa prije kraja 8 tj pocetka 9 mjeseca mislim da ni necu stici poloziti.
e sad sam razmisljam da rade odgodim kupovinu za proljece pa do tada usparam jos neku lovu da si nemoram kreditne kartice opterecivati..
baza ostaje ista venox ili aqila 250 2-3 godine star.. inace venox bi mi bio definitivno prvi izbor samo ima normalne alspufe

Offline James1100

• Zapreššić
  • Administrator
  • mečku... opet
« Odgovori #15 : Srpanj 17, 2010, 21:49:55 pm »
kupuj u jesen
google master

Offline smolisimus

• Komarac
  • *
« Odgovori #16 : Srpanj 18, 2010, 12:47:38 pm »
kupuj u jesen
definitivno cu pratiti trziste rabljenih pa ako uleti neka dobra prilika onda uzimam ili na jesen pa cak i preko zime, jer pretpostavljam da bi tada trebali biti jeftiniji nego na proljece

Offline suzukidr650

• Komarac
  • *
« Odgovori #17 : Srpanj 18, 2010, 17:08:50 pm »
da, da definitivno na jesen ili na zimu kupuj ... manja je ponuda , ali su i cijene dosta niže ... u proljeće ti bude dosta veća ponuda , ali su ti zato cijene veće , počinje sezona i tak to ...  :icon_super:

Offline mg749ie

• Vizir
  • **
  • che bella macina
« Odgovori #18 : Siječanj 08, 2011, 09:40:56 am »
sad je vrijeme kupovine, navali na rasprodaju :glasses9:
SERBUS - svima pa i šire po okolici