Autor Tema: Muka s A2 kat. i KW  (Posjeta: 5004 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline suzukidr650

• Komarac
  • *
  • Spol: Muški
Muka s A2 kat. i KW
« : Lipanj 27, 2010, 14:37:06 pm »
Upravo polažem A2 kategoriju koja je do 35 KW . Meni u knjižici vozila piše da moj DR ima 37 KW što znači da ga zbog ta 2 KW , unatoč trošku i za A2 kategoriju , neću moć voziti .  :crybaby2:
Ja sam malo gledao po internetu i našao sam na 2. ovlaštene stranice da moj model ima 33.6 KW i nigdje se ne spominje ta verzija od 37 KW . Na jednoj stranici je baš povijest DR modela i piše da moja verzija , znači Suzuki DR 650 Dakar iz '91. ima 33.6 KW , a na drugoj stranici sam po broju šasije našao istu vrijednost KW. To su obe stranice ovlaštene sa strane Suzukija .  :dontknow:  Sad ak ja te papire odnesem na policiju i kažem im gdje mogu provjerit točnost tih podataka , dali bi oni meni ispravili to na tih 33 ili 34 KW  , jer očito je nekad davno došlo do pogreške , a to baš nikom do sad nije bilo bitno jer nije postojala ta A2 kategorija , a za reg. se gledaju samo ccm.
 :icon_pidu:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
Odg: Muka s A2 kat. i KW
« Odgovori #1 : Lipanj 27, 2010, 22:01:00 pm »
  Nemože ti MUP tu ništa. To treba pokušat riješit u stanici za tehnički pregled vozila ili u centru za vozila u V.Gorici. Ako tamo uspiješ to riješit oni ti izdaju potvrdu o promjeni teh. podataka na temelju koje ti se izda nova prometna dozvola.

Iskreno bojim se da bi mogao imati problema s time a možda će te prisiljavat i da se radi atest jer HR birokracija je "predivna"  :icon_mrgreen: pa stoga sretno u borbi s istom.
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Beverly 250ie
« Odgovori #2 : Lipanj 28, 2010, 13:25:10 pm »
ma samo ti vozi...mislim da ti Niti jedan policajac neće kresnuti kaznu radi 2 KW viška. radi 20 već bude ali radi 2 mislim da neće.
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Charlie

• Split-Dalmacija
  • MMP
  • BMW R80 RT
« Odgovori #3 : Lipanj 28, 2010, 22:34:09 pm »
ma samo ti vozi...mislim da ti Niti jedan policajac neće kresnuti kaznu radi 2 KW viška. radi 20 već bude ali radi 2 mislim da neće.

Slažem se, nosi kacigu, drži upaljeno svitlo, nemoj divljat u prometu i neče ti policajci niti spomenit ta 2 KW viška :icon_thumright:
Bolje cili život živit kao bogataš nego jedan dan kao siromah - Sir Oliver

Milost ne tražim niti bi vam je dao

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #4 : Lipanj 28, 2010, 23:11:23 pm »
Slažem se, nosi kacigu, drži upaljeno svitlo, nemoj divljat u prometu i neče ti policajci niti spomenit ta 2 KW viška :icon_thumright:

Slažem se   :icon_thumright:
Kad pomisliš da nikome na svijetu nije stalo do tebe ..... pokušaj da ne platiš jednu ratu kredita

Offline suzukidr650

• Komarac
  • *
« Odgovori #5 : Lipanj 29, 2010, 18:47:30 pm »
Evo reg. sam motor ... nisam uspio ništa riješit po pitanju KW , još se gospođa koja radi na tehničkom uvrijedila , jer sam je nakon što je odbila pogledati one moje papire s interneta , zamolio da ''slučajno'' pogriješi KW i da stavi barem 35 KW ...
Nisam znao ni da za reg. motor dođe toliko puno ... do sad mi je za 125 ccm dolazilo cca 1400 kn sve skupa ... a sad mi je s 15% popusta samo osiguranje došlo 2.133,51 kn , te još tehnički s izdavanjem nove tabele , prometne i knjižice vozila  863,67 kn , znači sve skupa za motor od 650 ccm treba izdvojiti 2.997,18 kn ... zar nije to ''malo'' previše ?!  :cussing:
Uglavnom , sad mi samo još preostaje nadat se da me policija zbog ta 2 KW neće kažnjavat ..  :icon_super:

Offline Brzi

• Zagreb-Gajnice
  • Moderator
  • Kawasaki ZR-7
    • moje galerije
« Odgovori #6 : Lipanj 29, 2010, 21:54:08 pm »
  Nemoraš se ljutit na službenicu u STP-u, ona je samo običan službenik i mora imati papirnato pokriče za svaku izmjenu podataka u vidu naloga kontrolora vozila (za promjenu boje, dimenzije guma i sl.) a za veče stvari moraju priložiti papire od atesta.

Glavno da si ti sve riješio i sad kacigu na glavu i polako  :icon_thumright:

Offline Lukas

• ZAGREB
  • Moderatori
  • Beverly 250ie
« Odgovori #7 : Lipanj 30, 2010, 10:17:12 am »
Ne traži se službenicu da "slučajno pogrijši"!! Nitko ti neće ništa napraviti radi 2KW jer to nije nikakva razlika, jel razmeš. A ukoliko ti policajac i naplati kaznu i dodješ do suca za prekršaje i on  vidi razlog kazne, mislim da bi se  samo nasmijao i dao ti upozorenje ili slično. Policajci motoristi su vrlo normalni ljudi i razumiju problematiku.
ajd sada malo pazi sebe i svojih 37KW na cesti 
I am not a jet engine scientist, I am jet engined scientist!!

Offline Hac

• Ivanić Grad
  • MMP
  • CBR 600 RR 07
« Odgovori #8 : Lipanj 30, 2010, 12:45:29 pm »
Evo reg. sam motor ... nisam uspio ništa riješit po pitanju KW , još se gospođa koja radi na tehničkom uvrijedila , jer sam je nakon što je odbila pogledati one moje papire s interneta , zamolio da ''slučajno'' pogriješi KW i da stavi barem 35 KW ...
Nisam znao ni da za reg. motor dođe toliko puno ... do sad mi je za 125 ccm dolazilo cca 1400 kn sve skupa ... a sad mi je s 15% popusta samo osiguranje došlo 2.133,51 kn , te još tehnički s izdavanjem nove tabele , prometne i knjižice vozila  863,67 kn , znači sve skupa za motor od 650 ccm treba izdvojiti 2.997,18 kn ... zar nije to ''malo'' previše ?!  :cussing:
Uglavnom , sad mi samo još preostaje nadat se da me policija zbog ta 2 KW neće kažnjavat ..  :icon_super:

Je,po meni je to puuuno previse za registraciju...
al glavno da sad imas registriran motor.
zelim ti puno sretnih kilometara! :icon_thumright:

Offline Ra

• Vizir
  • **
  • Yamaha XJ 600N
    • Studio RK line
« Odgovori #9 : Lipanj 30, 2010, 23:30:30 pm »
cjena je velika, ali su gušti nemjerljivi   :icon_super:
I sreća kad se nasmješi pokazuje zube