Autor Tema: BMW K 1600 GT  (Posjeta: 6764 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline wulfy

• Budva - Crna Gora
  • Tourer
  • Spol: Muški
  • Aprilia Pegaso 650 ; Benelli Pepe
BMW K 1600 GT
« : Srpanj 05, 2010, 09:57:02 am »
Prvo je uhvaćen testni primjerak u Californiji

Kako to obično biva, nije slučajno, već se polako priprema teren za novi motocikl. Onda je prikazan zvanični crtež i objavljeno ime budućeg modela K 1600 GT i za luksuzniji K 1600 GTL

Da bi ubrzo bili objavljeni i ostali podaci o ovoj novoj putnoj krstarici. Snaga je 160 KS pri 7.500 o/min. a obrtni moment 175 Nm pro 5.000 o/min. 70% obrtnog momenta (122 Nm) dostupno na 1.500 o/min. Težina samog agregata iznosi 102,6 kg a širina je 560 mm uz obilno korišćenje magnezijuma i aluminijuma. To je onaj šestociidrični redni agregat prikazan na prototipu Concept six.

Serijska oprema na modelu K 1600 GT podrazumjeva:
- grijane ručke
- grijano sjedište
- tempomat
- ksenonska svjetla
- tri moda rada: rain, road i dynamic
- elektronski gas (ride by wire)
- ABS
- kontrola proklizavanja DTC
Serijska oprema na modelu K 1600 GTL:
- isto što i K 1600 GT
- audio sistem pripremljen za priključak navigacije, iPod, MP3, USB, Bluetooth i seteletski radio (ovo zadnje za SAD i Kanadu)

postoji doplata za:
- elektronsku kontrolu vješanja (ESA II)
- adaptivna svjetla

izgled prednjeg adaptivnog svjetla

konstrukcija rednog šestocilindričnog motora

Ovo je jedini dostupan video ovog modela (za sad)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Qsn2uijyNa0[/youtube]

Offline suzukidr650

• Komarac
  • *
Odg: BMW K 1600 GT
« Odgovori #1 : Srpanj 05, 2010, 18:44:01 pm »
e ovo će bit stroj  :icon_thumright: ... ovaj popis serijske opreme zbilja fascinira ...
a za dodatnu .. mi može netko objasnit što je to '' elektronsku kontrolu vješanja (ESA II)''  :dontknow: , jer sam veoma znatiželjne prirode , a za to prvi puta čujem paaa ...  :icon_super:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #2 : Srpanj 06, 2010, 22:16:06 pm »
  Odličan stroj!

Vjerujem da bude idealan stroj za duga putovanja, eh da mi je dobit na lotu  :icon_mrgreen:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #3 : Srpanj 07, 2010, 23:47:55 pm »
Puno potrebnih i nepotrebnih stvari = puno kvarova = puno opoziva  :icon_mrgreen:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline wulfy

• Budva - Crna Gora
  • Tourer
« Odgovori #4 : Srpanj 16, 2010, 00:36:36 am »
e ovo će bit stroj  :icon_thumright: ... ovaj popis serijske opreme zbilja fascinira ...
a za dodatnu .. mi može netko objasnit što je to '' elektronsku kontrolu vješanja (ESA II)''  :dontknow: , jer sam veoma znatiželjne prirode , a za to prvi puta čujem paaa ...  :icon_super:

Mislio sam da ću stići opširnije da nepišem, ali ne stignem. Ukratko, ima devet mogućnosti podešavanja ali je za korisnika vrlo jednostavno da se koristi, i to u dva koraka. Naime, prvo se odabere jedna od tri mogučnosti, a to su: vozač je sam na motociklu, vozač je sam na motociklu sa prtljagom i vozač i suvozač su na motociklu. Na osnovu toga podešava se preopterećene i visina opruga (nagib motocikla) tako da motocikl leži i najpovoljnijem položaju.

Poslije toga se bira opcija Normal, Sport ili Comfort na osnovu koje se određuje tvrdoća amortizera. Pošto se u bolo kojem predhodnom koraku mogu odabrati neki od ove tri opcije kažu da postoji devet mogučnosti podešavanja vješanja, a sve se vrši pritiskom na dugme.

Offline suzukidr650

• Komarac
  • *
« Odgovori #5 : Srpanj 16, 2010, 15:42:27 pm »
e sad mi je jasno ... hvala ...  :icon_super:

Offline chimpa

• Vizir
  • **
« Odgovori #6 : Srpanj 16, 2010, 17:59:21 pm »
Mislio sam da ću stići opširnije da nepišem, ali ne stignem. Ukratko, ima devet mogućnosti podešavanja ali je za korisnika vrlo jednostavno da se koristi, i to u dva koraka. Naime, prvo se odabere jedna od tri mogučnosti, a to su: vozač je sam na motociklu, vozač je sam na motociklu sa prtljagom i vozač i suvozač su na motociklu. Na osnovu toga podešava se preopterećene i visina opruga (nagib motocikla) tako da motocikl leži i najpovoljnijem položaju.

Poslije toga se bira opcija Normal, Sport ili Comfort na osnovu koje se određuje tvrdoća amortizera. Pošto se u bolo kojem predhodnom koraku mogu odabrati neki od ove tri opcije kažu da postoji devet mogučnosti podešavanja vješanja, a sve se vrši pritiskom na dugme.

sad samo jos da saznamo koliko banaka moramo opljackati za kupiti tako nesto  :icon_mrgreen:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #7 : Srpanj 19, 2010, 00:01:29 am »
sad samo jos da saznamo koliko banaka moramo opljackati za kupiti tako nesto  :icon_mrgreen:

puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuunoooo !!!!
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline mack

• Komarac
  • *
  • Imamo premalo tražimo previše
« Odgovori #8 : Srpanj 19, 2010, 10:11:46 am »

Obzirom na profite koje uzimaju iz naših đepova, samo jednu, pa i onu najmanju   :motocikli007:

Offline wulfy

• Budva - Crna Gora
  • Tourer
« Odgovori #9 : Listopad 19, 2010, 13:57:25 pm »
evo ga u punom sjaju

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f7VWr67S9DM[/youtube]

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #10 : Listopad 19, 2010, 22:35:12 pm »
  E sad kad sam ovo vidio mi je stvarno dosta   .... idem pljačkat banku pa po njega  :icon_mrgreen:

Offline Lolo

• Zapreššić
  • Moderatori
  • BMW F650 GS Dakar-R1200GS
« Odgovori #11 : Listopad 19, 2010, 22:43:02 pm »
Bolje je cijepiti kojeg turčina, j...i ga 5 po 5€ bu' se nakupilo, samo treba paziti na kamerice  :llllol:
Zamislite sebi tišinu koja bi nastala kada bi ljudi govorili samo ono što znaju - Karel Čapek

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderatori
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #12 : Listopad 19, 2010, 22:44:57 pm »
Bolje je cijepiti kojeg turčina, j...i ga 5 po 5€ bu' se nakupilo, samo treba paziti na kamerice  :llllol:

:motocikli007:   :icon_fU:

Offline suzukidr650

• Komarac
  • *
« Odgovori #13 : Listopad 19, 2010, 22:52:29 pm »
zna li tko koliko će to košta? ... čisto da znam zašto ga neću moć imat ...  :icon_confused:

Offline wulfy

• Budva - Crna Gora
  • Tourer
« Odgovori #14 : Listopad 30, 2010, 11:08:48 am »
BMW K 1600 GT

BMW K 1600 GTL

Offline Beeblebrox

• zagreb
  • Administrator
  • SuperCow 1300
    • Timarhana
« Odgovori #15 : Studeni 18, 2010, 10:36:30 am »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f7VWr67S9DM&feature=player_embedded#![/youtube]
BMW = bauer motor werke